Skocz do zawartości

Pierwsze szkolenie astrofotograficzne!


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

m45 copy 3.jpg

 

No mi się zdaje że w moim wykonaniu już lepiej nie będzie - generalnie jestem zadowolony - główny problem w mojej obróbce to gwiazdy i przypadkowość - drugi raz już bym pewnie tego efektu nie uzyskał - z utęsknieniem czekam na prace wzorcowe - trochę krytyki od ekspertów też by nie zaszkodziło.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

czy jest progress?

myślę że tak.

 

W obróbce materiału najważniejsze jest doświadczenie praktyka i trening.....

 

 

Dzięki Zombi za kontakt :)

 

 

Mam nadzieję że to ostateczna wersja, choć może Przemek mnie zainspiruje :)

 

wersja mała

LRGB_m45.jpg

 

i duża

LRGB_m45 (1).jpg

Edytowane przez piotr_a
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest progress?

 

Progres jest !

 

Jeżeli chodzi o uwagi:

- delikatniej odszumiaj i stosuj maskę aby odszumiać ciemne partie

- zmniejsz główne gwiazdy

- podrasuj kolor gwiazd

- znikła czerwień z Mgławicy Merope a pojawiła się w nadmiarze obok (może to przez próbę usunięcia gradientu którego ty chyba nie ma - spróbuj usunąć dominantę koloru)

 

reszta to orka i wyczucie nabywane przez godziny spędzone przed kompem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześnie była dyskusja o cenie warsztatów. Ponieważ wybierałem się na warsztaty do Adama Blocka, dzisiaj podesłał mi info, że w listopadzie ma kolejną edycję i zaprasza. Cena - prawie 3K zł. (900$).

 

Jasne, że Block to marka sama w sobie, ale ciekawi mnie, ile powinny kosztować warsztaty w Polsce? Czy te 600-700 zł to jest już "za dużo" (i tak duża część tej kwoty odpada na zakwaterowanie, wyżywienie, oraz 23% na VAT)? Odniosłem takie wrażenie słuchając opinii w "środowisku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie jedyny koszt - do tego dojazd i jakieś popierdóółki na miejscu i już masz 2k złotych - to tylko na pierwszy rzut oka tak mało sie wydaje

Napisz jak Ty to wyliczyles ze wyszlo Ci 2K?

Jakie to popierdułki kosztują 1350zł?

Uwierzcie, nie da sie tego zronić taniej.

Biorąc pod uwagę fakt, że można wydać wielokrotnie więcej na eksperymenty ze sprzętem koszt szkolenia wydaje sie mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak Ty to wyliczyles ze wyszlo Ci 2K?

Jakie to popierdułki kosztują 1350zł?

Uwierzcie, nie da sie tego zronić taniej.

Biorąc pod uwagę fakt, że można wydać wielokrotnie więcej na eksperymenty ze sprzętem koszt szkolenia wydaje sie mały.

 

Zapewne znacznie taniej można zorganizować szkolenie w trybie online. Patrz wyżej( propozycja Ori 2711). Przykładowo raz na tydzień internetowa lekcja , potem domowe ćwiczenia. W razie braku pogody na odrobienie lekcji można przecież przesunąć następny wykład, lub ćwiczyć na gotowym materiale.

Odpadają koszty przejazdu, wynajęcia lokum. Nie trzeba brać urlopu. Moim zdaniem ten pomysł jest wart poważnego przemyślenia.

Frugoslaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne znacznie taniej można zorganizować szkolenie w trybie online. Patrz wyżej( propozycja Ori 2711). Przykładowo raz na tydzień internetowa lekcja , potem domowe ćwiczenia. W razie braku pogody na odrobienie lekcji można przecież przesunąć następny wykład, lub ćwiczyć na gotowym materiale.

Odpadają koszty przejazdu, wynajęcia lokum. Nie trzeba brać urlopu. Moim zdaniem ten pomysł jest wart poważnego przemyślenia.

Frugoslaw

 

Jasne, myślałem o tym ale jak rozwiązać problem zrywania połączeń?

Jak doglądać i poprawiać uczestników?

Jak zadać pytanie prowadzącemu?

To lepiej skorzystać lekcji JCBO i samemu dłubać w materiale.

Zapłaci ktoś za transmisję i będzie mu szarpać to kto za to będzie odpowiadał?

Pewnie za jakiś czas spróbujemy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, myślałem o tym ale jak rozwiązać problem zrywania połączeń?

Jak doglądać i poprawiać uczestników?

Jak zadać pytanie prowadzącemu?

To lepiej skorzystać lekcji JCBO i samemu dłubać w materiale.

Zapłaci ktoś za transmisję i będzie mu szarpać to kto za to będzie odpowiadał?

Pewnie za jakiś czas spróbujemy.

Proponuje takie szkolenie wydać np w wersji DVD z każdym omówionym zagadnieniem, na pewno znaleźli by się chętni co nie mogą przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię że da się robić taniej czy że za drogo liczycie!!!

nie myślę nawet o tym - bo to jest cena OK wg mnie - a nawet śmiesznie tania

 

ale dorzuć do tego

1-paliwko

2-ja nie jestem typem co na zlotach wieczorem pije kranówkę :icon_biggrin:

 

już jeździłem do Roztok (z perspektywy Toronto to tylko kawałek dalej) na zloty

to było kupę czasu temu i dużo oszczędniejszym samochodem (że o normalnych cenach paliwa nie wspomnę :szczerbaty: )

i wyszło mi trochę tych wydatków - po drodze też trzeba się zatrzymać i coś zjeść

tak się mówi - zapominając o kosztach dookoła -

zobacz analogicznie na swój koszyk w markecie - masz coś droższego w koszu niż 10-20 zł?? rzadko

a w sumie i tak zostawiasz 300-400 w kasie :scratchhead:

 

broń boże i partio przed posądzaniem mnie o to że sugeruję za duże koszty samego szkolenia !!

bo tak nie jest - wystarczy zobaczyć koszty szkolenia mojej branży IT - byle co to 2-3 tysiące za dowolną popierdułke

więc te 600 zł to jak za darmo (i nikt ci nie daje przy szkoleniach IT hotel czy wyżywienie ... )

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje takie szkolenie wydać np w wersji DVD z każdym omówionym zagadnieniem, na pewno znaleźli by się chętni co nie mogą przyjechać.

Bardzo dobre.

Sprzedam 4 płyty a reszta rozejdzie się na zasadzie kopii :)

 

My tu gadu gadu a ja zapomniałem że mam M45 z 2002 roku :)

m45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre.

Sprzedam 4 płyty a reszta rozejdzie się na zasadzie kopii :)

 

My tu gadu gadu a ja zapomniałem że mam M45 z 2002 roku :)

Jakoś w cywilizowanym świecie nie mają z tym problemu i płyty z programami, tutorialami itp. sprzedają - zabezpiecz przed kopiowaniem :icon_neutral:

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby sprzedawanie tutoriali na DVD wypaliło. Jak się poszuka, to w Internecie jest bardzo dużo przeróżnych, darmowych tutoriali dot. np. zaawansowanej obróbki w Photoshopie. A spotkanie na żywo to coś innego, przynajmniej w moim odczuciu. Nie chciałbym nikogo zniechęcać, ale niestety nie widzę wielkiego powodzenia w szkoleniach na płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałów szkoleniowych nagranych na DVD dowiadujemy się dużo ale,

w trakcie uczenia pojawia się jeszcze więcej pytań niż mieliśmy na początku, a w konsekwencji widzimy po szkoleniu że wiemy dużo mniej bo poszerzyliśmy horyzonty...

 

Poza tym szkolenie trwa kilka godzin a po godzinach :Beer: i tak rozmawiamy o astro - więc szkolenie trwa zdecydowanie dłużej niż to co normalnie byłoby nagrane ;)

 

 

Wiem że szkolenia face to face są bardziej efektywne.

 

 

W tej edycji szkolenia nie mogłem wziąć udziału, ale przy następnej edycji - będę na 100%

 

Dla organizatorów mała propozycja, może warto ustalić kalendarz kilku szkoleń organizowanych w różnych zakątkach naszego kraju.

Chętni na szkolenia będą mieli bliżej.

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie z Tobą całkowicie, bo jest wiele przykładów stosowania przez szanujące sie firmy kursów na filmach. Niemniej dużo racji Masz :icon_biggrin:

Co do pomysłu ,,kursowania" po całej Polsce, to proponuję Organizatorom rozważenie organizacji sesji wyjazdowych w czasie zlotów, na pewno będzie więcej chętnych na szkolenia. W kryzysie oszczędność w cenie, a tu chętni uczestnicy zapłacą tylko za kurs. I szkolący i szkoleni będą zadowoleni :icon_rolleyes:

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.