Skocz do zawartości

Geminidy 2012


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie będzie w nocy rewelacja pogodowa:

http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2012121300&row=406&col=250&lang=pl&cname=Warszawa

 

Z braku potrzebnych elementów do zamontowania kamery do teleskopu popatrzę sobie na ten rój :-))))

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie piękna pogoda, mróz coraz większy, 2 kamery przez 3,5h zarejestrowały 32 Geminidy, a jeszcze nocy zostało ok.9h i w dodatku warunki obserwacji GEM się poprawiaja :laughbounce2: Kto się mrozu nie boi i nie ma kataru, czy grypy, to zapraszam ciepło ubranych na obserwacje, choć godzinę. Trochę smarkający jestem, ale chyba od północy poobserwuję godzinkę... kiedyś przy -20 zrobiłem 2h obserwacji... lata juz nie te, ale stara miłośc nie rdzewieje :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:

 

-------------------

edit: 2 kamery przez 5h zarejestrowały 53 Geminidy

Edytowane przez M.K.
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ich latało. Dla mnie najciekawsze były stadka. Kilka razy w okolicach 20-21ej powtarzał się schemat gdzie widać było jaśniejszy meteor który przeżywał sekundę lub dwie, a chwilę potem, (czasem niecałą sekunde , czasem i dwie sekundy) na dokładnie tej samej linii i z tą samą prędkoscią pojawiał się inny jego kawałek jak duch podążający za głównym fragmentem który dokonał już żywota. Przeważnie sporo słabszy.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje o roju powinny być na tydzień przed i na głównej, jak mogę żałować :(

Mimo zmęczenia, przemógłbym się i poobserwował, a tak usnąłem na sofie ech ...

 

Jeszcze dziś można obserwować. Jeśli masz pogodę próbuj.

Zgadzam się z Tobą, takie informacje powinny być dużo wcześniej podawane..

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwacje prowadzilem pomiedzy 05;37 a 06;05. teraz zaluje bo to co pisze Andrzej to o 06;07 byly dwa piekne meteory. w tym czasie naliczylem ich 10 i jeden jasny sporadyczny oraz dwa satelity. mialem ogladac od polnocy ale u mnie bylo pochmurnie, przynajmniej tak to wygladalo przez okno o wystawie poludniowo-wschodniej. Geminidy prezentowaly sie duzo lepiej od Leonidow, duzo jasnych meteorow. sprobuje jeszcze dzisiaj o ile pogoda pozwoli.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje o roju powinny być na tydzień przed i na głównej, jak mogę żałować :(

Mimo zmęczenia, przemógłbym się i poobserwował, a tak usnąłem na sofie ech ...

Trochę mi głupio i myślę, że wszystkim w PKiM-ie też... my to wiemy, że Perseidy, Leonidy, Geminidy, czy Kwadrantydy to czas, że nawet podczas niepogody kamery pracuja, na grupie mejlowej aż huczy od przechwałek, kto już ile zarejestrował, a z Wami ... zapomnieliśmy sie podzielić tą informacją... w ramach poprawy postaram sie wrzucić tu gifa ze wszystkimi GEM z dzisiejszej nocy, właśnie redukuję dane z kamer. Wszystkim Twardzielom gratuluję, że na mrozie obserwowali spadające gwiazdy, a ich ilość zrekompensowała ziąb :laughbounce2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.