Skocz do zawartości

Propozycja - konkurs


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nr 6 było niezłe sądząc po liczbie prawidłowych odpowiedzi - 39% :szczerbaty:

 

W sumie to jednak odpowiedź mnie zdziwiła. Sam dałem inną odpowiedź, bo znalazłem jedną cechę, która faktycznie ściśle odróżniała Rasalgethi od pozostałych gwiazd. A odpowiedź prawidłowa mnie zaskoczyła! Gdyby wszystkie pozostałe gwiazdy oprócz Aldebarana były wizualnie podwójne, to rozumiałbym odróżnienie ich od gwiazdy spektroskopowo podwójnej. Ale odróżnienie gwiazdy spektroskopowo podwójnej od wizualnie wielokrotnych jakoś mnie nie przekonuje. Też zastanawiając się nad odpowiedzią myślałem nad tymi cechami gwiazd, ale jakoś dla mnie nie były one zbyt wyraźne do odróżnienia.

Mimo wszystko przyjmuję tę odpowiedź - skoro Roberat tak wymyślił to pytanie to niech będzie :)

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. W poprzednim zdaniu wstawiłem *. Jest jeden przypadek, gdzie mimo teoretycznie poprawnej odpowiedzi nie zaliczę 3 punktów. Chodzi o zadanie 1, a w zasadzie o osobę J. Śniadeckiego. Otóż mamy dwóch znanych J. Śniadeckich, ale tylko jeden z nich był astronomem. Zakładałem, że każdy miłośnik astronomii aspirujący do czołowych miejsc w konkursie powinien słyszeć o Janie Śniadeckim KLIK. Dlatego w tym przypadku odpowiedź typu:

zad. 1.

J. Heweliusz / J. Kepler / M. Kopernik / A. Wolszczan - byli astronomami

J. Śniadecki - nie był astronomem

zostanie oceniona - 1,5 pkt. Dlaczego? Ponieważ w przypadku Jędrzeja Śniadeckiego jest to prawda, ale w przypadku Jana Śniadeckiego nie. A tak jak wspomniałem miłośnicy astronomii powinni słyszeć o Janie Śniadeckim.

 

 

Robercie wydaje się mi że jednak ja podałem na pierwsze zadanie 2 wersje odpowiedzi i obie wg mojego rozumienia są poprawne (również z założeniem czy to Jan czy Jędrzej).

 

Nie doczytałem dokładnie Twojego wytłumaczenia.

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 6 było niezłe sądząc po liczbie prawidłowych odpowiedzi - 39% :szczerbaty:

 

W sumie to jednak odpowiedź mnie zdziwiła. Sam dałem inną odpowiedź, bo znalazłem jedną cechę, która faktycznie ściśle odróżniała Rasalgethi od pozostałych gwiazd. A odpowiedź prawidłowa mnie zaskoczyła!

 

Nie inaczej mnie! Chociaż dałem jeszcze inną odpowiedź. Według badań satelity Hipparcos Cor Caroli jest gwiazdą jedynie wizualnie podwójną, w odróżnieniu od pozostałych wymienionych układów wielokrotnych, które okrążają wspólny środek masy. Według mnie to jest podstawowa cecha pozwalająca odróżnić jedną z pozycji od pozostałych...

 

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie odpowiedzi i po dokładniejszym przyjrzeniu się problemowi doszedłem do wniosku, że pytanie 6 nie zostało najlepiej sformułowane. Na pytanie to uzyskałem wiele różnorodnych odpowiedzi, przy czym w większości poprawnych.

Dodatkowo różne źródła przedstawiają różne dane dotyczące wymienionych w zadaniu gwiazd. Dopiero teraz przeglądając informacje dotyczące Aldebarana znalazłem informacje, że gwiazda ta oprócz składnika B posiada prawdopodobnie składniki C i D. Do tego odległość między składnikami A i B jest znaczna. Podobne wątpliwości mogą dotyczyć innych gwiazd.

 

Dlatego zadanie to zostanie anulowane i wszyscy otrzymają za nie 3 punkty. Nawet gdybym nie anulował zadania to większość uzyskałaby 3 pkt., natomiast w ten sposób unikniemy dalszych kontrowersji.

 

Dodam, że założeniem pytania było wydzielenie gwiazdy w przypadku której miłośnicy astronomii widzą pojedynczy składnik (Aldebaran) od gwiazd w przypadku których możemy obserwować dwa składniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z uczestników konkursu poinformował mnie, że 30 maja b.r. odbędzie się w Warszawie Piknik Naukowy Radia Bis, w którym weźmie udział kilku uczestników konkursu. W związku z tym przedstawił prośbę o przesunięcie terminu 9 kolejki. Oczywiście mogę to uwzględnić pod warunkiem, że nie będzie głosów sprzeciwu. 9 kolejkę można przesunąć o jeden dzień i rozpocząć ją 30 maja (w niedzielę) o godzinie 19:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jestem wredny, ale osobiście chciałbym się sprzeciwić.

 

Małe uzasadnienie:

04 kolejka - 07.03.2009 - finał Olimpiady Astronomicznej

06 kolejka - 04.04.2009 - "100 godzin astronomii", pokazy na toruńskiej starówce, a także w innych miastach

07 kolejka - 18.04.2009 - zlot w Bieszczadach

 

Nie jestem jedyną osobą z forum, która bierze udział w konkursie, a w terminach, które podałem nie mogła zasiąść do komputera. Myślę, że skoro został ustalony już jeden terminarz to się go trzymajmy. W ten sposób nieco wyrównają się szanse, bo jednym razem nie będzie tych, a kolejnym tamtych, a odpowiedzi można przecież przesyłać przez cały tydzień :rolleyes:

Pozdrawiam serdecznie

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem. To było zapytanie. Prawdę mówiąc po to została ustalona zasada, że z ogólnego wyniku odrzucana jest jedna najsłabsza kolejka i po to ustalono, że odpowiedzi można będzie przesyłać aż przez tydzień, aby wyrównać szanse. Tak więc pozostajemy przy dotychczasowych terminach.

 

I jeszcze jedno. Teraz zauważyłem, że pierwsze zadanie jest za 2, a nie 3 punkty. Tak więc poprawna odpowiedź 2 pkt., zaś odpowiedź o której dyskutowaliśmy wcześniej 1 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Pafcio @ Apr 26 2009, 00:28) *

Skojarzenie, że Heweliusz, Kopernik, Wolszczan i Śniadecki są Polakami jest równie dobre jak to, że jedynym żyjącym z podanych w pytaniu jest Wolszczan i on równie dobrze mógłby nie pasować.

 

Czy nie mam racji?

 

 

Po pierwsze proszę o zamieszczanie tego typu pytań w drugim, roboczym wątku, gdzie prowadzone są dyskusje.

 

Po drugie przesłane odpowiedzi świadczą o tym, że nie masz racji. Ponad 70% osób przesłało odpowiedzi zgodne z moją intencją, czyli podziałem - Heweliusz, Kopernik, Wolszczan i Śniadecki są Polakami / Kepler nie jest Polakiem.

Przypominam, że w zadaniu był dopisek "nie był / byli", który nie pasuje do przedstawionego wyżej drugiego rozwiązania.

 

Po trzecie, jeżeli otrzymuję odpowiedź, że J.Śniadecki* nie był astronomem to równie dobrze mógłbym napisać, że jest fałszywa, gdyż Jan Śniadecki astronomem był.

 

*bez wytłumaczenia, że chodzi o Jędrzeja Śniadeckiego

 

Odnosząc się do Twojej odpowiedzi Robercie:

 

To, nie jest głosowanie, w którym większość decyduje o tym czy coś jest prawidłowe a coś nie, więc argumentacja, że 70% osób udzieliło odpowiedzi zgodnej z Twoim oczekiwaniem i to jest jedyna poprawna nie jest tu na miejscu. Pytanie można było zinterpretować na wiele różnych sposobów, nawet przyjmując Jana Śniadeckiego za J. Śniadeckiego.

 

Gdyby chodziło ci o Jana Śniadeckiego, to powinieneśbył w pytaniu dodać pozostałe inicjały.

 

Co do dopisku, przeformułuję moją odpowiedź: wszyscy podani w 1 pytaniu oprócz Wolszczana nie byli pogrzebani - czy teraz pasuje?

 

Po trzecie, jeżeli otrzymuję odpowiedź, że J.Śniadecki* nie był astronomem to równie dobrze mógłbym napisać, że jest fałszywa, gdyż Jan Śniadecki astronomem był.

 

Na tę logikę odpowiem Twoją logiką: mógłbyś napisać podążająć tym rozumowaniem, że astronomem nie był, bo Jędrzej Śniadecki astronomem nie był.

 

Podsumuję: pytanie zawierało błąd, lub też można było je zinterpretować na wiele sposobów i dlatego albo powinno zostać anulowane, albo wszystkie poprawne odpowiedzi powinny zostać zaliczone.

 

Takie jest moje zdanie na ten temat, w innych przypadkach, z innych kolejek tak się działo, teraz tak się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, nie jest głosowanie, w którym większość decyduje o tym czy coś jest prawidłowe a coś nie, więc argumentacja, że 70% osób udzieliło odpowiedzi zgodnej z Twoim oczekiwaniem i to jest jedyna poprawna nie jest tu na miejscu.

 

Oczywiście, że to nie jest głosowanie. I rzeczywiście czasami 1% może mieć rację, a 99% nie. Poinformowałem tylko, że 70% podało taką odpowiedź jaką zakładałem, odnosząc się jednocześnie do Twojego porównania.

 

Natomiast dla mnie decydująca jest następująca sprawa. Jeżeli ktoś napisał, że J. Śniadecki nie był astronomem, to albo nie wiedział, że istnieje drugi J. Śniadecki (astronom), albo o nim zapomniał. A to jest konkurs astronomiczny.

 

Pozostaję przy swojej decyzji.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

OK, rozumiem. To było zapytanie. Prawdę mówiąc po to została ustalona zasada, że z ogólnego wyniku odrzucana jest jedna najsłabsza kolejka i po to ustalono, że odpowiedzi można będzie przesyłać aż przez tydzień, aby wyrównać szanse. Tak więc pozostajemy przy dotychczasowych terminach. (...)

w takim razie mam propozycję (przedstawiłem ją także na innym forum, którzy są jego użytkownikami) - ponieważ udział kilku osób - uczestników Konkursu - kończy się w Pikniku Naukowym o godz. 20, ok. godziny trwa demontaż naszego stoiska i zawiezienie do CAMKu,

Czy można by liczyć czas na rozwiązanie zadań dla tych uczestników Konkursu, którzy jednocześnie tego dnia przez 10 godzin pełnią dyżur na "Pikniku Naukowym", od godz. 21 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie jest głosowanie. I rzeczywiście czasami 1% może mieć rację, a 99% nie. Poinformowałem tylko, że 70% podało taką odpowiedź jaką zakładałem, odnosząc się jednocześnie do Twojego porównania.

 

Natomiast dla mnie decydująca jest następująca sprawa. Jeżeli ktoś napisał, że J. Śniadecki nie był astronomem, to albo nie wiedział, że istnieje drugi J. Śniadecki (astronom), albo o nim zapomniał. A to jest konkurs astronomiczny.

 

Pozostaję przy swojej decyzji.

 

Robert, twoja argumentacja nie jest poprawna bo:

 

ktoś mógł wiedzieć, że był J. Śniadecki i był astromomem, oraz że był inny J. Śniadecki i był lekarzem.

 

Taki ktoś mógł wybrać z 2 odpowiedzi (obu poprawnych):

1) że J.Śniadecki nie był astronemem ( wszyscy pozostali byli, bo J.Śniadecki jest lekarzem)

2) że J.Kepler nie był Polakiem. (bo wszyscy inni, łącznie z J.Śniadeckim byli Polakami)

 

I ktoś nie musiał wcale zapominać o drugim J.Śniadeckim lub tym bardziej o nim nie wiedzieć.

Poza tym, jak sam napisałeś to jest konkurs astronomiczny a nie konkurs o narodowość ludzi.

 

Dodam jeszcze, że przy drugiej interpretacji, ktoś nie musiał wiedzieć, że J.Śniadecki był astronomem, bo jego nazwisko mówi o jego polskości i dlatego Twoja argumentacja jest słaba.

 

Jeśli więc uważasz, że odpowiedź, "J.Kepler nie był Polakiem" za jedyną poprawną, to należy przyznać punkty tylko osobom które takiej odpowiedzi udzieliły a reszcie "0", bo przecież powinni wiedzieć, jakiej interpretacji oczekiwałeś zadając pytanie w taki właśnie sposób.

Edytowane przez Pafcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafcio - możesz przyjąć moje argumenty lub nie. W tej chwili rozsyłam informacje zwrotne do uczestników konkursu i nie mam czasu ani chęci na dalszą dyskusję. A za chwilę idę oglądać Kubicę :)

 

Chyba ponownie zapominasz, że to zabawa. Jeżeli nie podoba Ci się mój system oceniania możesz z tej zabawy zrezygnować. Nie jest obowiązkowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę Pafcio, że czepiasz się bez powodu

gdyby pójść Twoim tokiem myślenia to niemal dowolna odpowiedź na powyższe pytanie mogła by być poprawna bo zapewne istnieje lub istniało wielu A. Wolszczanów, którzy nie byli astronomami itd.

 

załóżmy, że na forum piłkarskim ktoś zadał pytanie: co wspólnego ze sobą mają Jacek Bąk i Mirosław Trzeciak? Odpowiedź oczywista to: obaj byli reprezentantami kraju w piłce nożnej. Ja jednak znam Jacka Bąka i Mirosława Trzeciaka, którzy nigdy nie grali zawodowo w piłkę nożną ale obaj byli pracownikami mundurowymi i całkowicie zgodnie z prawdą mógłbym podać taką właśnie odpowiedź. Czy na tej podstawie powinienem domagać się przyznania mi punktów?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafcio - możesz przyjąć moje argumenty lub nie. W tej chwili rozsyłam informacje zwrotne do uczestników konkursu i nie mam czasu ani chęci na dalszą dyskusję. A za chwilę idę oglądać Kubicę :)

 

Chyba ponownie zapominasz, że to zabawa. Jeżeli nie podoba Ci się mój system oceniania możesz z tej zabawy zrezygnować. Nie jest obowiązkowa ;)

 

Tak, takiej właśnie odpowiedzi się spodziewałem!

 

Logiczne argumenty które tutaj przedstawiam nie docierają do Ciebie, wolisz oceniać na podstawie tego, co ktoś wiedzieć powinien, a czego nie (przypuszczeń).

 

Proszę innych uczestników konkursu, o wypowiedź. Proszę, aby oceniono poprzedni post plusem, jeśli to co napisałem jest poprawne, a minusem jeśli nie.

 

Miłego oglądania wyścigu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przekładania terminu kolejki to podobnie jak Dampu sądzę, że może to być trochę nie fair wobec innych. Z pewnością jeszcze nie raz się zdarzy jakiś zlot czy inna impreza astronomiczna, która się pokryje z kolejką zagadek i znowu będziemy mieszać w terminach - nie wiem... Nie wierzę poza tym, że każdy termin zagadek będzie komukolwiek odpowiadał, patrząc na ilość kolejek.

Co do pytania 1 - to faktycznie muszę przyznać Robertowi rację, że powinniśmy znać Jana Śniadeckiego (mimo, ze sam zrobiłem tu błąd :Boink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przekładaniem kolejek, przesuwaniem terminów - JESTEM ZDECYDOWANIE PRZECIW !!!

 

po to jest wynik bez najsłabszego składnika żeby sobie pozwolić na odpuszczenie kiedyś tam

moge powiedzieć bez ogródek że na przykład ja brałem ślub z moją cudowną żoną

14 lutego i co ?? nawet nie jąknąłem że przesuwamy kolejkę czy cós

ludzie do jasnej cholery

znowu zaczynacie mącić wodę - zapominając o celu -

 

przypominam

 

PRIMO - DOBRA ZABAWA

PRIMO PO DRUGIE - NAUKA

 

 

nie zapominajcie że terminy są znane od dłuższego czasu - nie dowiaduje cię o kolejce godzinę przed !!

 

kolejna rzecz to Regulamin samej rozgrywki - nie zapominajcie o nim

 

i na koniec o czym wszyscy bez wyjątku zapominamy

 

każdy z nas - ZagadkoBiorców - siada na dupie przed monitorem na godzinkę - wysyła odpowiedzi

a potem jeszcze pyszczy - tak pyszczy :angry:

 

zapominamy że - ZagadkoDawca - siedzi przed monitorem i wymyśla pytania na każdą kolejke (pytania różne - łatwe i trudne )

zobaczcie ile tego jest na każdą kolejkę !!!

ŻADNE PYTANIE NIE MOŻE SIĘ POWTÓRZYĆ !!! PRZEZ CAŁY ROK !!!

 

a na koniec jak opadnie dym z wymyślaniem pytań

TRZEBA TO JESZCZE SPRAWDZIĆ !!!

 

myślicie że Robertowi zajmuje to godzinę????

 

proponuję niech ktoś sam spróbuje zogranizować choć jedno pytanie - na forum - potem to sprawdzić

a zobaczy sam na własnej skórze co to znaczy

i ile dostanie mejli od pokrzywdzonych osób

 

rozumiem że nagrody mogą być duże i bogate

ale w takiego typu wyścigu szczurów zapominamy o sobie i innych

jesteśmy ludźmi

i zachowujmy się w ten sposób

aby można było spojrzeć w lustro z rana bez obrzydzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

za przekładaniem kolejek, przesuwaniem terminów - JESTEM ZDECYDOWANIE PRZECIW !!!

 

po to jest wynik bez najsłabszego składnika żeby sobie pozwolić na odpuszczenie kiedyś tam

moge powiedzieć bez ogródek że na przykład ja brałem ślub z moją cudowną żoną

14 lutego i co ?? nawet nie jąknąłem że przesuwamy kolejkę czy cós

ludzie do jasnej cholery znowu zaczynacie mącić wodę...

(...) nie zapominajcie że terminy są znane od dłuższego czasu - nie dowiaduje cię o kolejce godzinę przed !! (...)

parafrazując pewne powiedzenie doc. dr Macieja Bielickiego - co jest ważniejsze w życiu - obserwacje astronomiczne czy życie prywatne (domowe) mogę powiedzieć,

że termin ślubu można przesunąć, a terminów zjawisk astronomicznych i ogólnopolskiego "Pikniku Naukowego" (którego w tym roku przewodnim hasłem jest astronomia) - nie !! :D (znam kogoś, kto tak ustawiał datę swojego ślubu, aby nie kolidowała ze zjawiskami astronomicznymi; więcej - była związana terminem z kometą Halley'a... :D )

Termin "Pikniku..." też był ustalany chyba z pół roku temu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termin ślubu można przesunąć, a terminów zjawisk astronomicznych i ogólnopolskiego "Pikniku Naukowego" (którego w tym roku przewodnim hasłem jest astronomia) - nie !! :D

 

...

 

Termin "Pikniku..." też był ustalany chyba z pół roku temu... :D

 

Przyznam szczerze, że nie rozumiem w ogóle tej dyskusji. Jak sam napisałeś stracicie tylko 2 pierwsze godziny, czyli nadal macie szansę na jakiekolwiek punkty za czas. W kolejkach, które przytoczyłem, ja np. nie miałem żadnych szans na punkty za czas, bo w niedziele miałem dopiero powroty do domu. Odziwo, imprezy, o których wspomniałem także miały jakiś związek z astronomią, chyba, że mi się tylko zdawało...

 

A jeśli mamy się licytować odnośnie terminów, to data finału OA była znana już w lipcu 2008 roku...

 

Pozdrawiam i życzę udanego pikniku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę pisał o dorastaniu i dojrzewaniu

nie będe dalej ciągnął tego wywodu i pisał o priorytetach w życiu

 

emocje jak zwrócono uwagę są złym doradcą

 

napiszę krótko - dajcie sobie spokój z tym konkursem - piszę do tych mądrzejszych

bo zejdziecie na zawał w wieku 35 lat

 

dziwne że te pyszczenie jest tylko tu i tylko dwie czy trzy osoby (wybaczcie jeśli kogoś pominąłem - nie chce mi się wczytywać w wątek i liczyć )

 

AstroPozdro

 

teraz ja parafrazuję

 

z idiotami się nie dyskutuje - najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi przeglądałem przez ponad 3 godziny. A to jest tylko element całej układanki. W międzyczasie pojawiały się posty "Pafcia". Po prostu byłem już zmęczony kolejnymi "pouczeniami". I dlatego pojawiła się taka, a nie inna moja reakcja na to co napisał.

 

Proponuję każdej osobie, która nie jest zadowolona z poziomu konkursu, aby sama przeprowadziła lepszy. Może wtedy zrozumie, że nie jest to zadanie ani łatwe, ani szybkie.

 

Poświęcam swój czas i entuzjazm, aby wspólnie zdobyć trochę wiedzy. Ale apelowałem o to, aby traktować to jako zabawę. Nie chcę, aby był to tylko wyścig po nagrody, walka za wszelką cenę i o każdy punkt. Dlatego wstrzymałem się z informacjami o nagrodach (być może i tak za dużo napisałem).

 

Ta zabawa ma przynosić korzyści obu stronom. Jeżeli w wyniku konkursu ma mi przybyć siwych włosów na głowie, a moi koledzy z forum mają się spierać, to z takiej zabawy zrezygnuję. Wolę zabrać aparat fotograficzny i pojechać na bezkrwawe łowy do lasu. Tam na pewno odpocznę.

 

Przypomina mi się pewna sytuacja zasłyszana w telewizji. Pewien piekarz rozdawał za darmo chleb, który mu został. Po pewnym czasie odezwał się do niego urząd skarbowy i nakazał zapłacić podatek. Piekarz zbankrutował. Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

 

Przyznam, że ja nie chcę "zbankrutować". Teraz jest trochę czasu na ochłonięcie. Do następnej kolejki są dwa tygodnie. Tymczasem może już wieczorem uda mi się podać nieoficjalną punktację.

 

Temat przesunięć terminów kolejek konkursu uważam za zamknięty. Jeżeli teraz zacznę przesuwać, to pretensje będą miały osoby, które wcześniej nie skorzystały z takiej możliwości. Dodatkowo pojawią się kolejne prośby i w pewnym momencie może okazać się, że każdy podany termin komuś nieodpowiada. Stop.

 

Jestem przekonany, że każdy uczestnik konkursu mógłby zgłosić jakieś zastrzeżenie. Ale większość tego nie czyni bo wie, że nie ma potrzeby kruszyć kopii o 1 punkt. Najlepiej gdyby zadania, które układam mógł przeglądać ktoś drugi z dużym doświadczeniem i wiedzą astronomiczną. Może wtedy nie byłoby wpadek. Ale konkurs robię sam, bo nie chciałem nikomu blokować uczestnictwa w nim.

 

Nie chcę przerywać konkursu, bo wiem, że wiele osób dobrze się bawi. Ale kolejna taka sytuacja i jednak pojadę do lasu :), zamiast spędzać czas przed komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi przeglądałem przez ponad 3 godziny. A to jest tylko element całej układanki. W międzyczasie pojawiały się posty "Pafcia". Po prostu byłem już zmęczony kolejnymi "pouczeniami". I dlatego pojawiła się taka, a nie inna moja reakcja na to co napisał.

 

No sorry, moje posty to nie pouczenia!

 

Robert, ja przedstawiłem logiczną argumentację i pokazałem błąd w argumentacji którą ty przedstawiłeś.

 

Jeśli w niej jest błąd to proszę pokażcie mi go, bo może coś pominąłem przyjmę to do wiadomości i to wszystko, po problemie.

 

I jeśli to "pyszczenie" odnosi się do mnie to proszę napisać "bez ogródek" a nie z "owijaniem w bawełnę".

 

Co do przeglądania pytań i ich układania to nie wiem czy na tym forum, czy na innym, ale ktoś napisał, że jest zawodowym astronomem i będzie rozwiązywał pytania ale poza konkursem.

Może warto poprosić go/ją o przegląd pytań przed ich publikacją.

 

Już wcześniej myślałem o rezygnacji z konkursu, bo za dużo mnie nerwów kosztują takie sytuacje i jeśli moja argumentacja jest prawdziwa a Ty dalej zostaniesz przy swojej punktacji to z konkursu zrezygnuję, bo szkoda mi zdrowia na takie stresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, moje posty to nie pouczenia!

 

Robert, ja przedstawiłem logiczną argumentację i pokazałem błąd w argumentacji którą ty przedstawiłeś.

 

Jeśli w niej jest błąd to proszę pokażcie mi go, bo może coś pominąłem przyjmę to do wiadomości i to wszystko, po problemie.

 

I jeśli to "pyszczenie" odnosi się do mnie to proszę napisać "bez ogródek" a nie z "owijaniem w bawełnę".

 

Co do przeglądania pytań i ich układania to nie wiem czy na tym forum, czy na innym, ale ktoś napisał, że jest zawodowym astronomem i będzie rozwiązywał pytania ale poza konkursem.

Może warto poprosić go/ją o przegląd pytań przed ich publikacją.

 

Już wcześniej myślałem o rezygnacji z konkursu, bo za dużo mnie nerwów kosztują takie sytuacje i jeśli moja argumentacja jest prawdziwa a Ty dalej zostaniesz przy swojej punktacji to z konkursu zrezygnuję, bo szkoda mi zdrowia na takie stresy.

 

Pafcio, nie mam nic do Ciebie osobiście, ale dałbyś już spokój.

Zauważ, że takie dyskusje nie prowadzą do niczego. Nie jest ważne czy Robert ma rację, czy Ty. Prawda i tak leży po środku.

 

Skoro Robert podjął decyzję o takiej punktacji, to uszanujmy to. On nikogo nie faworyzuje, ani nie robi Tobie personalnie "na złość" przyznając taką a nie inną liczbę punktów oraz interpretując pytanie w taki a nie inny sposób (to samo odnośnie "reklamacji").

 

Po prostu - takie jego prawo jako organizatora konkursu, co napisał na początku:

 

§ 5 - POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

5. Decyzja organizatora w przedmiocie reklamacji jest ostateczna i wiążąca.

 

I napisał też:

 

§ 6 - DODATKOWY

 

Ta rywalizacja ma być przyjemnością dla Was - jako uczestników i dla mnie - jako organizatora :)

 

Więc odstresuj się i potraktuj to "na luzie".

Pozdrowienia dla Ciebie i więcej optymizmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko jedną prośbę - o ile reszta się zgodzi

żeby zaprezentować najbardziej oryginalne toki rozumowania

może choć tu wygram

bo moje odpowiedzi były iście kosmiczne :Boink:

:ha:

 

Oczywiście można, ale w wątku dyskusyjnym, czyli tutaj.

 

Z drugiej jednak strony mam pewne obawy, czy po wczorajszym dniu wznawianie tematu nie doprowadzi do kolejnego podgrzania emocji i kolejnej dyskusji co można zaliczyć, a co nie. Może na razie zostawić ten temat i powrócić do niego za pewien czas np. w formie zabawy komu uda się przedstawić więcej rozwiązań danego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.