Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda z mojego okna. W środku kadru powinna znajdować się Ślęża (nad kominem). Zwykle jest widoczna jak na dłoni. Teraz widać tylko szczyt wyłaniający się z jakiegoś smogu. Dlatego myślę, że watro pojechać nieco wyżej, ponad mgłę.

Ślęża.jpg

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram. Mam teraz jednak ten sam dylemat jaki miał Frebert. Wisi w powietrzu straszna mgła. Widoczność ograniczona do 200 metrów. I zastanawiam się co robić. Na razie chyba poczekam z decyzją i popatrzę jak się pogoda zmienia.

 

Tia... idealna astropogoda.... do robienia flatów, darków i grzebania w ATM'ie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem dzisiaj drogę z Wrocławia do Zgorzelca i cały czas jechałem we mgle

można było obserwować Słońce bez filtra

trzeba by wdrapać się naprawdę wysoko żeby tę mgłę ominąć

 

kilka kolejnych dni ma być pogodnych więc może jednak pojedziemy na obserwacje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff - dopiero przed chwilą wróciłem z roboty. Dobrze, że się nie zadeklarowałem na wyjazd, bo bym nie wyrobił i byłaby plama.

 

Jak widzę, polujemy na okazje w tygodniu. Jestem zwarty i gotowy. Gdybym przegapił ustawkę na forum, dajcie proszę sms-a.

 

Pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojechałem mimo, że wciąż była mgła. Po drodze temperatura leciała na łeb na szyję nawet, do -17 i wciąż mgła. W pewnym momencie wypogodziło się a temperatura zaczęła się podnosić żeby na przełęczy zatrzymać się na -7.

Na miejscu absolutnie zero zamglenia i wiatru. Kompletna cisza. Na rozgrzewkę wziąłem na celownik Jowisza. Był już nisko nad horyzontem więc i szczegółu już nie było. Potem oczywiście okolice Oriona: M42, M43, M78, M67 w Raku i oczywiście Plejady. Obserwowałem jakieś 2 godziny. Watro było pojechać, choćby na krótko. Dzisiaj zamierzam zrobić powtórkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest zaleta Tąpadeł - nawet jak niżej są mgły to często na samej przełęczy już nic nie ma, a i temperatura tam wyższa. Jak się rano obudziłem i zobaczyłem to niebieskie niebo, to od razu wiedziałem, że jak ktoś jednak pojechał na przełęcz to dobrze zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, od rana pogoda piękna, a prognoza na wieczór paskudna...

też się czasem zastanawiam czy nie przerzucić się na hodowlę rybek :szczerbaty:

 

Grześ, niedawno skontaktował się ze mną kolega z Dzierżoniowa. Ma Maka 127 na EQ3-2. Chciał poznać podstawy obsługi teleskopu i wybrać się z nami na obserwacje. Zaproponowałem mu by skontaktował się z Tobą. Odezwał się?

 

może trzeba by jego też zawiadomić gdyby wypad doszedł do skutku

mam jego nr telefonu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grześ, niedawno skontaktował się ze mną kolega z Dzierżoniowa. Ma Maka 127 na EQ3-2. Chciał poznać podstawy obsługi teleskopu i wybrać się z nami na obserwacje. Zaproponowałem mu by skontaktował się z Tobą. Odezwał się?

 

może trzeba by jego też zawiadomić gdyby wypad doszedł do skutku

mam jego nr telefonu

 

pozdrawiam

Witaj Zbyszku. Nikt się ze mną w tej sprawie nie kontaktował. Chętnie wybiorę się w większym gronie :friends: . Może nawet dzisiaj, oczywiście jak pogoda pozwoli. Dajcie znać jak zdecydujecie się wybrać na przełęcz. Jestem tak wyposzczony, że w ciemno akceptuję każdy termin :szczerbaty: .

Pozdrawiam

 

P.S. ICM na dzisiaj pokazuje niestety spore zachmurzenie.

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już rozstawiłem się ze sprzętem pod domem ale jeśli będą chętni to zwinę majdan i jadę

jeszcze tylko sprawdzę pogodę

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

prognoza na dzisiaj mało optymistyczna ale jutro powinno być znacznie lepiej

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na jutro prognoza na ICM sprzeczna, na krótkiej ok, na długiej tak sobie... A jutro może mocno powiać.

Chętnie bym pojechał, ale samemu mi się nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim dojedziemy na miejsce powinny nadejść chmury wysokie i to niemal na całym niebie

trzeba będzie jutro pilnie śledzić prognozy bo szanse są spore

 

pozdrawiam

 

No to trzymam kciuki na jutrzejszy wieczór :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.