Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

no i nie mam zdania

ICM upiera się, że około 22 nadejdą chmury wysokie ... tylko, że Księżyc zachodzi około 22:30

wypad na przełęcz ma sens gdy niebo jest idealnie czyste bo Ślęża i Radunia zasłaniają łuny od Wrocławia i Świdnicy. Jeśli są chmury wysokie to i tak są podświetlane przez światła miast i warunki obserwacyjne są kiepskie

bądźmy w pogotowiu bo może się okaże, że ICM jeszcze zmieni zdanie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie mam zdania

ICM upiera się, że około 22 nadejdą chmury wysokie ...

 

Ale tymi chmurkami aż tak bardzo nie straszy, może przemkną przy horyzoncie... Przed 20.00 sprawdzę wpisy, jeśli ktokolwiek się wybierze i da znać, na 100% się przyłączam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

ICM zmienił zdanie i przynajmniej do 1:00 powinno być dobrze

ja jadę

proszę resztę załogi o stawienie się na pokładzie ... ino żywo :szczerbaty:

proponuję 22:00 na miejscu

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

coś nam ten ICM ściemnia :blink:

za oknem same chmury ...

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nam ten ICM ściemnia :blink:

za oknem same chmury ...

 

Też nie wiem co o tym sądzić... Nad głową chmury, na północny wschód lepiej, a wg ICM wszędzie idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, a ja bym i dzisiaj zaryzykował - wczoraj zostałem we Wrocławiu i przeprosiłem się z lornetką, pewnie na Tąpadłach nie byłoby gorzej. Dla mnie dzisiejszy wieczór to ostatni dzwonek, bo niebawem przeprowadzam się do Warszawy - jeśli ktokolwiek jedzie, chętnie dołącze. Niebo teraz śliczne, a prognoza daje do 20% zachmurzenia głównie wysokimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc zachodzi dopiero koło północy więc na ciemne niebo nie ma szans, chyba że w drugiej połowie nocy

 

No nie da się ukryć, że trochę desperacji przeze mnie przemawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam przy rozejściu się szlaków na Ślężę i Radunię?Nie lepiej by było ruszyć z tamta na Radunię chociażby? Więcej nieba widoczne i bliżej gwiazd o te paręset metrów...

No, to następnym razem wpadaj - widzę, że będzie wesoło, bo się kolegi żarty trzymają.:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... - z lornetką, to można by się przejść, ale z 300-400mm dobsonem, to trochę ciężej B)

 

Da radę. 50kg pudło z 400mm Dobsonem zapakować w jakąś konstrukcję na plecy, w jedną rękę platforma i akumulator (15kg?), w drugą rękę drabina do Dobsa plus walizka z akcesoriami (20kg), do tego na szyje stoliczek na atlasy, a w zęby prowiant na obserwacje i wchodzimy na szczyt. No-problem.:flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę. 50kg pudło z 400mm Dobsonem zapakować w jakąś konstrukcję na plecy, w jedną rękę platforma i akumulator (15kg?), w drugą rękę drabina do Dobsa plus walizka z akcesoriami (20kg), do tego na szyje stoliczek na atlasy, a w zęby prowiant na obserwacje i wchodzimy na szczyt. No-problem.:flirt:

 

Nie zdawałem sobie sprawy za z aż tak wielkimi armatami tam jeździcie :( z moją lorneteczką to ja tam będę śmiesznie wyglądał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ...

wyobraź sobie jak ja kiedyś wyglądałem z Makiem 127 podczas gdy na placu stały 2 teleskopy 16" i jeden 15" (oraz kilka "maluchów" 8-12")

Bartolini jeszcze nie skończył swojej armaty i przyjeżdża z Edkiem 80 mm

przyjedź, a będziesz miał okazję popatrzyć przez różne sprzęty

zresztą lornetki też cieszą się sporym zainteresowaniem więc i Twoją przećwiczymy :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.