Skocz do zawartości

M-27


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Refraktor APO 128/1040 w ognisku Canon 300d , montaż Vixen GP.

8 X 30sek. iso 400. Poznań, średnie zaświetlenie sodowe , Księzyc w pierwszej kwadrze.

Obróbka graficzna - Togal , serdecznie pozdrawiam i dziękuję koledze za poświęcony czas.

Następne zdięcia będą robione w znacznie lepszych warunkach oczywiście jak czas pozwoli.

 

Pozdr.

Waldek

 

album_pic.php?pic_id=874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Waldi, jak na kwadrę może być na początek ale że sam bardzo wysoko ustawiłeś poprzeczkę poziomu prezentowanych fot to oczekujemy znacznej poprawy wyniku uzyskanego z okolic nowiu :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie uswiadomilem, ze gdyby nie ostatnia rewolucja w swiecie DSLR to nie ogladalibysmy takich fotek. Przeciez zeby cos takiego wczesniej zrobic to trzeba bylo miec ultra droga CCD pro i to do tego wysokiej rozdzielczosci. Chyba te cyfrowki to wieksza u nas w astro rewolucje robia niz dla zwyklych end userow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki wyglądają na "przestrzenne" kuleczki - nie wiem, czy się jasno wyraziłem. Coś niesamowitego. Do tego naturalne kolory gwiazd.

To wygląda jak prezentacja obiektu "M" w jakimś fajnym AstroPlanetarium sofcie.

Ale zazdroszczę!

:shock: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa - i kolejna rekawica rzucona ;) Piekna fota, nie ma co... Az sie chce znowu cyknac jeszcze lepsza M13. I to jest piekne...

 

Tak btw... wlasnie dzisiaj stanal na nogi moj "nowy astrograf" :) A sklada on sie z:

1. EQ5 - zmotoryzowany

2. Canon 300D + soft specjalistyczny

3. Photoshop ;)

4. Laptop

5. Obiektyw Canon 70-200L f4 (fluoryt, co by niebieskiego badziewia nie bylo) ;)

6. Krzeslo skladane

7. 4-ro pak baterii R20 (D) 1.5V

8. kilka pomniejszych gadzetow

9. dojdzie jeszcze extender ogniskowej 2x canona (tez APO), co by miec 400 mm

 

kolejnosc oczywiscie przypadkowa. W kazdym razie to ma byc moj przenosny zestaw do focenia nieba. Ciekawy jestem jak sie spisze. Wagowo mamy spory zapas na EQ5 wiec mam nadzieje, ze chociaz 30-60sek to pociagnie przy tej ogniskowej. No zobaczymy. Niestety nie moge tego sfocic, bo mam tylko jeden aparat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam świetną obróbkę graficzną powyższej M13 , jak widać Togal dysponuje doskonałym warsztatem . Z ogniskową lunety ok. 1metr , M13 na chipie Cmos Canona 300D jest bardzo mała czyli obrazek jaki oglądacie jest max. powiększeniem co niestety na rozdzielczość najlepiej nie wpływa mimo to Togal zrobił porfekcyjną obróbkę.

Z ogniskową 2,5 metra Mewlona to dopiero będzie jazda , niestety zaczynają się schody z prowadzeniem.

I jeszcze poprawiona przez Małka M27 , Faktycznie kontrast można było lekko podciągnać.

Pozdr.

Waldek

 

album_pic.php?pic_id=885

 

album_pic.php?pic_id=886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust, to z tą M27 lepiej sobie dać spokój i zrobić ją jeszcze raz w lepszych warunkach. Obrabiać można obraz, na którym jest już sporo informacji, a nie ma sensu na siłe wyciągać wszystkich szumów z tego, na którym niewiele widać.

Natomiast M13 piękna, chociaż po obróbce szumy zdecydowanie rzucają się w oczy. Właściwie trudno powiedzieć, czy lepsze od oryginału :? Za to bardziej kolorowe :wink:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.