Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ wczorajszy materiał wyszedł mi całkiem dobry, zrobiłem jeszcze Drizzle 1.5X w AS2!.

Bardzo fajnie wygląda .l Dobrze widac szczegóły a także ładne naświetlenie. A jak byś Wojtku 2 x cyknął rozmycie nie pomogło by to usunąć szumik . Być moze będzie jeszcze lepiej ?. Tak czy siak fajnie wyszło . Muszę też spróbowac jasno czerwony bo do tej pory używam ciemno czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jasnoczerwonym jakby ciut lepsza ostrość ale szum większy. Generalnie ta kamerka średnio nadaje się do podczerwieni ale to oczywiście moje zdanie.

 

Edit: Jeszcze tak przy okazji jak już o filtrach mówimy. Przemek Ty masz chyba filtr czerwony a nie ciemnoczerwony. Są to filtry typu wratten i mają takie numeracje:

 

8 - jasnożółty

12 - żółty

15 - jasno pomarańczowy

23 - jasnoczerwony

21 - pomarańczowy

25 - czerwony

29 - ciemoczerwony

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jasnoczerwonym jakby ciut lepsza ostrość ale szum większy. Generalnie ta kamerka średnio nadaje się do podczerwieni ale to oczywiście moje zdanie.

 

Edit: Jeszcze tak przy okazji jak już o filtrach mówimy. Przemek Ty masz chyba filtr czerwony a nie ciemnoczerwony. Są to filtry typu wratten i mają takie numeracje:

 

8 - jasnożółty

12 - żółty

15 - pomarańczowy

23 - jasnoczerwony

25 - czerwony

29 - ciemoczerwony

Masz racje Adam mam czerwony #25. Nie zdawałem sobie sprawy że może być ciemniejszy od tego co mam . Dzięki Adam że doprecyzowałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy Jowisz, czas w nazwie. Ostatnio ciągle kombinuje z dobraniem rozdzielczości nagrywania, a także typem kompresji?(YUY2/MJPG) poprawcie jeśli źle nazwałem parametr. Czym częściej wychodzę kręcić tym częściej zmieniam przemieniam i ostatnio sam nie wiem jaki parametr najlepszy. Z racji, że nagrywam na mont. Dobsona, MJPG pozwala na uzyskanie ok 600 kl w rozdz. 800x600, dziś jednak powalczyłem z YUY2 i uzyskałem ok 250kl w rozdz. 800x600. Zastanawiam sie czy w obecnej sytuacji (nagrywanie na dobsonie) opłaca się kombinować z ustawieniami w SC?? To co wyszło poniżej.

 

Dobson 8'' Barlow 2,5X LifeCam I Castrator AS2! Regi6

 

Pozdrowka

Tom

Capture(640x480Y) 2014-02-17 19_24_23_castr_g2_b3_ap94.jpg

Capture(1280x720M) 2014-02-17 19_30_39_castr_g2_b3_ap111.jpg

Capture(800x448Y) 2014-02-17 19_21_45_castr_g2_b3_ap48.jpg

Capture(800x600M) 2014-02-17 19_33_11_castr_g2_b3_ap65.jpg

Capture(800x600Y) 2014-02-17 19_12_56_castr_g2_b3_ap68.jpg

Capture(800x600Y) 2014-02-17 19_15_36_castr_g3_b3_ap68.jpg

Edytowane przez yui1
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Nie ma sprawy . Spróbuj na razie sam poskładać stacki przy zastosowaniu de rotation images. A jak nie wyjdzie pomożemy.

 

1. Zrób indeksy czasu i zapisz .

2 indeksy czasu otwórz w zakładce de rotation image.

 

i masz z uwzględnieniem denotacji ładnego bez szumowego Jowisza . Jak Raz zrobisz dobrze to już zawsze będziesz umiał . Efekt mocno Ciebie zaskoczy.

1.jpg

2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy Jowisz, czas w nazwie. Ostatnio ciągle kombinuje z dobraniem rozdzielczości nagrywania, a także typem kompresji?(YUY2/MJPG) poprawcie jeśli źle nazwałem parametr. Czym częściej wychodzę kręcić tym częściej zmieniam przemieniam i ostatnio sam nie wiem jaki parametr najlepszy. Z racji, że nagrywam na mont. Dobsona, MJPG pozwala na uzyskanie ok 600 kl w rozdz. 800x600, dziś jednak powalczyłem z YUY2 i uzyskałem ok 250kl w rozdz. 800x600. Zastanawiam sie czy w obecnej sytuacji (nagrywanie na dobsonie) opłaca się kombinować z ustawieniami w SC?? To co wyszło poniżej.

 

Dobson 8'' Barlow 2,5X LifeCam I Castrator AS2! Regi6

 

Pozdrowka

Tom

Tomku na LiveCam -ie nie można mieć lepszych fotek . To co robisz na tej kamerce jest dobrej jakości. Kup chociażby FireFly 0.3 usb . Są naprawdę tanie i zauważysz że zmiana kamerki podniesie Twój poziom poprzeczkę wyżej. I to o WIELE :icon_wink:

 

O tutaj znalazłem takową

Edytowane przez pmamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio myślałem nad zmianą kamerki, w ogóle myślę ostatnio nad jakimś zakupem ułatwiającym kręcenie, czyli paralaktyk itp. Szkoda tylko, że na chwile obecną jestem spłukany :D Ale ta kamera jest kusząca niezmiernie, poważnie się zastanowie nad zakupem takowej. Dzięki wielkie za sugestię :) Z kombinacjami dot. ustawień daje sobie spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio myślałem nad zmianą kamerki, w ogóle myślę ostatnio nad jakimś zakupem ułatwiającym kręcenie, czyli paralaktyk itp. Szkoda tylko, że na chwile obecną jestem spłukany :D Ale ta kamera jest kusząca niezmiernie, poważnie się zastanowie nad zakupem takowe

 

to nie kwestia kamerki tylko braku prowadzenia

LifeCam i FireFly są pod względem jakości zbliżone do siebie, a nawet zaryzykowałbym twierdzenie, że MS jest lepsza

nie wyrzucaj kasy w błoto, a raczej skup się na platformie

można ją sobie samemu zrobić za niewielkie pieniądze

w razie czego służę pomocą

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem jeszcze raz do nagrywania Jowisza, po godz 20. Jednak jasnoczerwony filtr sporo pomógł. Nagrałem ponad 20 avików i każdy był dobrej jakości. Fotki są z najlepszego avi, każdy obrobiony trochę inaczej. Próbowałem również w WinJUPOS 10.1.1 ale nie widziałem różnicy w zaszumieniu ale to na pewno wynika z jakości materiału.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, Astra Image 3.0 Pro, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

 

 

 

Jup_2014-02-17-2058.jpg

Jup_2014-02-17-2058mały.jpg

Jup_20140217_205820m.jpg

Jup_20140217_205820z.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku na LiveCam -ie nie można mieć lepszych fotek . To co robisz na tej kamerce jest dobrej jakości. Kup chociażby FireFly 0.3 usb . Są naprawdę tanie i zauważysz że zmiana kamerki podniesie Twój poziom poprzeczkę wyżej. I to o WIELE :icon_wink:

 

O tutaj znalazłem takową

 

E tam nie mozna , wystarczy zwykla kamerka i troche wiekszy teleskop

 

http://astrophotography.fr/pic2009/saturne_pic_du_midi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.