Skocz do zawartości

Zamykanie wątków w dziale SPRZEDAM / KUPIĘ


gmalan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od dłuższego czasu nieaktualne oferty w działach Srzedam i Kupię nie są zamykane przez adminów. Nie dziwi mnie to specjalnie, bo to trochę zachodu, a trudno wymagać od admina żeby przeglądał na bieżąco wszystkie oferty.

 

Myślę jednak, że administratorzy forum mogliby rozważyć możliwość nadania autorowi wątku uprawnień do jego zamknięcia.

Co wy na to?

 

Wydaje mi się, że zmniejszyłoby to trochę bałagan, który tam panuje i ułatwiło ludziom życie.

 

Pozdrawiam

-Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale wiem z doświadczenia, że nie zawsze to działa.

Na A4U tak jest i co miesiąc trzeba było usuwać (administracja) ostatnich kilkadziesiąt wątków, żeby oferty starsze niż pół roku nie wisiały...

Wszystko zależy od odpowiedzialności i dojrzałości użytkowników. Narzędzie uważam wtedy za wielce przydatne i odciążające moderatorów.

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli jest taka możliwość to nic się nie traci. Część z ofert ludzie zamykają, a część - ci "nieodpowiedzialni" - nie.

To zawsze lepiej niż to co jest teraz, czyli że żadne oferty nie są pozamykane.

 

No to czekamy na decyzję Adama. Mam nadzieję, że na tym silniku jest to możliwe technicznie.

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za możliwością usunięcia swojego ogłoszenia tak jak jest to na A4U

Sprzedane -zamknięte-usunięte i po kłopocie :D

 

Myślę, że samodzielne zamknięcie nieaktualnego wątku jeszcze przejdzie, ale usuwania wątków na AF, to już raczej nie... :szczerbaty: , jak znam Adama... no chyba że coś się zmieniło ;)

Czasem taka historia operacji jest bardzo przydatna...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może dałoby się zrobić tak, że wątki handlowe zamykają się automatycznie po np. 4 tygodniach od ostatniego postu? w ten sposób nie zostawałyby śmieci o których wszyscy zapomnieli.

 

i drugi pomysł: automatyczne przenoszenie zamkniętych wątków do działu typu "archiwum". pomyślcie jak ślicznie wyglądałoby forum "sprzedam" w którym byłyby tylko aktualne oferty - od razu widać "co jest" bez konieczności wchodzenia na kolejne strony w poszukiwaniu niezamkniętego wątku B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje Wam rację, że tak jak jest, nie jest najlepiej. Mam w związku z tym inny pomysł, nie nowy, ale jakoś nie było weny, żeby go wdrożyć.

 

Rozdzielę dział "sprzedam" na grupy:

 

1. Aktualne ogłoszenia

2. Archiwum

 

Każdy zamykany wątek lądowałby w archiwum. Prawa zamykania oczywiście dam każdemu, ale też trzeba by weryfikować osoby, którym nie chce się tego robić. Można założyć, że ogłoszenia starsze niż np. 30 (bez feedbacku, że nadal trwają) będę przenoszone z automatu.

 

Ręcznie nie ma możliwości kontrolowania tego działu, bo - raz, że to naprawdę wymaga zaangażowania, a dwa - ludzie mają różne opinie na ten temat, więc zawsze oznacza to udział w polemice.

 

A może ktoś jest chętny do moderowania tego działu, ma sporo czasu i się nudzi?

 

Generalnie, do póki nie wdrożę dedykowanego systemu giełdowego, to będzie trochę udręki. Silnik forum nie jest idealny do tego typu transakcji.

 

a może dałoby się zrobić tak, że wątki handlowe zamykają się automatycznie po np. 4 tygodniach od ostatniego postu? w ten sposób nie zostawałyby śmieci o których wszyscy zapomnieli.

 

i drugi pomysł: automatyczne przenoszenie zamkniętych wątków do działu typu "archiwum". pomyślcie jak ślicznie wyglądałoby forum "sprzedam" w którym byłyby tylko aktualne oferty - od razu widać "co jest" bez konieczności wchodzenia na kolejne strony w poszukiwaniu niezamkniętego wątku B)

 

Szuu... nie doczytałem Twojego postu, bo mógłbym po prostu napisać pod nim TAK ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ostatnio strasznie nudzi, mogłabym usuwać nieaktualne posty. Teraz to jest faktycznie bałagan, ale jak się to uporządkuje to bedzie 10min dzienie. Nie mam teleskopu jeszcze, więc nocki raczej przed komputerem spędzam :D

 

A czy ma sens przenoszenie nieaktualnych wątków z działu sprzedam do archiwum?? Czy to może się komuś przydać? Nie lepiej go bezpowrotnie usunąć??

Edytowane przez Agatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyniknie jakiś spór, to zawsze będzie można zajrzeć do historii. Mamy nowy serwer, więc niech sobie leży.. Nikomu nie przeszkadza, a może się kiedyś okazać że coś przydatnego jednak poleciało...

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A czy ma sens przenoszenie nieaktualnych wątków z działu sprzedam do archiwum?? Czy to może się komuś przydać? Nie lepiej go bezpowrotnie usunąć??

Ja mysle,ze Archiwum byloby jak najbardziej przydatne dla wszystkich sprzedajacych jak rowniez kupujacych.Bylaby to baza danych o roznym sprzecie i ich wartosci za jakie zostaly sprzedane.Nie kazdy ma wyobrazenie o realnych cenach danego zestawu badz akcesorii.

Tak wiec jak najbardziej jestem za.

Pozdrawiam,Rafal,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będziemy wyrzucać - z wielu powodów (choćby historii danego sprzedawcy). Giełda to bardzo delikatna materia, więc nie widzę powodu, żeby cokolwiek wywalać.

 

Oczywiste, nie wywalać pod żadnym pozorem. Te wątki mają wartość pod wieloma względami.

Zamykać to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jakby co, to ja bym mogła zająć się zamykaniem tych nieaktualnych.

 

ja w sumie też mógłbym podjąć sie moderatorstwa owego działu.

duża część osób w wątkach po prostu pisze że sprzedane więc problemu by nie było.

raz dziennie ogarnąć dział pozamykać co jest do zamknięcia.

 

pomysł z archiwum też dobry, ponieważ by się nie mieszało nam co jest aktualne a co już przedawnione.

 

przyklejam dwie łapki do pomysłu.

 

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie też mógłbym podjąć sie moderatorstwa owego działu.

 

pomysł z archiwum też dobry, ponieważ by się nie mieszało nam co jest aktualne a co już przedawnione.

 

Jakby co, to byłam pierwsza :P

 

A co do usuwania, to jeśli bedzie archiwum to nie bedą przeszkadzac nie ważne tematy, więc przyznaję racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś jest chętny do moderowania tego działu, ma sporo czasu i się nudzi?

Z pewną taką niepewnością spytałeś, a tu proszę - biją się o ten "zaszczyt" ;)

Jakby co, to byłam pierwsza

Ja się tam nie znam, ale nie wydaje mi się żeby to była koniecznie tylko jedna osoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam, ale nie wydaje mi się żeby to była koniecznie tylko jedna osoba ;)

 

Nie to taki żarcik :rolleyes: Ostatnio cały czas siedze w domu (taki trochę przymus <_< /) i strasznie mi się nudzi. Przydałoby się takie zajęcie, ale jak uda mi się w końcu wyrwac to pewnie jakby było więcej osób może się zając tym kto inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.