Skocz do zawartości

Osiowości i wyciąg TSAPO80Q...


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj można zobaczyć, jak to wygląda w kamerach z wyższej półki:

http://www.sbig.com/images/documents/products/AN004_081511.pdf

płytka drukowana jest wycięta pod chipem i opiera się on od spodu o "cold finger", który przez ogniwo Peltiera jest połączony z radiatorem, zabazowanym na korpusie kamery.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny gadżet :-)))) dokładny.

 

Mnie zastanawia jedna rzecz, w opisie refraktora na stronie TS jest napisane:

"- 2" connection is removeable to connect adaptors directly to the draw tube"

 

napisałem do TS, żeby wyjaśnili mi gdzie to jest i dostałem odpowiedź:

 

"the 2” connection means the part without the 1,25”-2” Adapter on the end

of the focuser tube, there where you can fit 2” eyepieces. the end of the

tube has an thread, where the 2” connection are screwed."

 

sęk w tym, że ja mam tam clamping ring a nie mam żadnego gwintu... chyba, że źle ich rozumiem.

Napisałem, żeby mi wyjaśnili gdzie dokładnie mam go szukać (tego gwintu) ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi...

 

P.

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł to chyba prostsze niż się wydaje. Pewnie chodzi o to że na końcu tuby wyciągu masz złącze 2 calowe z clamping ringiem blokowane/ skręcane na śruby :)

simarik, rozumiałbym to tak jak napisałeś gdyby w opisie APO było napisane:

- 1,25" connection is removeable to connect adaptors directly to the draw tube

 

zamiast

- 2" connection is removeable to connect adaptors directly to the draw tube

 

z opisu wyraźnie wynika, że połączenie 2" jest zdejmowalne by podłączyć przejściówki bezpośrednio do drawtube.

 

Fabrycznie gwintowana tuba to byłoby coś... Obawiam się jednak, że simarik ma rację. No ale poczekajmy na odpowiedź TS :)

No właśnie - dlatego mam nadzieję, że coś uda mi się z tym zrobić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje. Wg mnie, nie odkręca się ta końcówka, ale możesz sam jeszcze raz spróbować. W tej chwili nie mamy w magazynie 80Q, więc nie mam jak sprawdzić (jak przyjadą, to wtedy przetestuję). Kiedyś próbowałem to odkręcić, ale bez skutku. Wydaje mi się, że ta informacja jest nieścisła, choć mam nadzieję, że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.