Skocz do zawartości

IC1396 i VdB-142


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając fakt,iż zdjęcie bardzo mi się podoba,jestem pod dużym wrażeniem możliwości tego teleskopu. Niby tylko 6 i pół centymerta apertury,a daje bardzo ładny obrazek. To jest wbrew prawą fizyki ;)

 

To nie jest wbrew fizyce. Może raczej "wbrew utartym mitom wielkich teleskopów". Dobrze dobrany zestaw, bez wad optycznych. Do tego świetna obróbka - jest efekt.

 

Zdjęcie absolutna pierwsza klasa. Być może nie da się zrobić tego lepiej!!! Szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wbrew fizyce. Może raczej "wbrew utartym mitom wielkich teleskopów". Dobrze dobrany zestaw, bez wad optycznych. Do tego świetna obróbka - jest efekt.

 

Zdjęcie absolutna pierwsza klasa. Być może nie da się zrobić tego lepiej!!! Szacunek.

 

Zapomniałeś o odpowiednim niebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o odpowiednim niebie :)

O ile wiem, Antoni fotografuje z miejscówki na obrzeżach 70-to tysięcznego miasta. Cefeusz w zenicie - na pewno ma tam spore LP. Jasne, że nie takie jak z przedmieść Warszawy, ale mimo wszystko.

Moja miejscówka jest 20km na zachód od Antoniego i wschodni horyzont mam wyjęty z życiorysu - za jasno. Tak więc w wypadku tego zdjęcia niebo było co najwyżej średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, Antoni fotografuje z miejscówki na obrzeżach 70-to tysięcznego miasta. Cefeusz w zenicie - na pewno ma tam spore LP. Jasne, że nie takie jak z przedmieść Warszawy, ale mimo wszystko.

Moja miejscówka jest 20km na zachód od Antoniego i wschodni horyzont mam wyjęty z życiorysu - za jasno. Tak więc w wypadku tego zdjęcia niebo było co najwyżej średnie.

 

Kurcze to macie super. Ja jestem w centrum tego bardzo jasnego :( i w kotlince :(

Na południe od Silesji i Krakowa moja miejscówka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdżam najmarniej 50km od wawy (w zależności od miejscówki) a działkę mam prawie 80km i tam zazwyczaj jeździmy.

 

Z Wawy można robić niby Ha (przy bardzo długich czasach - 1200-1800sek).... ale i tak jak się chce coś fajnego złapać, czy kolor to trzeba jechać..

 

P.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdżam najmarniej 50km od wawy (w zależności od miejscówki) a działkę mam prawie 80km i tam zazwyczaj jeździmy.

 

Z Wawy można robić niby Ha (przy bardzo długich czasach - 1200-1800sek).... ale i tak jak się chce coś fajnego złapać, czy kolor to trzeba jechać..

 

P.

 

Okolice Wa-wy są o tyle dobre, że masz niebo bez tego czegoś co u mnie często wisi w powietrzu (wiem bo jakiś czas mieszkałem w Wa-wie i okolicach).

 

Na południu to o ile nie ma wiatru wszystko "kisi się" między górkami, a ja jestem w kotlince :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mają powiedzieć Ci, którzy za każdym razem muszą wyjeżdżać daleko za miasto?

 

P.

 

Możemy się tylko wspierać nawzajem i zazdrościc tym którzy maja stacjonarny sprzęt w dobrym miejscu :) Dopiero w Tivoli poznałem jaka to wygoda jak wszystko co potrzeba to właczyć setup i ustawić kadr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.