Skocz do zawartości

Timelapse - Obłoki Srebrzyste


SancreTor

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się. Najpierw z pojedyńczych zdjęć, potem timelapse i ta muza. Montaż również mi się spodobał, te czcionki i przejścia. Muszę to poćwiczyć.

 

A jak zrobiłeś ruch na bok w timelapse ? To w programie czy rzeczywiście podczas robienia zdjęć przesuwałeś aparat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Najpierw z pojedyńczych zdjęć, potem timelapse i ta muza. Montaż również mi się spodobał, te czcionki i przejścia. Muszę to poćwiczyć.

 

A jak zrobiłeś ruch na bok w timelapse ? To w programie czy rzeczywiście podczas robienia zdjęć przesuwałeś aparat ?

 

Nie, nie dorobiłem się jeszcze slidera. Ruch kamery jest wygenerowany w postprocessingu. Zdjęcia robione są w pełnej rozdzielczości więc nawet do full HD mam spory zapas kadru, jest zatem gdzie zrobić zarówno ruch w obu osiach jak i efekt zoom in/ zoom out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poprosić 2 słowa więcej na temat albumu z którego pochodzi muzyka? Autor remixu, wydawca, rok wydania itd. W sieci jest trochę za dużo stuffu z "Opus Opium" w nazwie. "Sea of Solace" też nie daje jednoznacznej identyfikacji albumu. Nie chciał bym popełnić głupiego błędu kupując i ściągając nie ten album zza wielkiej wody.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poprosić 2 słowa więcej na temat albumu z którego pochodzi muzyka? Autor remixu, wydawca, rok wydania itd. W sieci jest trochę za dużo stuffu z "Opus Opium" w nazwie. "Sea of Solace" też nie daje jednoznacznej identyfikacji albumu. Nie chciał bym popełnić głupiego błędu kupując i ściągając nie ten album zza wielkiej wody.

 

Pozdrawiam.

 

Muzyka to powszechnie dostepne sample ze strony ccMixter gdzie jest bardzo dużo fajnych kawałków idealnie nadających się do wszelakiego rodzaju filmików typu timelapse.

Tak więc nie sądzę by była oficjalnie jakaś płyta z tym utworem, to jest remix zrobiony przez cbreeze, linkuje resztę kawałków

cbreeze

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film i montaż gratuluję :notworthy: . Oby w ty roku sreberka dopisały to może uda się zebrać jakiś dobry materiał.

 

Ruch kamery jest wygenerowany w postprocessingu.

 

A mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić w jaki sposób osiągnąłeś taki efekt i w jakim programie?

Może pokusiłbyś się o mały tutorial, bo widać że jesteś niezły w te klocki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film i montaż gratuluję :notworthy: . Oby w ty roku sreberka dopisały to może uda się zebrać jakiś dobry materiał.

 

 

 

A mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić w jaki sposób osiągnąłeś taki efekt i w jakim programie?

Może pokusiłbyś się o mały tutorial, bo widać że jesteś niezły w te klocki :)

 

Dokładnie, w zeszłym roku to nędza, słabo nimi wysypało i albo pech w postaci awarii sprzętu albo chmury więc mało materiału było. Ale przynajmniej nowe miejscówki znalazłem na ten sezon, więc może się poszczęści i będzie co montować.

 

Hehe "niezły" to dużo za dużo powiedziane. Ja dopiero jestem na etapie ponawiania tych technik, ale fakt niezle efekty mozna szybko osiągnać.

Jesli chodzi o postprocessing to nie jest to jakoś skomplikowane. Zgrane z DSLR RAWy importuję do Lightrooma tam robię wstępną obróbkę. Lubie LR bo daje możliwość wygodnej pracy z całą serią, np 800 zdjęć w jednej sesji. Proste jest dzięki temu odpowiednie skalibrowanie wybranych kluczowych klatek i osiągnięcie płynnego przejścia ekspozycji, balansu bieli itd w całym ujęciu. Do tego możliwość dowolnego kadrowania ujęcia dla poszczególnych klatek. Super wygodny i użyteczny jest do tego darmowy dodatek LR Timelapse. Umożliwia on deflicking ujęcia oraz w oparciu o klatki kluczowe dokonanie płynnych przejść w całym ujęciu. Na stronie są tutoriale po angielsku /niemiecku jak obrabiać przy jego pomocy takie serie zdjęć do timepalsow.

Potem całość składam w Adobe After Effect gdzie dodaje napisy muzykę i inne "efekty". I tyle.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uper wygodny i użyteczny jest do tego darmowy dodatek LR Timelapse. Umożliwia on deflicking ujęcia oraz w oparciu o klatki kluczowe dokonanie płynnych przejść w całym ujęciu.

 

Jest jedno ale, nie mogę poradzić sobie z javą pomimo reinstalacji, ciągle pojawia sie komunikat: Could not create the Java virtual machine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.