Skocz do zawartości

Kalendarz astronomiczny 2016?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od podstawowej sprawy, czy autorzy dopuszczają tez samodzielny wydruk zainteresowanych.

 

Tak jak pisałem wcześniej, chciałbym przekazać dzieciakom po takim kalendarzu, ale nie stać mnie na jakiś drogi i np foliowany.

Dlatego wspominałem o możliwości oddania do druku kilkudziesięciu sztuk z cenie kilkudziesięciu złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego ciężko uwierzyć?

Sporo zdjęć prezentowanych tutaj ma bardzo wysoki poziom.

Wiem, źle to zabrzmiało. Miałem na myśli ogólnie fotografię na Astropolis, niektóre zdjęcia wydają mi się nie możliwe do zrobienia w "domowych" warunkach, są po prostu jak strzelone jakimś Hubble'm :) .

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas ponawiam pytanie/prośbę o jakąś sprawdzoną drukarnię bądź taką, którą łatwo sprawdzić.

 

Mamy dwie opcje:

- wysłanie projektu do drukarni i indywidualne zamówienia (opcja wygodniejsza - kto chce to zamawia, nie ma zbierania pieniędzy, dystrybucji). Myślę, że bez problemu można się w ten sposób dogadać z drukarnią.

- zamówienie większej ilości (50 sztuk?) i dystrybucja

 

Do drugiej opcji potrzebujemy kogoś kto by to ogarnął (mieszkanie poza Polską ma swoje wady)

Potrzebny będzie również wydruk próbnego egzemplarza w celu sprawdzenia jak to będzie wyglądać. Mogę pokryć koszt takiego wydruku, ale potrzebuję kogoś kto to sprawdzi.

Pobieżne sprawdzenie stron wwww i wychodzi koszt 15-30zł za sztukę przy formacie A1 (ok 60x85 cm). Jednak to tylko przykładowe oferty, które niekoniecznie muszą spełnić nasze potrzeby:

 

http://www.openprint.pl/plakaty

http://www.copyshop.krakow.pl/plakaty-cennik

http://panton.pl/oferta/plakaty-postery/

http://www.drukarniaszczecin.pl/product,pl,plakaty_reklamowe_a1_(594x840)_,547.html

 

Ktoś wspominał o formacie A2. Jednak wolałbym format A1 (myślałem nawet nad A0) zważywszy na ilość szczegółów. Niżej niewielki fragment w 100% wielkości (trzeba kliknąć):

 

a86d2f5045ce3f31.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie "aktualizacje" :)

 

1. Wszyscy autorzy fotografii wyrazili zgodę na umieszczenie ich prac :) Dzięki wielkie!

2. Wydrukowałem sobie jedną sztukę na próbę. Bez żadnych kombinacji, negocjacji kolorystycznych, po prostu zamówiłem przez e-bay (dokładnie tu) wydruk w formacie A1 na 200g satynowym papierze, przesłałem plik i oto jest.

Wyszło lepiej niż się spodziewałem chociaż nie perfekcyjnie. Kalendarz jest nieco ciemniejszy ale widać to głównie w tym, że soboty i niedziele nie są na szarym tle ale prawie takim samym, jak pozostałe dni. Mapki nieco mniej czytelne.

Druga sprawa jest taka, że rozmiar projektu ma spory zapas i jeszcze lepiej prezentowałby się w większym rozmiarze (zyskałby na tym przede wszystkim fenomenalny Księżyc Adama Tomaszewskiego, Słońce Warpala i czytelność mapek, które na rozmiarze też nieco tracą.

Jeśli ktoś zastanawia się o co chodzi z tym paskiem na dole - dodałem go, żeby proporcje projektu pasowały do typowych rozmiarów wydruków. Nie bardzo wiedziałem co tam wsadzić, więc wrzuciłem 4 kody QR z linkami do naszego forumowego kalendarza, profilu na Facebooku, tematu z linkami do wszystkich fotografii i serwisu heavens-above, w którym wygenerowałem mapki. Ten element jest do poprawy i jeśli ktoś ma pomysł co tam wsadzić to poproszę ;)

 

Co dalej?

 

Pewnie najlepszą opcją byłby samodzielny druk. Każdy miałby ile chce, w jakim rozmiarze chce. Nie ma problemu ze zbieraniem pieniędzy, dystrybucją. Teraz tylko kwestia znalezienia drukarni, której jakość można sprawdzić (tak żeby każdy mógł zamówić bez obaw) z którą może da się porozumieć, może wynegocjować jakiś rabat z powodu większej ilości zamówień na ten sam projekt...

Chyba, że znajdzie się ktoś, kto mógłby się tym zająć? Wydrukowanie 50-100 sztuk na raz byłoby pewnie tańsze.

 

 

a4396e96390f6f66.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.