Skocz do zawartości

Ceny Synty 8"


SEBOS

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nikt z Was nie wspomniał, ale w Syntach każdy sklep daje takie same okulary.

 

Sebos, odpuśc sobie Planetę Oczu. Jakiś czas temu było małe zamieszanie ze sprzedażą sklepu; dodatkowo jeśli piszą, że sprzedają w zestawie super plossle, to znaczy, że dawno nie aktualizowali zawartości strony, a być może i ceny. Ze sklepów, które wymieniłeś w ostatnim poście, zostawiłbym Teleskopy.pl i Fotozakupy.

 

Acha, jeszcze jedna rzecz. W Syntach każdy sklep daje takie same okulary.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebos musisz wiedzieć że z każdą syntą dostaniesz te same okulary.

 

Mają one dokładnie 50* własnego pola i z 6",8" i 10". Z krótszym ( 10mm ) będziesz miał pole 25` a z dłyższym pole będzie równe 63`. Tak przy okazji to jest maksymalne pole jakie możesz uzyskać w tych teleskopach bez winietowania czy to na LW czy na małej średnicy tuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nikt o tym jeszcze nie pisał, chcę nadmienić, że do Synt są dodawane te same okulary. Mało tego, takie same okulary są dodawane do Dobsonów 6 cali i 14 cali, czy 16 cali ma takie same- nie wiem, nie sprawdzałem. Moja była ósemka i obecna czternastka miały to samo badziewie, które czym prędzej wymieniłem. Kiedyś kupiłem Super Plossla 25 mm od starszych wersji Synt, różnica z Kellnerem (Super 25) była naprawdę spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gadacie o pierdołach zamiast konkretnie napisać czym się różnią te okulary. Zrobię to obrazowo, oto jak wyglądają te okulary w poszczególnych sklepach:

 

teleskopy.pl

7d42031efd174ee2m.jpg

deltaoptical.pl

7d42031efd174ee2m.jpg

planetaoczu.pl

7d42031efd174ee2m.jpg

fotozakupy.pl

7d42031efd174ee2m.jpg

cyfrowe.pl

7d42031efd174ee2m.jpg

astrokrak.pl

7d42031efd174ee2m.jpg

astromarket.pl

7d42031efd174ee2m.jpg

teleskopowo.pl

7d42031efd174ee2m.jpg

teleskopy.net

7d42031efd174ee2m.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie moje pytania otrzymały porządne wytłumaczenie!

 

a może napisaliście to dla tego: :):)

niech jeszcze ktoś to napiszę to samo, to może SEBOS w końcu nam uwierzy.

 

paether jak zwykle śmiesznie i pouczająco... :D

 

na dokładke dodam jeszcze wypowiedź właściciela jednego ze sklepów (fotozakupy.pl):

w zestawie z Syntą 8" są okulary: Super 25 mm, Super 10 mm

okulary klasy plossl lub kellner

10mm i 25mm

wiecej danych tech producent nie podaje

pole widzenia około 40 stopni

 

 

A sumując: wszystkie Synty 8" w Polsce wyglądają tak samo i mają te same wyposażenie (różnią się tylko ceny)

więc zakupy zrobię chyba w sklepie teleskopy.pl... bo oferują jeszcze większą obniżkę :)

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie moje pytania otrzymały porządne wytłumaczenie!

 

a może napisaliście to dla tego: :):)

 

 

paether jak zwykle śmiesznie i pouczająco... :D

 

na dokładke dodam jeszcze wypowiedź właściciela jednego ze sklepów (fotozakupy.pl):

 

 

 

A sumując: wszystkie Synty 8" w Polsce wyglądają tak samo i mają te same wyposażenie (różnią się tylko ceny)

więc zakupy zrobię chyba w sklepie teleskopy.pl... bo oferują jeszcze większą obniżkę :)

 

są jeszcze synty rozsuwane... :) moze juz wreszcie podjąłes decyzję? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie kiedy było by najlepiej kupić Syntę???

 

Moim zdaniem jak najszybciej, póki jest pogoda. No chyba, że nie zamierzasz przez teleskop prowadzić obserwacji ale poszukujesz lokaty kapitału. W takim wypadku lepiej wcale nie kupuj teleskopu, ale pieniądze zainwestuj na giełdzie, albo w waluty. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne że będę oglądał niebo :)

 

I CHCIAŁBYM SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM ZA POŚWIĘCONY MI CZAS I UDZIELENIE NIEZBĘDNYCH ODPOWIEDZI

 

 

ale... :) chciałbym jeszcze się zapytać :) : czy warto od razu z teleskopem zamówić jakieś filtry?

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co mi rozsuwana Synta.... ?

no najprawdopodobniej będzie to sklep: teleskopy.pl

 

rozsuwana synta jest bardziej mobilna, bo mozesz złozyc tube. poza tym dzieki temu ze jest rozsuwana szybciej sie schładza, co jest wazne. i ładneij wygląda :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale mobilność teleskopu nie jest mi potrzebna...

a za ten 'ładny wygląd' zapłace do 500zł :)

 

czy warto od razu z teleskopem zamówić jakieś filtry? albo coś innego?

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale mobilność teleskopu nie jest mi potrzebna...

a za ten 'ładny wygląd' zapłace do 500zł :)

 

czy warto od razu z teleskopem zamówić jakieś filtry? albo coś innego?

[/quote

 

 

warto żebys ogarnął na czym sprawa wygląda, popatrzył w niebo na tym co masz na początek. jedynie możesz kupić folie Bader ND 5 na filtr słoneczny. a potem sobie zobaczysz z co będziesz chciał oglądać i pod tym kątem będziesz robił dodatkowe zakupy. a jak Cie filtry tak bardzo interesują, to poczytaj na ich temat. jednak sądzę, że różnica w obserwacjach po założeniu filtra jest znikoma, niedostrzegalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś potwierdza że: różnica w obserwacjach po założeniu filtra jest znikoma, niedostrzegalna?

 

A jakąś książkę lub mapę może byście polecili, taką na początek.... (tylko nie jakieś Atlasy, typu: co to jest Słońce :P - trochę bardziej zaawansowane)

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto od razu z teleskopem zamówić jakieś filtry? albo coś innego?

Zaopatrz się w dobry atlas nieba, czerwoną latarkę, i stołeczek (obserwacje Syntą 8" na w pozycji stojąco-kucająco-srającej to prawdziwa udręka). Na filtry i inne okulary przyjdzie czas.

 

 

sądzę, że różnica w obserwacjach po założeniu filtra jest znikoma, niedostrzegalna.

Jesteś tego absolutnie pewien? Zerknij na Veila przez UHC lub OIII i odpowiedz jeszcze raz na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona latarka? na pewno się przyda?- chodzi tu o to aby oka od ciemności nie odzwyczajać? zgadza się?

narazie krzesło wystarczy... wiem coś o tym staniu - ba mam taki tam, kiepski teleskopik...

ale w przyszłości stołek rybacki se kupie :)

 

to kupować na początek jakiś filtr? bo potem musiałbym dokupować go z przesyłką na własny koszt... :/

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona latarka? na pewno się przyda?- chodzi tu o to aby oka od ciemności nie odzwyczajać? zgadza się?

Tak.

 

ale w przyszłości stołek rybacki se kupie

Zwykły taboret świetnie się sprawdza.

 

to kupować na początek jakiś filtr? bo potem musiałbym dokupować go z przesyłką na własny koszt... :/

Radziłbym się wstrzymać. Zobacz, czy to co masz wciągnie Cię na tyle mocno, żeby ładować w to hobby więcej środków. Ponadto do tych okularów, które będziesz miał w zestawie (a musisz wiedzieć, że każdy sklep daje takie same okulary ;)) musiałbyś kupić filtr w oprawie 1,25". W przypadku późniejszego kupienia okularów w oprawie dwucalowej musiałbyś wymieniać filtr. Oczywiście możesz kupić od razu filtr 2" i redukcję z gwintem filtrowym - ale to kolejny zakup.

Na początek naprawdę wystarczy to, co będzie w zestawie. A jeśli bardzo chcesz mieć jakiś filtr, to Miłosz już podpowiedział - kup folię ND5, opraw ją sobie i obserwuj Słońce (uwaga, to wciąga!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w dobry atlas nieba, czerwoną latarkę, i stołeczek (obserwacje Syntą 8" na w pozycji stojąco-kucająco-srającej to prawdziwa udręka). Na filtry i inne okulary przyjdzie czas.

 

 

 

Jesteś tego absolutnie pewien? Zerknij na Veila przez UHC lub OIII i odpowiedz jeszcze raz na to pytanie.

 

 

bardziej chodziło mi o filtry planetarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę, opiszcie na te ostatnie pytania....

już nie będę zadawał więcej (chyba :))

 

Jak już zakupię Syntkę 8" to może jakąś recenzje napisać? (z punktu widzenia kompletnego żółtodzioba :D)

 

 

Prawdopodobnie kupię jeszcze ten atlasik: http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=135&products_id=1421&language=pl

O nim może też coś napisze...

(Mam atlas ptaków z tego samego wydawnictwa, i nigdy nie zamieniłbym go na żaden inny - jest IDEALNY!)

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.