Skocz do zawartości

Nie głupich pytań, są tylko....


sawes1

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisujcie pytania, które nurtują od lat ludzkość. Ewentualnie jeśli ktoś zna, to i odpowiedzi.

Mnie zawsze zastanawiało, dlaczego kiedy dwóch facetów rozmawia stojąc przy samochodzie, kopie w jego koła? Ktoś wie? (to moje)

Lub ostatnio znalezione w necie: Czy jeśli stanę obiema nogami na torach i dotknę trakcji, to pojadę jak tramwaj? :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee - to ja dodam swoje pytanie! Dlaczego łodzie podwodne nie mają okienek na dole, żeby można oglądać dno?

Zdarzają się takie, które mają, np. dzwony nurkowe albo podwodne bazy do długotrwałego (wielodniowego) nurkowania.

Współczesny okręt podwodny na ogół nie ma okienek z żadnej strony, bo okienka nie są potrzebne do oglądania, są lepsze metody oglądactwa.

A gdyby miały okienka, jak dzwon nurkowy, to dekompresja trwałaby dluuuuugo.

 

1. Dlaczego kiedy dwóch facetów rozmawia stojąc przy samochodzie, kopie w jego koła? Ktoś wie? (to moje)

2. Czy jeśli stanę obiema nogami na torach i dotknę trakcji, to pojadę jak tramwaj?

 

1) To atawizm, ze srebrnych czasów Reprezentacji Pana Kazimierza Góskiego. Wtedy każdy kopał.

2) Nie, z trzech powodów:

- braku kół, jak wiadomo - tramwaj jedzie na kołach,

- za wysoko zawieszonej linii trakcji, by stojąc nogami na torach jej sięgnąć,

- dwie szyny to jeden tor, stanąć nogami na dwu torach na ogół się nie udaje, za szeroko.

 

Łatwiej byłoby to sprawdzać w Wielkiej Brytanii albo w metro. Tutaj szyna zasilająca jest w zasięgu stojącego na torze, więc nie zachodzi trudność druga. Co roku sporo nieletnich próbuje to sprawdzić, przebiegając tuż przed pociągiem. Niektórzy nie zdążają z powodu pociągu, a niektórzy zdążają, ale nie zdążają się już podzielić wynikami obserwacji, też z powodu pociągu.

Smutne to, bo prawdziwe.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... mam tu taki zestawik :)

 

1. Dlaczego kobiety nie mogą umalować oczu z zamkniętymi ustami?

 

2. Dlaczego nie ma takich tytułów w gazetach "Wróżka wygrała w totka"?

 

3. Dlaczego, żeby skończyć prace w Windows trzeba nacisnąć na "Start"?

 

4. Dlaczego sok cytrynowy jest robiony z koncentratu, a płyn do mycia naczyń z prawdziwej cytryny?

 

5. Dlaczego nie ma pokarmu dla kotów o smaku myszy?

 

6. Dlaczego Noe nie zabił tych 2 komarów?

 

7. Po co jest sterylizowana igła przy wykonaniu kary śmierci przez zastrzyk?

 

8. Dlaczego samoloty nie są robione z tego samego materiału, co czarne skrzynki?

 

9. Skoro do teflonu się nic nie przykleja, to jak przyklejono teflon do patelni?

 

10. Dlaczego w lodowce jest światło a w zamrażalniku nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego kobiety nie mogą umalować oczu z zamkniętymi ustami?

 

:blink: Mogą ... B) .

Ja na przykład mogę nawet z zamkniętymi oczami się pomalować :szczerbaty: oczywiście bez szkody dla końcowego efektu.

Usta otwierają tylko niedoświadczone, początkujące najczęściej przy tuszowaniu rzęs :P:Beer: , no możliwe jeszcze że kobieta ma poczętki Parkinsona i wtedy to trzeba się nieźle skupić i wysilić żeby ładnie tusz nałożyć na rzęsy, a nie na całą twarz... :ha:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Dlaczego sok cytrynowy jest robiony z koncentratu, a płyn do mycia naczyń z prawdziwej cytryny?

tak..to dobre pytanie też sie nad tym zastanawiam :)

5. Dlaczego nie ma pokarmu dla kotów o smaku myszy?

:ha: boskie...

1. Dlaczego kobiety nie mogą umalować oczu z zamkniętymi ustami?

Oczywiście, że mogą :) Mogą nawet wykonać pełen makijaż w czasie jazdy..oczywiście z siedzenia pasażera :D Ale to wersja ekstremalna.. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy chcą stanąc dwiema nogami na szynach i dotknąć drutu ślizgowego proponuję zjechać na dól do większości kopalń węgla kamiennego.Trakcja jest zasilana 250V-Dosięgnąc można prawie w każdym miejscu{dlatego jest zakaz chodzenia tymi wyrobiskami w większosci przypadków,zreszta sa jeszcze inne względy bezpieczenstwa}.Mało kto przeżył dotknięcie drutu ślizgowego.Pracowałem 25 lat i Bozia ustrzegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... mam tu taki zestawik :)

 

1. Dlaczego kobiety nie mogą umalować oczu z zamkniętymi ustami?

 

 

Nie dotyczy to tylko kobiet, mężczyźni też by tak mieli, gdyby się malowali ;). To , co opisujesz, jest spowodowane fizjologią mózgu. Mianowicie obszar mózgu odpowiadający za funkcje ruchowe , czyli kora ruchowa, jest podzielony na wiele stref odpowiedzialnych za czynność ruchową różnych części ciała. Obszary te nie są od siebie ani ostro ograniczone ani całkowicie od siebie izolowane. Czynność elektryczna jednego obszaru kory, rozprzestrzenia się w pewnym stopniu na obszary sąsiednie (odpowiadające za czynność innych części ciała). Dlatego na przykład wiele osób gdy coś pisze lub rysuje nieświadomie wystawia język (czasami nim porusza) albo na przykład porusza nogami. To samo dotyczy niektórych kobiet otwierających usta podczas malowania oczu B) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy to tylko kobiet, mężczyźni też by tak mieli, gdyby się malowali ;). To , co opisujesz, jest spowodowane fizjologią mózgu. Mianowicie obszar mózgu odpowiadający za funkcje ruchowe , czyli kora ruchowa, jest podzielony na wiele stref odpowiedzialnych za czynność ruchową różnych części ciała. Obszary te nie są od siebie ani ostro ograniczone ani całkowicie od siebie izolowane. Czynność elektryczna jednego obszaru kory, rozprzestrzenia się w pewnym stopniu na obszary sąsiednie (odpowiadające za czynność innych części ciała). Dlatego na przykład wiele osób gdy coś pisze lub rysuje nieświadomie wystawia język (czasami nim porusza) albo na przykład porusza nogami. To samo dotyczy niektórych kobiet otwierających usta podczas malowania oczu B) .

 

To juz wiem dlaczego kiedy pcham wózek w supermarkecie to mam ochotę zdemolować nim cały ten bałagan i na koniec poprzebijać głośniki z przebojami... to czynność elektryczna pewnego obszaru kory... :blink:

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona, żeby rano wybrać się do pracy, potrzebuje ok. 50 minut. Kiedyś zdarzyło jej się zaspać. Wszystkie poranne czynności wykonała. Zajęło jej to 12 minut z zegarkiem w ręku. Pytanie: Co robi codziennie przez pozostałe 38 minut? Pytałem wielokrotnie i nigdy nie uzyskałem odpowiedzi. Może ktoś z was wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona, żeby rano wybrać się do pracy, potrzebuje ok. 50 minut. Kiedyś zdarzyło jej się zaspać. Wszystkie poranne czynności wykonała. Zajęło jej to 12 minut z zegarkiem w ręku. Pytanie: Co robi codziennie przez pozostałe 38 minut? Pytałem wielokrotnie i nigdy nie uzyskałem odpowiedzi. Może ktoś z was wie?

 

Mimo że jestem samcem muszę stwierdzić ze przeciętna kobieta wychodzi do pracy odswieżona wyprasowana i pachnąca a to wymaga czasu.Chłop jak przemyje oczy to już jest dobrze.A jak dodatkowo dziennie się ogoli,użyje dezodorantu ubierze swieże to co by należało ubrac to tez mu pięć minut nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona, żeby rano wybrać się do pracy, potrzebuje ok. 50 minut. Kiedyś zdarzyło jej się zaspać. Wszystkie poranne czynności wykonała. Zajęło jej to 12 minut z zegarkiem w ręku. Pytanie: Co robi codziennie przez pozostałe 38 minut? Pytałem wielokrotnie i nigdy nie uzyskałem odpowiedzi. Może ktoś z was wie?

 

Oczywiście, że można wyskoczywszy z łóżka, nawet i w 10 minut ubrać się i wyszykować do pracy..ale tylko kobieta jest w stanie zrozumieć jak taki dzień później wygląda...niefajnie.. więc te magiczne 38 minut o których mowa to rezerwa komfortu psychicznego, który procentuje później przez cały dzień..

 

Liczę się z tym, że ta próba wyjaśnienia może być dla Ciebie równie niezrozumiała co postępowanie Twojej żony, ale może to jest jedna z tych rzeczy których mężczyzna nie jest w stanie zrozumieć :) bo przecież nie musi.. Chyba, że jakimś cudem udało mi się to wyjaśnić zrozumiale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by sie stało gdybym jechał autem z predkoscią światła i włączyłbym światła. ? :blink:

Mógłbyś jechać co najwyżej z prędkością zbliżoną do prędkości światła, bo zgodnie z Teorią Względności prędkość światła jest nieosiągalna dla obiektów o masie spoczynkowej wiekszej niż 0. A co do sytuacji: nic by się nie stalo - jechałbyś autem z włączonymi światłami. Co innego, gdybyś tych świateł nie włączył - wtedy mógłbyś dostać mandat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jechać co najwyżej z prędkością zbliżoną do prędkości światła, bo zgodnie z Teorią Względności prędkość światła jest nieosiągalna dla obiektów o masie spoczynkowej wiekszej niż 0. A co do sytuacji: nic by się nie stalo - jechałbyś autem z włączonymi światłami. Co innego, gdybyś tych świateł nie włączył - wtedy mógłbyś dostać mandat;)

odpowiedź prawidłowa B)

 

kolejne pytania, teraz będzie trudniej:

 

1. jak sie nazywają "te rzeczy" co są na końcówkach sznurowadeł ?

 

2. jak jestem w samolocie który leci z predkoscią dzwieku, i przechodze z tyłu do przodu - to poruszam sie z predkością dzwieku ?

 

3. w czasie jazdy autem powiedzmy 50 na godzine, wieje wiatr z tą samą predkoscią do kierunku jazdy - jak wystawie głowe to poczuje wiatr ?

 

4. http://pl.youtube.com/watch?v=eZTQL8GTlS4 to jakieś jaja są czy oni tak na poważnie ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. jak jestem w samolocie który leci z predkoscią dzwieku, i przechodze z tyłu do przodu - to poruszam sie z predkością dzwieku ?

 

 

względność- i wszystko jasne (z jaką prędkością porusza się Ziemia? na to pytanie odpowiedzi jednoznacznej nie ma. Powinna paść dopytanie -a względem czego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.