Skocz do zawartości

Skywatcher Heritage 130p Flextube


Piotrek L.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając w internecie oferty sklepów, znalazłem na stronie www.firstlightoptics.com ciekawy teleskop SW.

Ciekawy, bo ten 130mm newton (f/5) ze składanym tubusem, został wyprodukowany z myślą o IYA 2009, co zostało podkreślone poprzez umieszczenie na tubusie nazwisk ludzi, którzy mieli znaczący wpływ na rozwój astronomi.

 

Skywatcher_Heritage_130P.jpg

 

No tak, mały lekki dobson, który zapewne ma być zachętą do spojrzenia w niebo. Pomysł ciekawy, ale pytanie jak z jakością?

Osobiście zastanawia mnie tylko, jak reguluje się w nim ostrość ??? reszta... No cóż, każdy pomyśli swoje ;)

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

No ciekawie jest tez pajak, trzymajacy LW zrobiony(choc trudno to pajakiem nazwac) Tak, ta ostrocs tez jest zastanawiajaca, nie widze tam normalnego wyciagu. Ale interesujaca ciekawostka. no i male to jest. Choc placic sie niestety bedzie za wyglad a nie jakosc( tak osobiscie uwazam) Taki mily gadzet

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że jest to tylko i wyłącznie gadżet promujący MRA (czytaj: napędzający sprzedaż firmy w szczególnie trudnych czasach), podobne (ideowo) coś wypuścił Celestron: LINK (nic, tylko przemalować statyw na różowo, założyć białe kozaczki i hejka, na obserwy... :szczerbaty: ). Ma to stać w kąciku, niekoniecznie musisz tego użyć. Co do regulowania ostrości - być może dodali parafokalne okulary do zestawu i ostrość ustawiona jest odgórnie :szczerbaty: Nieciekawie może też się prezentować sztywność całego tubusu, wszak część z LW i (chciałoby się napisać wyciągiem) miejscem na okular :P ma tylko 2 punkty podparcia...

Tak więc, co do przydatności - obawiam się, że może być podobnie jak w poniższym dowcipie:

Pewien szejk zapragnął mieć samochód, jakiego wszyscy inni szejkowie mu będą zazdrościć. Jeden z jego doradców zrobił rozeznanie i składa taki oto raport:

- Panie, wiadomo, że im coś jest bardziej unikatowego, tym dłuższy termin realizacji. Pod tym względem wyróżnia się Rolls-Royce (termin: za 4 miesiące) i Bentley (termin: 5 miesięcy). Ale, panie mój, znalazłem też niezwykłą ofertę - firma Trabant każe czekać na swój samochód półtora roku!

Zamówili więc Trabanta. Jak doszło zamówienie, to kierownictwo fabryki nie wiedziało co zrobić - w końcu szejk to też (jakiśtam) obywatel, więc powinien czekać w kolejce. Z drugiej strony - nie wypada tak samo traktować szejka jak zwykłego robotnika. Wysłali mu więc trabanta po 3 tygodniach.

Po wstępnych oględzinach auta, szejk pisze do swojego przyjaciela:

Drogi Abdullahu!

Zamówiłem niezwykły samochód, prawdziwy unikat, na który trzeba czekać aż 18 miesięcy. Ale wyobraź sobie, ze fabryka przysłała mi już po trzech tygodniach tekturowy model - i nie uwierzysz - ON DZIAŁA!

 

Skywatcher Heritage 130p Flextube zapewne też działa :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
do polecania na komunie nie raz i nie dwa sie przyda :)

czytalem wrazenia jakiegos nabywcy zza wielkiej wody - byl zaskoczony, ze takie to fajne jako "parapetowy" teleskop :)

 

ciekaw jestem jak by się do DSów sprawował:):):):) czy tylko jest on stworzony do księżyca??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze porownywalnie z lornetka 10x50 - M44 na pewno bedzie widac ;) az mnie kusi, zeby sobie kupic i sprawdzic ;)

 

dokładnie:) jak tylko go zobaczyłem:) patrze 2kg:) na zdjęciach zobaczyłem jaki malutki to aż mnie zachwycił i też mnie kusi żeby go kupić:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.