Skocz do zawartości

Spiskowe teorie - cukierki dla mas


Rekomendowane odpowiedzi

Postów wycinać nie będziemy. Dopóki faktycznie komuś nie zagrażają, dopóki rozsądek wygrywa z nierozsądkiem. Wycinanie "niewygodnych" postów na tym forum nie będzie miało miejsca.

To forum ludzi myślących i potrafiących dyskutować.

 

A na rozładowanie gromadzących się emocji, mam inną teorię spiskową: Jak to Wietnamczycy chcą nas wykończyć uciskowymi skarpetami :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=UAwRis5_C1A&feature=youtu.be&t=3s

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sugeruj że "nigdy" bo ktoś z tego skorzysta Olo ;)

 

Posty linkujące wciąż to samo lub prawie to samo; cytujące wciąż to samo lub prawie to samo, pozornie tylko udające argument w dyskusji, takie posty miałem na myśli. Takie posty należy ciąć.

 

Praca Moderatorów łatwa nie jest (doceniam) .

Czasem muszą ocenić czy post to argument w dyskusji czy zwykła agitacja.

 

Wyjaśnę to na przykładzie. Tu się strony załamują. Ponadto wielu ludzi nie zechce czytać tego wątku od początku, gdzie Adam Jesionkiewicz i inni podali mocne kontr-argumenty. Ktoś mógłby kalkulować tak: Wrzucam tu ponownie taki sam (praktycznie) materiał antyszczepionkowy co już był. Ludzie przeczytają w pierwszym odruchu z marszu. Nie wszyscy mają czas na studiowanie całego wątku. Nie wszyscy czytali go do tej pory. I mam szansę na kolejnego współwyznawcę - upolowanego.

 

Artur - jak widzę po ostatnim poście - uczy się i taki chyba nie będzie - wiec piszę to tak ogólnie do Ciebie i innych Moderatorów.

 

Pozdrawiam

p.s.

wolę w porę cięte posty niż zamykane wątki lub banowanie ludzi ;)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajmy do innych teorii spiskowych :szczerbaty:

 

Może dodamy do spiskowych również teorie "zwariowane" lub ciekawe , jak np:

 

1. Pusty Księżyc z bazą kosmitów.

2. Pusta Ziemia

3. Niemożność dostarczenia siana dla koni z dorożek w Londynie w XXI wieku (ach sorry to już czas zweryfikował)

4. Niemożność dostarczenia paliwa dla napędu "statku" fotonowego aby dolecieć do innych układów. (jw ? he he)

6. Wiśniowiecki-Snerg ... ciekawe.

7. Przedstawiciele obcej wyższej cywilizacji koniecznie muszą wylądować przed Białym Domem lub Kremlem i koniecznie muszą w pierwszym podarunku dać ludzkości szczepionkę na wszystkie rodzaje raka (SIC!) i alternatywne źródło energii w pudełku od zapałek mogące zasilić każde gospodarstwo domowe....

 

 

Ech... sporo tego...

 

Andrzej

 

ps. Oprócz zwykłego braku wiedzy , pojęcia , ogarnięcia lub itp (patrz problem szczepień) w 97% ludzkości jest obawa przed nowym , innym, nieznanym itp.

Dlatego niestety tylko 3% pcha na szczęszcie tą cywilizację do przodu mimo przeszkód ciemnoty.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astropolis (w przeciwieństwie do innych foremek) ma wielu moderatorów. I to jest jego zaleta.

Posty Aresa dadzą oni radę wycinać.

Nie mogę na to nie zareagować. Ekologu przegiąłeś moim zdaniem wypowiadając się za Moderatorów i to w ten sposób. Dotychczas astropolis nie prezentowało się jako forum wycinające niewygodne (nieprawdziwe/dziwne/etc) wypowiedzi - i mam nadzieję, że tak zostanie.

Panie Ares. Pan się nie odniosłeś do kilku postów, tylko walisz "swoje".

Dlatego uważaj bo Twoje posty będa znikały, a jak nie przestaniesz to dostaniesz bana!

Nie strasz, nie strasz. Może jak założysz własne forum to wprowadzisz zasady rodem z PRLu, tutaj mamy wolność wypowiedzi. Chcesz - polemizuj, ale nie sugeruj że astropolis może być forum gdzie giną posty i ludzie :P
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . ufff . Przeczytałem cały wątek i dochodzę do wniosku , że kolega ares96 chyba własnych dzieci nie ma . Bo co innego "walczyć" z korporacjami farmaceutycznymi nie kupując cholinexu tylko płukać gardło solanką . . . , a co innego nie zaszczepiać niemowląt . . .
Tak swoją drogą wiedząc , iż będziesz musiał przejść zabieg chirurgiczny , nie zaszczepisz się przeciw żółtaczce - bo to i tak jakaś ściema ?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo Cię lubię Dziki, żeby z Tobą polemizować.

 

Chodziło mi (tak naprawdę) o bardzo spiskową taktykę ;)

 

uważam, że czasem lepiej jak się komuś posta wytnie niż jak się poczeka (wytrzymując "nerwowo") wiele, wiele jego postów, a potem da Bana.

 

To jest zwyczajna, niezobowiązująca podpowiedź, którą czynię z pełną świadomością, że Moderatorzy mają swoje zdanie i nie wykonują z marszu moich "zaleceń". Czego najlepszym przykładem jest wątek dowcipy, gdzie nie znikają nudne i trywialne posty atakujące obecny rząd i obecnego premiera {nie gorszego od innych przed nim} mimo moich próśb (i ja muszę się z tym pogodzić). :icon_confused:

 

Ja tu jestem zwykłym forumowiczem, jednym z 10 tysięcy. Bez monopolu na prawdę.

 

@Xinins

Dobre!

 

Pozdrawiam

p.s.

co do tych 3% co pchają świat do przodu ...

Jak strasznie jesteśmy zacofani niech świadczy zdarzenie z moją córką.

 

Załatwiłem receptę i kupiłem szczepionkę na HPV (brodawczak) [to się podaje kilka razy - z deczko kosztuje]

Kupiłem i idę do dużej prywatnej placówki na zaszczepinie (wykupuję "zastrzyk").

Pielęgniarka nie zgadza się dokonać iniekcji w ramię bez zgody ginekologa {jest taki wymóg w ulotce chyba}.

 

Na szczęście w owej placówce na tym samym piętrze przyjmuje (prywatnie) ginekolog.

Idę (bez płacenia) z córką i ową pielęgniarką i mówię że jest taki cyrk i nie wiem po co skoro córka jest dziewicą!

W tym momencie Pani Ginekolog i Pani pielęgniarka przyznały, że pierwszy raz szczepią na HPV

i nie mają wypracowanego schematu postępowania. No ale zgodziły się (bez badania).

 

"Pierwszy raz we Wrocławiu" jesteśmy sto lat za murzynami w profilaktyce dziewcząt przed pewnym rakiem, którego potencjalna bio-stymulanta jest przenoszona drogą płciową. Praktyka pokazuje, że Kobieta nie zawsze od razu trafia na odpowiedniego dla niej partnera! A i ten nie zawsze jest prawiczkiem!

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znikają nudne i trywialne posty atakujące obecny rząd i obecnego premiera {nie gorszego od innych przed nim} mimo moich próśb (i ja muszę się z tym pogodzić). :icon_confused:
z polityków należy się śmiać zamiast traktować serio wszystko co mówią. Gdyby nie mieli mocno zrytych beretów nie byliby politykami

na pewno żarty im nie zaszkodzą, a może nawet kiedyś skłonią do refleksji nad swoim postępowaniem (chociaż w to wątpię)

inna sprawa, że czasem te żarty są na poziomie przedszkola ... jednak to nie powód do usuwania. Niech osobnik o intelekcie przedszkolaka wykrzyczy swoje frustracje w ten sposób zamiast wyrywać płyty chodnikowe i narażać na szwank życie i zdrowie innych

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Zbyszku T. (też z Wrocławia)

 

Oni nieźle się ośmieszają tymi "dowcipami" o TUSK-u :Ikonka jeszcze nie zaimplementowana przez Admina "ręce opadają":

 

Pozdrawiam

p.s.

Jak ja k***a zazdroszę Ci tych obserwacji wizualnych (niechby nawet Twoim maczkiem 127mm we Wrocku) to sobie nie wyobrażasz :)

Kontrahenci nie mają nade mną litości, non stop zaiwaniam :(

Ale kiedyś może przyjadę pod Twój blok :szczerbaty: gdzie szczury pięty i statyw Ci gryzą :)

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam poważnie brzmiąca teorię spiskową, którą należałoby nazwać może raczej
teorią zaniedbywania sprawy.

 

Najpierw dwie dygresje.

 

Wiele, wiele lat temu spotkałem osobę poważnie chorą na reumatyzm.
Powiedziała mi ona, że ją „ratują” codzienne intensywne ćwiczenia gimnastyczne
i stosowanie aspiryny pewnej znanej firmy (na jedną z pierwszych liter alfabetu).
O sprawie zapomniałem.

 

W najnowszym Świecie Nauki jest artykuł prezentujący kilkuletni plan testowania pewnego leku [ale nie aspiryny ;) ]
mającego zapobiegać niektórym przypadkom alzheimera.
Badanie (na kilkuset osobach w dwóch krajach) finansuje głównie producent badanego leku
i ma kosztować 100 milionów dolarów!

 

 

Znam osobiście wzorową studentkę medycyny w Berlinie (od niedawna lekarkę),
która na wykładach o reumatyzmie dowiedziała się od wykładowcy o ciekawej sprawie.

Ona opowiedziała to dokładnie swoim rodzicom, osobom bardzo ściśle myślącym,
czyli nie jest to "legenda rzucona byle komu czy byle jak".

 

Wykladowca ów (reumatolog) przepytał wszystkich kolegów po fachu
zajmujących się ludźmi chorymi na reumatyzm jak często wśród ich pacjentów
w starszym wieku pojawia się alzheimer.


Okazało się, że wydaje się pojawiać znacznie rzadziej niż w całej populacji.

Reumatolog naukowiec (czy dwaj-trzej reumatolodzy) przypuszczają,
że wynika to z częstego stosowania przez tych pacjentów środków przeciwzapalnych (np aspiryny).
Próbowali zainteresować tą sprawą świat naukowy i farmaceutyczny ale słabo to idzie.
Okazuje się, ze staranne badania statystyczne tej sprawy nikogo nie interesują.
Kosztowałyby sporo, a wspomniane leki przeciwzapalne są zbyt tanie w produkcji,
żeby komuś zwróciły się koszty tych badań, nawet jeśli teoria się potwierdzi.

 

Osoby, które wpadną na pomysł łykania aspiryny lub innych leków tego typu ostrzegam, że podrażniają żołądek.
Pojawił się co prawda lek dość skutecznie osłaniający go w takich przypadkach o szkodliwości na tyle małej,
że jest już bez recepty (producentów jest wielu, substancja chemicznie nazywa się pantoprazol), ale nawet pod jego osłoną
nie można przesadzać z długotrwałością, bo szkodzimy jakoś wątrobie.


W sumie to morał jest taki, że nawet jeśli czasem lub przez jakiś czas warto brać aspirynę
to osłaniając żołądek, ale za to w życiu należy bezwzględnie dbać o wątrobę
czyli nie pić alkoholu praktycznie nigdy. Nawet piwa.

"Łamać się" co najwyżej na Sylwestra ale i wtedy nie przesadzać, lub i wtedy wcale.

 

Tak czy siak coś "spiskowego" w tym jest. Jak nie ma szans na zysk
to taka czy inna naukowo-techniczna sprawa polepszająca życie ludziom
może utknąć na dziesięciolecia. :(

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu,

 

Na temat zachorowań na chorobę Alzheimera i wpływu środków przeciwzapalnych pisze się w czasopismach naukowych od kilku (jeśli nie kilkunastu lat). Z tego co pamiętam z doniesień prasowych, to część z tych badań donosi, że zmniejszają one ryzyko zachorowania na tę chorobę, inne natomiast chyba sugerują, że jedynie opóźniają jej pojawienie się, jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo zachorowania. O ile dobrze pamiętam, badania te dotyczyły bardzo częstego używania tych leków (kilka albo i kilkanaście tabletek tygodniowo).

 

Pozdrawiam

Piotrek Guzik

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony mogę dodać że właśnie tego typu środek jest świetnym pomysłem na biznes. Przede wszystkim starość i ew. problemy tego wieku dotyczą wszystkich ludzi, bez wyjątku, nawet tam gdzie wcześniej pojawi się choroba, nieszczęścliwe zdarzenie jest nadzieja na długie życie. Taki lek nie likwiduje problemu jedynie zmniejsza potencjalne ryzyko choroby a musi być przyjmowany przez całe życie - to daje klienta doskonałego. Niski koszt jest atutem bo można z nim dotrzeć do większej części społeczeństwa, można w naszym niewolnorynkowym świecie nawet "zachęcić" państwa do refundacji. Sam piszesz o szkodliwym działaniu na żołądek, wątrobe to też pole do popisu dla koncernów farmaceutycznych.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnie Tomku (podoba mi się) ale jest tu jeden haczyk.

Produkcję aspiryny opanowało już tak wiele firm, że akurat owo domniemanie reumatologa (słyszałem to kilka lat temu => Potrek Guzik może być niesprzeczny ze mną)

 

MOGŁO NIE BYĆ KOLEJNĄ spiskowo wymyśloną teorią - na zarobienie na naiwnych.

 

Zwróciłem tu Wam uwagę na ogólną "spiskowość" naszych czasów - nikt nie wyłoży dużej kasy na wielkie i naprawdę solidne zbadanie tej sprawy. Autorzy pisujacy do gazet, o których wspomniał Piotrek, zapewne "wymądrzają się" na podstawie cząstkowych danych i "sprytnych" oszacowań na skróty.

 

Dam inny przykład. Ćwiczenia skrośne podczas których lewa ręka dotyka prawej reki lub prawej nogi lub prawego ucha itd może znacząco stymuluja rozwój mózgu i utrzymanie go w lepszej kondycji. Nietypowy "kontakt" = uzgadnainie bodźców przez obie półkule naraz! Ale na tym nie da się zarobić i nikt się nie podjął wielkich badań, mimo że sa szkoły gdzie uczniowie tak ćwiczeni między lekcjami osiągali zdecydowanie lepsze wyniki w nauce (na tle szkół pozostałych). Widziałem spory reportaż o tym kilka lat temu. No bo kto zapłaci za solidne, wieloletnie eksperymenty i badania. Rząd? Rząd każdego kraju na świecie tonie w bieżących problemach (no może z wyjątkiem Norwegii co ma chwilowo nadmiar kasy z ropy).

 

Mnie tam specjalnie nie zależy żeby kogoś przekonać do tych teorii tylko do rozumowania, że pewne odkrycia są skazane na czekanie w nieskończoność na solidne zbadanie i upowszechnienie o ile nie da się na nich zarobić (finansowo lub politycznie).

 

Pozdrawiam

p.s.

Piotrku, a te kontr-doniesienia były poparte jakimś naprawdę solidnym i przekonywującym argumentem?

p.s.2 {a propo wspomnianego zarobienia "politycznie" na jakiejś teorii}

Prośba do Moderatorów. Jeżeli w tym wątku pojawi się teoria spiskowa o bombach na pewnym Tupolewie (lub innych zamachach na taką maszynę) to proszę natychmiast wydzielać do osobnego wątku pod tytułem "UFO i żydzi wśród nas" lub po prostu wrzucać jako dowcip do dowcipów :)

 

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku, a te kontr-doniesienia były poparte jakimś naprawdę solidnym i przekonywującym argumentem?

 

Z tego co pamiętam, to te badania były dość rozsądne. Prowadzone były chyba tylko na ludziach starych (chyba po 70-tce a może nawet starszych), a różnica pomiędzy tymi którzy używali tych leków, a grupą ich nieużywająca była znaczna i istotna statystycznie.

Z kolei badania, wskazujące że zażywanie leków przeciwzapalnych (np. aspiryny) chroni przed chorobą Alzheimera przeprowadzane były głównie osobach młodszych. Autorzy "kontr-doniesienia" sugerowali że wcześniejsze wyniki wyszły tak a nie inaczej właśnie ze względu na opóźnienie w zachorowaniach w grupie osób używających leków przeciwzapalnych.

 

Od tamtego czasu mogły jednak pojawić się jakieś nowe badania - ja o tym czytałem na pewno co najmniej 2, a może i 3 lata temu, a teraz nie bardzo mam ochotę ponownie wgryzać się w temat ;)

 

Oczywiście, większość tego typu badań nie przynosi ostatecznego wniosku, na podstawie którego ktokolwiek znający się na rzeczy z ręką na sercu mógłby powiedzieć: "używaj aspiryny to ryzyko, że zachorujesz na chorobę Alzheimera będzie mniejsze" albo "nie używaj aspiryny...". Wynika to z faktu, że zwykle mamy do czynienia z wieloma czynnikami, które mogą wpływać na ryzyko zachorowania, co więcej pomiędzy tymi czynnikami często zachodzą nietrywialne współzależności, które nie zawsze są widoczne "na pierwszy rzut oka".

 

Doniesień o zbawiennym bądź zabójczym wpływie różnych czynników pojawia się każdego roku wiele. Potwierdzenie znaczenia wielu z nich wymaga ogromnych środków i bardzo długiego czasu badań. Trudno się dziwić, że wiele z takich doniesień pozostaje niesprawdzonych - sprawdzanie wszystkich (a nawet większości byłoby nie tylko ekonomicznie, ale i fizycznie niemożliwe). Z oczywistych względów do dalszych badań wybierane są te doniesienia, które najłatwiej sprawdzić, a ich wdrożenie, jeśli okażą się prawdą, może przynieść wymierne korzyści.

 

Pozdrawiam

Piotrek Guzik

Edytowane przez Piotrek Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ekolog

 

 

Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy państwa takie jak ChRL, Indie, wymieniam tylko dwa ewidentnie spoza naszego kręgu kulturowego i to takie które roszczą sobie prawo do bycia światowym imperium, nie zechciałyby skorzystać z tych technologi? ChRL to ponad 1,2 miliarda ludzi, dzięki polityce jednego dziecka to kraj szybko starzejący się i chociaż opieka nad osobami starszymi pozostaje tylko ( no prawie ) w obowiązku rodzin i społeczności lokalnych to i tak jest dużym i będzie jeszcze większym obciążeniem dla gospodarki ( wzrost długości życia, choroby cywilizacyjne.... )

Czy europejskie albo amerykańskie koncerny framaceutyczne mają jakiekolwiek znaczenie w tych państwach? Żadnego.

 

Nie jesteśmy w centrum świata, europa się kończy, USA się kończą świat zaczyna się dziać w Azji a tam kultura łacińska ma znaczenie dopóki transferuje technologie. Później liczy się jedynie interes własny.

 

Jest taka inna bardzo popularna teoria jakoby koncerny tym razem energetyczne blokowały rozwój "energetyki alternatywnej" przede wszystkim zimnej fuzji, podobnie i w tym przypadku. Posiadanie tych technologii dawałoby przewagę nad innymi która w ciągu tygodni, góra miesięcy pozwoliłaby zdominować całą Ziemię.

 

Jak myślisz nikt z tego nie chciałby skorzystać, tylko dlatego że udeżałoby to jakieś firmy gdzieś na drugim krańcu świata?

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy państwa takie jak ChRL, Indie, wymieniam tylko dwa ewidentnie spoza naszego kręgu kulturowego i to takie które roszczą sobie prawo do bycia światowym imperium, nie zechciałyby skorzystać z tych technologi? ChRL to ponad 1,2 miliarda ludzi, dzięki polityce jednego dziecka to kraj szybko starzejący się i chociaż opieka nad osobami starszymi pozostaje tylko ( no prawie ) w obowiązku rodzin i społeczności lokalnych to i tak jest dużym i będzie jeszcze większym obciążeniem dla gospodarki ( wzrost długości życia, choroby cywilizacyjne.... )

Czy europejskie albo amerykańskie koncerny framaceutyczne mają jakiekolwiek znaczenie w tych państwach? Żadnego.

 

Nie jesteśmy w centrum świata, europa się kończy, USA się kończą świat zaczyna się dziać w Azji a tam kultura łacińska ma znaczenie dopóki transferuje technologie. Później liczy się jedynie interes własny.

 

Jest taka inna bardzo popularna teoria jakoby koncerny tym razem energetyczne blokowały rozwój "energetyki alternatywnej" przede wszystkim zimnej fuzji, podobnie i w tym przypadku. Posiadanie tych technologii dawałoby przewagę nad innymi która w ciągu tygodni, góra miesięcy pozwoliłaby zdominować całą Ziemię.

 

Jak myślisz nikt z tego nie chciałby skorzystać, tylko dlatego że udeżałoby to jakieś firmy gdzieś na drugim krańcu świata?

 

Do kogo skierowany jest ten post? Bo chyba nie do mnie (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_P

 

Nie wierzę w społecznikostwo i dobre intencje komunistycznej partii Chin.
To nieomal spiskowa teoria - tym razem tajnego spisku dobrych ludzi w Chinach :)

Ona (chińska partia) też zatyka dziury ekonomiczne i realizuje kompromis wielu partyjnych polityków,
z których tylko cześć jest zainteresowana bezinteresownym polepszaniem życia obywateli.

 

Komuniści i anarchiści to tylko z pozoru mądrzy ludzie. Przykład:
"Bezsensowny gniew i wulgarne rozrywki stanowią wentyl bezpieczeństwa dla ludzkiego niepokoju." (Che Guevara)
Che okazał się tu niedouczonym facetem.

Czytałem doniesienie naukowe (psychologia), że bezsensowny gniew (niewymuszona agresja)
wynika z dwóch rzeczy: niedobodźcowania i niedowartościowania.

Czyli z nudy i z kompleksów niższości.

 

Chuligan, który da Ci Tomku_P w buzię w bramie nie uczyni tego z powodu odczuwanego przez niego niepokoju
tylko z nudy lub z zawiści, że wyglądasz na kogoś komu się lepiej powiodło i jest na topie.

 

Wracając do sprawy. Dopytałem i poznałem więcej szczegółów.
Amerykański naukowiec w dziedzinie medycyny wykładający też w Niemczech kilka lat temu
obdzwonił wszystkie (osiągalne dla niego) placówki, w których praktykuje się leczenie reumatyzmu z jednym pytaniem:
"Ile macie pacjentów z demencją?" Okazało się, że nigdzie nie znano ani jednego takiego przypadku.


Zero! Dziwne. Niemniej, jak napisał Piotrek Guzik, korelacja może być innego typu
niż się spodziewamy (że niby z lekami przeciwzapalnymi [czyżby silniejszymi niż aspiryna?]).

 

Pozdrawiam
p.s.
O aspirynie to rzeczywiście można by snuć liczne teorie spiskowe ;)
Czytałem niedawno artykuł w Świat Nauki, że aspiryna może być kiedyś uznana
za lek antynowotworowy (narzędzie w rękach chemioterapeuty),
gdyż stany zapalne prawdopodobnie ułatwiają przerzuty w ich miejsca, itp.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny europocentryzm pozatym nigdzie nie piszę o dobrej woli człowieka chińskiego wręcz przeciwnie.

 

Może więc w trakcie następnych wzruszeń ekonomicznych zastanowisz się co jest bardziej opłacalne zaleczać ( zwalniać rozwój ) chorobę która trwale upośledza i stopniowo wyłącza z życia ekonomicznego czy niedopuścić do jej rozwoju. Zresztą wielu już miało podobne wzruszenia i wymyśliło "lepiej zapobiegać niż leczyć"

 

Dodatkowo posiadając taki lek można go zawsze wypuścić na rynek europejski, amerykański korzystając z tego że innym się nie chciało zarobić a takze z tego że kultura zachodnia ma wielkiego stracha przed starością i umieraniem i sprzedawać specyfik już nie za 1$ a 5$.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/show.html?id=76405 i http://www.mp.pl/szczepienia/przeglad/grypa/show.html?id=76471 to odpowiedzi oficjalnych agencji na ten temat. Nie wiem, czy strony są dostępne bez logowania, bo portal dla lekarzy, ale tajemnic tam żadnych nie ma. Wszelkie tego typu doniesienia są cenne, bo zwiększają bezpieczeństwo szczepień nakazując agencjom zajęcie się problemem, zwykle dobrego związku przyczynowego nie udaje się ustalić.

Cytowany przez Artura VAERS to urząd przyjmując zgłoszenia i ew. ustalający zasadność, czy warto się problemem zająć, czyli tworzący hipotezy. Można w nim zgłosić, że po szczepieniu wyrosła trzecia ręka i VAERS to przyjmie, ale pies z kulawą nogą się tym nie zajmie.

Szczepieniami zajmuję się zawodowo, więc mogę ew. na poważne pytania odpowiedzieć, a do poczytania materiały przygotowane przez lekarzy http://pediatria.mp.pl/szczepieniaochronne.html

Są to naprawdę dobrze przebadane preparaty http://www.mp.pl/szczepienia/wywiady/show.html?id=79978

 

Edytowane przez Blondas
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.