Skocz do zawartości

Kupię teleskop za 200 zł


Gość trus992

Rekomendowane odpowiedzi

Luneta soczewkowa powinna mieć co najmniej średnicę 70mm, to absolutne minimum. Niestety żaden z przedstawionych przez carconosh sprzętów tego nie spełnia.

 

Poszukaj 70/700 np.: SkyLux. Cena oscyluje w okolicy 300 zł - może nieco więcej.

Edytowane przez midimariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś jest nie tak z linkami, odsyłają do jakiegoś allezłomu... :unsure:

 

sam teleskop to oczywiscie SkyWatcher 80/400 - wcale nie jest zły

 

A to już jest teleskop, choć cena troszke może dezorientować ;)

Oczywiście zostaje opcja lornetka, ale to by wymagało chyba zmiany działu forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy...interesuje się astronomią już lub dopiero 4 lata..rok temu na 18 urodziny dostałem 800 zł,lecz moja głupota wolała wydać na coś innego...znam to już na pamięć..wiem,że lornetka jest lepsza dla początkujących..mam lornetkę...może uzbieraj? szczerze? chciałbym mieć chociaż ten teleskop,słabszej klasy ale zawsze by był..Po nauce ,kiedy zacznę chodzić do pracy odłożę sobie..na razie potrzebny mi jest po prostu w miarę tani teleskop, po to aby zobaczyć jak się obserwuję przez taki..mówię z góry nie chcę się szybko zniechęcić,dlatego Was drodzy koledzy pytam co byście mi zasugerowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie poczekać i dozbierać pare setek to: http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-sk804az3,d1210.html

a jeśli nie, to:

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-sk707az2,d700.html

 

Ale jeśli mam być szczery, to lepiej umów się z kimś, kto ma jakiś sprzęt na obserwacje i zobacz różnice w aperturze. Wiem jak to jest gdy coś bardzo się chce, ale pośpiech jest złym doradcą. Ja nowożytną przygodę z astronomią zacząłem od takiego sprzętu:

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-sk1309eq2,d697.html

i muszę powiedzieć, że w cholere nerwów zmarnowałem na wyszukiwanie obiektów. Poza tym to jest jednak dość mała apertura. I dopiero gdy sie przesiadłem na Synte 10" na dobsonie odkryłem cudowny świat nocnego nieba. Bo liczy się nie tylko apertura ale i łatwość wyszukiwania - a Dobsona przeskoczy chyba tylko GOTO

 

Więc na początek unikaj "paralityków" (montaży paralaktycznych). Dobsony ew AZ są lepsze i poręczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam teleskop to dopiero cześć sukcesu,wiec jeśli nawet udało by ci się nabyć dobry sprzęt po okazyjnej cenie to z pewnością zabraknie na montaż i dobry okular.

 

Jeśli kupisz coś taniego to nigdy nie dowiesz się czy obrazy są rzeczywiste tak kiepskie czy może naprawdę tak widać w każdym sprzęcie.

 

Moja rada- wybierz się na jakiś letni zlot,zobacz i przetestuj parę sprzętów pod każdym względem: mobilność/jakość/cena/żywotność i zastanów się wtedy czy biorąc to wszystko pod uwagę nadal chcesz wydać pieniądze.

 

Wiele osób po takich zlotach zostało "automatycznie"wyleczonych z dalszych marzeń,gdyż obrazy dawane przez amatorskie teleskopy / nawet te najlepsze/ dalekie były od ich Hubllowych wyobrażeń.

 

Dla jednych to tylko mgiełki i kulki a dla innych to aż mgiełki i kulki.

 

powodzenia

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrkusiu

truss - swego czasu miałem tubę sw 150/750 na własnej roboty dobsonie. Taką tubę z szukaczem i obejmami można wyrwać za 300-350zł a dobsona mam w piwnicy - cudo to to nie jest ale mogę ci podrzucić tego dobsa :)

A 150mm lustra to już coś pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci poradzę coś bardzo prostego - dorywcza praca przez jakiś czas, choćby roznoszenie ulotek, czy cokolwiek ani się obejrzysz i pieniędzy będziesz mieć na syntę 8".

Możesz kupić teleskop za 200 czy 300zł ale apetyt rosnie w miarę jedzenie, i nie minie miesiąc a już bedziesz chciał nowy i większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nie udzielasz się czasem na Otmie?;)

Jeśli jest dla Ciebie bezużyteczne a wiesz,że możesz komuś sprawić radość tak jak mi to bardzo Ci dziękuje:):).

Moje gg: 2822069

tel:662658955

 

Wiem,że ta pasja ma w sobie sens..Mili ludzie,cudowna atmosfera.Cała astronomia:)

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.