Skocz do zawartości

Stężnica 2012 Zlot astrofotograficzny - relacja


Rekomendowane odpowiedzi

Hej - dzięki za relacje fotograficzna - ale niebo się wam udało, ba i po śniegu ani śladu co w marcu w tamtym miejscu nie jest aż tak oczywiste ... i jak tu narzekać na zlot w marcu :)

 

Z tym śniegiem to nie do końca tak jak mówisz, chwilami leżą "lodowce" i podczas dnia wszystko się topiło co skutkowało, że przed domkiem było dobre bajorko, ale mieliśmy suche miejsca opatrzone pod rozstawienie sprzętu, choć ścieżki do nich były kręte, tak że ja zaliczyłem skąpanie w błotku jedną nogą, Adam również prawie nosem zarył, a Jacek (jcbo) po kolana wpadł, ale tak po za tym było super naprawdę, to czas może zorganizować warsztaty astrofoto własnie w takim kameralnym miejscu, piszesz się Marcin?

Oczywiście Krzysiek odwalił kawał dobrej roboty zrobił porządną dokumentacje fotograficzną wiec chylę tu czoła :Salut:

No i jak Adam wspomniał bez ludzi nic by nie wyszło, a tym przyjemniejsze było spotkanie ponieważ odbyło się w środowisku astrofoto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może się mylę, ale czy na tej fotce nie zarejestrowało się czasem światło zodiakalne. A tak poza tym to super sprawa takie spotkania, tylko pozazdrościć (oczywiście w dobrym znaczeniu tego słowa) biggrin.gif

Tak by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono się działo u Was :)

Krzychu - czekam na recenzję tego rozwiązania z szukaczo guiderem - który to szukacz i w jaki sposób masz zamocowany :)

Pogoda dopisała to najważniejsze :)

 

ax

Andrzejku nawet zapomniałem się Jacka zapytać co to był za szukacz - Jacek nie będzie go sprzedawał, także ja też muszę coś znaleźć (szukacze do guidningu są na pewno w TS i Astromarkecie - zobaczę co wybiorę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejku nawet zapomniałem się Jacka zapytać co to był za szukacz - Jacek nie będzie go sprzedawał, także ja też muszę coś znaleźć (szukacze do guidningu są na pewno w TS i Astromarkecie - zobaczę co wybiorę)

 

Ja mam swoją od złotej wersji SW80ED - której nie wykorzystuję do niczego a mogła by działać z Guidingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejku nawet zapomniałem się Jacka zapytać co to był za szukacz - Jacek nie będzie go sprzedawał, także ja też muszę coś znaleźć (szukacze do guidningu są na pewno w TS i Astromarkecie - zobaczę co wybiorę)

 

To był taki szukacz http://astromarket.pl/akcesoria/szukacze/szukacz-ts-prosty-8x50-z-uchwytem.html tylko usztywniony trzema solidniejszymi śrubami zamiast tych oryginalnych regulacyjnych i zamontowany na klasycznej stopce.

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę do uczestników zlotu - chciałbym zrobić jakiegoś króciutkiego timelapsa ale z powplatanymi zdjęciami ze zlotu. Następnie umieścić go na Youtube. Muszę mieć tylko zgodę na umieszczenie zdjęć. Jak nie da rady to wrzucę 2 krótkie filmiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę do uczestników zlotu - chciałbym zrobić jakiegoś króciutkiego timelapsa ale z powplatanymi zdjęciami ze zlotu. Następnie umieścić go na Youtube. Muszę mieć tylko zgodę na umieszczenie zdjęć. Jak nie da rady to wrzucę 2 krótkie filmiki.

 

O co Ty się jeszcze pytasz... rób czekamy na efekty :yes:

Jacek super to wychodzi, a ja już mam plan na kontynuacje setupu :P

Edytowane przez Szymek_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.