Skocz do zawartości

Polecane wątki na Astropolis - nowy bajer


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wpadłem na pomysł stworzenia selekcji wyjątkowo wartościowych wątków (społecznie). Od razu wdrożyłem projekt w życie i co jakiś czas będę wybierał wątki, które cechują się istotną wartością dla wszystkich użytkowników forum, którzy po prostu nie powinni ich przegapić.

 

Ten trick znacząco zwiększy ekspozycję tych wątków poprzez oznaczenie ich czerwoną etykietą "POLECAMY". Po kliknięciu tej etykiety możemy wyświetlić inne wątki oznaczone takim tagiem.

 

Z każdym dniem będzie ich przybywać. Miłego czytania.

 

PS. Zapraszam do zgłaszania takich wątków na PW lub tu, poniżej.

polecany.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie podoba ten pomysł. Ale ten wątek co teraz piszemy go szybko spłynie w dół :(

 

więc ...

do czasu gdy nie pojawi się [button] lub [menusek] "pokaż only polecane wątki

 

może warto gdzieś na stronie napisać po prostu info:

 

"kliknij" czerwony label ktoregokolwiek z polecanych wątków aby zobaczyć wyłącznie polecane wątki

 

:uhm:

 

Pozdrawiam

p.s.

 

O!

np

obok słowa "Regulamin"

albo zamiast :D

 

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że pomysł ma jeszcze jedną zaletę.

 

Niekiedy ktoś wkłada dużo pracy w obszerny post/wątek o astronomii lub sprzecie astronomicznym

ale nie ma zacięcia uczynić go takim aby trafił

do News / Artykuły (zakładam, że nowe artykuły nadal, z automatu, trafiają do "gorących" polecanych tu na górze)

 

Perspektywa, że wpis ma szansą załapać się na "polecany" czyni taką pracę i publikację bardziej przyjemną.

 

Pozdrawiam

p.s.

Wyobrażam sobie ze watek moze byc polecany np przez 2 tygodnie po napisaniu. A nie zawsze "wieczne". Zależy.

Oczywiście polecania "starych" dobrych artykułow nie zabraniam bynajmniej :)

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne-szczególnie dla osób nie mających czasu na systematyczne przeglądanie forum.

Pomysł sprawdzi się na 100%.

 

Nie chcę niepotrzebnie kadzić, jednak nie mogę nie docenić pomysłowości administratorów. Fajnie że nie ustajecie w udoskonalaniu AP.

 

Po zlocie odkryłem funkcjonalność forum polegającą na ignorowaniu niektórych treści: http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=ignoredusers. Idealne rozwiązanie na forumowy spam. Bingo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to będzie miało finalnie jakiś związek z funkcją "Lubię ten post" ? Bo jak by nie było, jeśli pod danym postem kliknięte jest dużo razy (powiedzmy min. 10) to też oznacza że post ten lub sam wątek w pewnym sensie jest ważny.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ideii zgoda.

Ale algorytm uwzględniajacy specyfikę działu i specyfike postu przekracza chyba opłacalność jego wdrażania?

Bo jak się widzi przepiękne (przyznaję) fotki to trudno powstrzymać się od dania plusa.

To by raczej musiała być funkcja uwzgędniajaca czas

(im lajk "nie dawniej" od ostatniego postu danego wątku tym bardziej uwzględniany - "ważenie/ułamkami")

oraz względny udział sumy plusów w danym wątku w stosunku do sumy plusów

najlepszych, w ostatnich 366 dniach, wątkach tego działu.

 

A, poza tym, zaufajmy trochę Moderatorom. Jak oni zobaczą, że jakiś wątek (nawet w pozaastronomicznych tematach)

zbiera nieprzeciętnie dużo plusów to zapewne drgnie im serce i dadzą tę ...

 

czerwoną kartkę :D

 

Jak spełni swoje zadania można potem ją zabrać {sic!}

 

a może zielona byłaby lepsza? :huh:

 

Pozdrawiam

p.s.

Jak matematycy zapraszają się na wódkę?
- Chodź, zamienimy procenty na promile.

EDIT: gdybym wiedział, że już działa system sortowania .... wg ilości plusów to bym tego nie zapostował

niemniej koncepcję zmiany czerwonego labela na zielony uważam za cenną część tego postu :icon_idea:

polecane.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to będzie miało finalnie jakiś związek z funkcją "Lubię ten post" ? Bo jak by nie było, jeśli pod danym postem kliknięte jest dużo razy (powiedzmy min. 10) to też oznacza że post ten lub sam wątek w pewnym sensie jest ważny.

 

Pozdrawiam

 

Ten system jest i działa. Możesz sobie w każdym dziale przesortować te najpopularniejsze wątki. Moja dzisiejsza propozycja to zupełnie coś innego. To próba wyciągnięcia wątków wyjątkowych, ponadczasowych. Plusy to zupełnie inna bajka.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.