Skocz do zawartości

tablica moderatorów-wydzielona dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam.
W tym wątku będą pojawiały się notyfikacje o restrykcjach nakładanych przez moderatorów AP związanych z naruszeniami regulaminu, netykiety, zasad współżycia społecznego itd.
Restrykcja: 7 dni urlopu
User: weteran szos
Powód: brak poprawy po bezpośrednich ostrzeżeniach, spamming, wulgaryzmy, naruszenie netykiety AP punkty 2,15,16
Pozdrawiam.

 

 

To dość szybko zakończył karierę - w sumie Ktos zauważył, że teksty miał podobne do niejakiego loga.

Jak widać trudno się zmienić :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To dość szybko zakończył karierę - w sumie Ktos zauważył, że teksty miał podobne do niejakiego loga.

Jak widać trudno się zmienić :(

 

W sumie wcześniej nie zauważyłem tego podobieństwa, ale, jak mi to uświadomiłeś, to muszę przyznać, że podobieństwo na prawdę jest duże.

Jego wszystkie wypowiedzi były w zasadzie bez sensu, nie na temat i chyba nigdy nie powiedział nic merytorycznego. Generalnie drugi eko :)

Słuszna decyzja modów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o dyskusje na temat podjętych decyzji wobec danych userów. Jeżeli user zawinił złamał regulamin od tego jest PW i sankcje odnośnie danego przewinienia. A nie wywlekanie na zewnątrz jaki to i za co został ukarany dany user. Typowy temat jak z prasy brukowej która dzięki publikowaniu różnych bródów ma poczytność.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi czytać takie sprawy, to czyta. Jak ktoś nie jest zainteresowany takimi aspektami utrzymywania forum, nawet tu nie zaglądnie.

 

Co do załatwiania spraw na PW, na tablice trafiają przypadki gdzie normalna rozmowa na PW lub bez-restrykcyjny OST nie pomogły. Mam nadzieję, że zadziała prewencyjnie.

 

Nie jest tak, że widząc czasami bardzo przykre zachowania, szkodzące społeczności lub komuś bezpośrednio, a jednocześnie nie widząc jawnej reakcji, prostej, konsekwentnej i zgodnej z regulaminem, nie masz ochoty zareagować? Takie działanie (jak najbardziej zrozumiałe) często jest emocjonalne. Wywołuje reakcję łańcuchową i spirale nieporozumień. Często też plotkę która ma z realiami niewiele wspólnego. Do tej pory moderatorzy najczęściej reagowali odpowiednią restrykcją i notą bezpośrednio w miejscu/wątku który wywołał taką albo inną decyzję. Wątku który jest jedynie czubkiem czegoś większego, co dzieje się od dłuższego czasu. Nie widząc całości, nie widząc tego co miało miejsce na PW, łatwo o błędną ocenę. Tablica przechowuje informację, w jednym miejscu, prostą i jasną.

 

Jeśli czas pokaże, że nie jest to dobry pomysł i nie pomaga, na pewno moderatorzy będą szukać lepszych dróg.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o dyskusje na temat podjętych decyzji wobec danych userów. Jeżeli user zawinił złamał regulamin od tego jest PW i sankcje odnośnie danego przewinienia. A nie wywlekanie na zewnątrz jaki to i za co został ukarany dany user. Typowy temat jak z prasy brukowej która dzięki publikowaniu różnych bródów ma poczytność.

 

absolutnie się nie zgadzam

takie sprawy trzeba wyjaśniać publicznie przy pełnej jawności i przejrzystości

żadnego załatwiania spraw cichaczem

jeśli ktoś nagle znika z forum to chcę wiedzieć dlaczego. Nie chcę domysłów i teorii spiskowych

 

pozdrawiam

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

absolutnie się nie zgadzam

takie sprawy trzeba wyjaśniać publicznie przy pełnej jawności i przejrzystości

żadnego załatwiania spraw cichaczem

jeśli ktoś nagle znika z forum to chcę wiedzieć dlaczego. Nie chcę domysłów i teorii spiskowych

 

pozdrawiam

A mnie to nie interesuje, zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Widać lubisz mieć satysfakcję z czytania o czyiś brudach no cóż 90% społeczeństwa takie tematy lubi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to nie interesuje, zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz. Widać lubisz mieć satysfakcję z czytania o czyiś brudach no cóż 90% społeczeństwa takie tematy lubi.

 

nie masz bladego pojęcia o tym co lubię i co mnie interesuje, a co nie, więc przestań pisać o moich zainteresowaniach i pisz o swoich

z doświadczenia wiem, że ludzie oceniają innych swoją miarą ...

 

sprawa jest banalnie prosta więc może uda ci się zrozumieć ;)

jeśli mój kolega nagle zniknie z forum to chcę wiedzieć jaki jest tego powód?

gdzie tu jakieś brudy?

z decyzją moderatorów mogę się zgadzać albo nie, ale chcę ją poznać

ukrywanie takich faktów prowadzi do niesnasek i psuje atmosferę bo i tak kiedyś wyjdzie na jaw

inna sprawa to ewentualna dyskusja na temat tej decyzji (raczej nie przewiduje się dyskusji, a jedynie informację) ale przecież nie ma obowiązku uczestnictwa

 

pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosfera na forum i tak jest popsuta bo tworzy się takie bzdetne tematy. Sam sobie odpowiedziałeś jak oceniasz ludzi - twoja sprawa i najmniej mnie to interesuje.

Forum ma służyć popularyzacji astronomii ww szerokim tego słowa znaczeniu - chyba po to powstało?

Ostatnio same takie tematy się przewalają po astropolis. Wiadomo im więcej jak w prasie brukowej tym więcej czytających.

Moje zdanie jest na nie i tyle, nikt nie musi się ze mną zgadzać.

Maciek te forum już dawno przestało mieć swój unikalny prestiż, ale widać że aby przyciągnąć czytelników zakłada się kontrowersyjne tematy.

Mnie to rybka czy sami utopicie się w takich tematach czy nie.

 

To na tyle, pozdrawiam i życzę czystego nieba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie w oderwaniu od słuszności takiej tablicy lub nie.

 

Atmosfera na forum i tak jest popsuta bo tworzy się takie bzdetne tematy.

 

 

Alien7101, atmosfery nie psują tematy tylko ludzie.

 

 

 

Ostatnio same takie tematy się przewalają po astropolis. Wiadomo im więcej jak w prasie brukowej tym więcej czytających.

 

Maciek te forum już dawno przestało mieć swój unikalny prestiż, ale widać że aby przyciągnąć czytelników zakłada się kontrowersyjne tematy.

Chyba nie zrozumiałem, mógłbyś podać jakieś przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wątek przyniesie zamierzony rezultat. Tematy każdy może czytać jakie chce albo nie, ale one istnieją i wg mnie mogą zniechęcać do angażowania się na forum.

Ja nie będę na pewno tu zaglądał bo nie zanosi się żeby któryś z moich znajomych albo osób które cenię się dostał na ten pręgierz, a nawet jeśli się dostanie to nie będę musiał tu sprawdzać, żeby dowiedzieć się dlaczego :) Moderatorzy i tak mają kupę roboty i ciężkie decyzje do podejmowania i wiadomo, że każdemu się nie dogodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie najważniejsze kwestie:

 

1. W temacie Tablica Moderatorów, będą informacje tylko o POWAŻNIEJSZYCH działaniach moderatorskich. Nie będzie sieczki typu: użytkownik ... dostał ostrzeżenie.

Można założyć, że granica jest w tym momencie gdy krnąbrny użytkownik ma urlop od forum (najmniejszy jest chyba tygodniowy).

Chodzi dokładnie o to, co napisał ZbyT. Jeśli ktoś opuszcza forum nawet na krótki czas, inni mają prawo wiedzieć co się stało i dlaczego. Sprawy małej wagi będą załatwiane w zaciszu ;) Co się z tym wiąże, temat będzie używany (mam nadzieję) bardzo rzadko.

 

2. Temat informacyjny będzie zamknięty. Nie będzie tam pastwienia się, publicznego kamieniowania. Jeśli ktoś będzie znał fakty dodatkowo obciążające delikwenta albo łagodzące, może zawsze pisać na priv. Podana informacja daje na to szansę. Nie ma informacji - trudno się ustosunkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien7101, skoro coś sugerujesz to poproszę o przykłady w innym przypadku jest to tylko zwykłe "trolowanie". Znów coś nam zarzucasz bez podania przykładów. Zapytam więc jeszcze raz.

 

Jazz nie będę dawał przykładów bo niechciane lub kontrowersyjne wypowiedzi są usuwane,

 

Poproszę o przykłady. Jeśli ich nie masz lub nie masz ochoty ich podawać to zakończ tą dyskusję i nie fatyguj się z odpowiedzią. W innym przypadku chętnie zapoznam się z Twoim zdaniem popartym przykładami na podstawie których zbudowałeś sobie taki a nie inny wizerunek forum w ostatnich czasach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro troluje to mnie zawieś i po sprawie. Co bym nie pokazał i tak odwrócicie kota ogonem jacy to jesteście wspaniali. Coś co zostało usunięte nijak nie da się pokazać.

Innymi słowy zakończmy to.

No cóż, komentarz zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zryw wolnościowy userów tego forum w jednym z wątków został na tyle skutecznie stłumiomy że teraz już nikt nie napisze co szczerze myśli a w innym wątku czary mary jakie działy się z publikowanymi treściami (bez umieszczania adnotacji o edycji treści przez modulatora w związku z naruszeniem czegoś tam) sprawiły że jedynie szybkie robienie zrzutów z ekranu umożliwiało przeczytanie oryginalnych intrygujących treści. Dziwne czasy nastały.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wcześniej nie zauważyłem tego podobieństwa, ale, jak mi to uświadomiłeś, to muszę przyznać, że podobieństwo na prawdę jest duże.

Jego wszystkie wypowiedzi były w zasadzie bez sensu, nie na temat i chyba nigdy nie powiedział nic merytorycznego. Generalnie drugi eko :)

 

 

Nie do końca drugi Ekolog (choć jest spore podobieństwo). W przypadku Ekologa niektóre posty były jednak merytoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.