Skocz do zawartości

M 16


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Nie piszę o spajkach :)

Czy tylko ja mam wrażenie że to przekombinowana wizja obróbki?

Popatrzę jeszcze, ale pierwsze 20s oglądania dało mi to odczucie.

 

Tym razem nie trafi na mój pulpit. Poprzednia tapeta czeka na zmienniczkę.

 

Pewnie pojawi się nowa wersja :D

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze jest to, że jeśli kolejne Twoje zdjęcia mgławic emisyjnych ogląda sie jedną obok drugiej, to kolorystyka, gwiazdki i ogólny poziom są nieomal IDENTYCZNE. Mnie się nigdy nie udało osiągnąć czegoś takiego. Gratuluję fotki, ale sprawa niebieskiego mnie też męczy . W HaLRGB nie ma , natomiast widać go wyraźnie w HST.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż powtórzę słowa jednego kolegów z forum "Najważniejsze że się autorowi fotka podoba". Ile oglądających tyle opinii, no i dobrze przynajmniej forum żyje,ale było by super aby każdy pokazał swój warsztat bo co niektórzy tylko dużo gadają a ich słowa krytyki można różnie odebrać, to tak ogólnie. Dla niektórych w najbliższym czasie umieszczę jeszcze fotkę bez spajków które i tak niczego za bardzo nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż powtórzę słowa jednego kolegów z forum "Najważniejsze że się autorowi fotka podoba". Ile oglądających tyle opinii, no i dobrze przynajmniej forum żyje,ale było by super aby każdy pokazał swój warsztat bo co niektórzy tylko dużo gadają a ich słowa krytyki można różnie odebrać, to tak ogólnie. Dla niektórych w najbliższym czasie umieszczę jeszcze fotkę bez spajków które i tak niczego za bardzo nie zmienią.

Czyli jak mawiają najstarsi górale: "nie to ładne co ładne , ale to co się komu podoba" :D

Tak czy inaczej w swej łaskawości zrobiłbyś wersje dla ludu bez spajków. Obiecuję, że plusa nie dam - żeby nie urazić Twojej estetyki ;)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei podoba się w jaki sposób wyostrzasz wybrane fragmenty i to co Maciek napisal o obrabianiu zdjec które wygladaja w podobny sposób na koniec i to chyba cechuje czołówkę fotografow że wspomnę tu Marcina Paciorka i Jacka Bobowikatylko których zdjęcia też są podobne do siebie.

Edytowane przez ares96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak z RGB, ba jeszcze dodatkowo Ha, uzyskać niebieski środek w tej mgławicy ? Ciekawa wizja ale sorki ale trochę naciągane jak dla mnie :)

No cóż jakoś zawsze spodziewam się podobnej wypowiedzi z Twojej strony. Nie oczekuję kadzenia bo mnie to nie interesuje ani nie bawi. Wszyscy mamy jakieś wizje mniejsze lub większe , np to hallo przy jasnych niebieskich gwiazdach na Twoich fotkach jest też wizją która się ładnie prezentuje i dodaje jakiego uroku ożywia całą fotkę. :D A to niebieskie nie jest tajemnicą ono tam jest. Przypatrz się innym fotkom choćby w palecie HST która mnie w ogóle nie pociąga HOIII to tak, jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze nie robiłeś OIII a to różnica jednak.

Niebieskie halo w moich gwiazdkach to oczywiście wynikowa układu optyka-kamera i może nie do końca radzę sobie z obróbką w tym zakresie ale dobrze skoro to podkreślasz może znajdę i na nie sposób. Pewnie przyda mi się w przyszłości wielokrotnie bo zestawu nie planuje zmieniać na razie

 

No cóż jakoś zawsze spodziewam się podobnej wypowiedzi z Twojej strony.

Mogę nie komentować Twoich prac. Nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, założyłem że to HRGB. To może napiszesz co robiłeś i ile robiłeś i nie będę musiał się domyślać i dziwić uzyskanym kolorkom ?

I tu mnie kolego zdziwiłeś. Bo przecież z nikim nie chciałeś się dzielić swoimi sposobami obróbki. Na pytania odpowiadałeś, "że nie robisz nic czego nie można byłoby zrobić w ramach znanych metod".

 

Świat się jednak zmienia :) i trzeba się domyślać - ot taka przewrotność losu :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.