Skocz do zawartości

Też mam swoja M33


Szymoff

Rekomendowane odpowiedzi

Bluish :-)

i takie mikro żółte jąderko :-)

 

a serio - ucieka w magentę (i niebieski). Technicznie materiał jest ok, ale kolorystyka trochę siadła.

Spróbuj zdjąć trochę niebieski i jądro dać bardziej żółte (takie świecące). - ostatnio był nawet temat o obróbce M33.

 

Moja wizja M33 jest bardziej taka: http://pawel.foto-zdjecia.pl/index.php/gallery/galaxies/99-triangulum-galaxy

ale co człowiek to własna wizja.

 

 

PS

Moja żona mi powiedziała, że za bardzo krytykuję, ale nie robię tego ze złośliwości, jestem poczciwym cżłowiekiem :-)

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluish :-)

i takie mikro żółte jąderko :-)

 

No wiesz co!!! A nie sorry ty o zdjęciu :yes:

 

Takie jak u ciebie w życiu mi nie wyjdzie po wypluciu przez excalibrator. Po ustawieniu balansu bieli było całkowicie niebieskie. Później pogubiłem się z suwakami i tak wyszło. Spróbuję jeszcze z twoimi wskazówkami chociaż i tak nie wiem czy nie przydałoby się od początku zacząć. W sumie to tak jak piszesz ile osób tyle wersji kolorystycznych:-).

 

PS. Wiem, że jesteś poczciwym człowiekiem i pochlebia mi, że oceniasz zdjęcie przez pryzmat własnych prac :yes:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Moja żona mi powiedziała, że za bardzo krytykuję, ale nie robię tego ze złośliwości, jestem poczciwym cżłowiekiem :-)

Odmienność charakterów wzbogaca naszą Społeczność :D

 

 

 

Foto dobre ale faktycznie linkowana przez Pav1007 eMka może posłużyć za wzór do lekkich poprawek :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak u ciebie w życiu mi nie wyjdzie po wypluciu przez excalibrator. Po ustawieniu balansu bieli było całkowicie niebieskie. Później pogubiłem się z suwakami i tak wyszło. Spróbuję jeszcze z twoimi wskazówkami chociaż i tak nie wiem czy nie przydałoby się od początku zacząć.

U mnie excalibrator tez kaze ustawiac, tak ze zdjęcia sa na poczatku bardzo niebieskie.

Dlatego nie używam ExCalibratora :-)

 

PS. Wiem, że jesteś poczciwym człowiekiem

:-) Przynajmniej Ty jeden :-)

 

 

Odmienność charakterów wzbogaca naszą Społeczność :D

Dobre :-)) Podoba mi się. Stanę się socjopatą :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pragnę zwrócić uwagę autora na gwiazdki, są jakby pogaszone . One mają świecić :) Tam musi być blisko 255 w każdym kanale.

 

VX8 to rozumiem newton 8" ?

Ja podsunę do przeglądnięcia z 6" i 350D mod ze względu na zbliżony detektor.

 

http://astropolis.pl/uploads/monthly_11_2009/post-3882-125769184563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tysonem, że jest sporo niejasności. Na początku myślałem, że odpowiedni balans bieli jest panaceum na wszystkie bolączki z kolorystyką i myślałem że excalibrator jest takim złotym gralem a tu się okazuje, że jednak trzeba z tą kolorystyką dalej kombinować. Podlinkowane zdjęcia Marcina i Pawła, różnią się kolorystyką i ciężko się zdecydować, w którym kierunku podążyć :uhm: .

 

Ja pragnę zwrócić uwagę autora na gwiazdki, są jakby pogaszone . One mają świecić :) Tam musi być blisko 255 w każdym kanale.

 

VX8 to rozumiem newton 8" ?

Ja podsunę do przeglądnięcia z 6" i 350D mod ze względu na zbliżony detektor.

 

http://astropolis.pl/uploads/monthly_11_2009/post-3882-125769184563.jpg

Trafna uwaga z tymi gwiazdkami. Za mocno skupiłem się na kolorze i to mi umknęło a później już ciężko byłoby to naprawić i tak już zostało. Teleskop tak jak napisałeś newton 8".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fajnie że komuś się podoba :yes: Ja myślę, że druga wersja jest minimalnie lepsza (przynajmniej kolorystyka idzie w lepszą stronę) ale jak teraz na to patrzę to jednak jeszcze to nie jest to. Zauważyłem że w tym hobby mam kilka faz, które ciągle się powtarzają.

1) Fascynacja, zachwyt , euforia, że fajnie coś wyszło

2) Po pewnym czasie, zauważenie na chłodno, że jednak coś ze zdjęciem jest nie tak, że wymaga poprawek.

3) Załamanie. Zdjęcie jest masakrycze. Gdzie ja miałem oczy. Totalna masakra.

 

Poprawiam zdjęcie.

 

4)O teraz jest fajnie o to chodziło. Wreszcie! O taki efekt chodziło.

5)Po pewnym czasie, zauważenie na chłodno, że jednak coś ze zdjęciem jest nie tak ...

....

....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że komuś się podoba :yes: Ja myślę, że druga wersja jest minimalnie lepsza (przynajmniej kolorystyka idzie w lepszą stronę) ale jak teraz na to patrzę to jednak jeszcze to nie jest to. Zauważyłem że w tym hobby mam kilka faz, które ciągle się powtarzają.

1) Fascynacja, zachwyt , euforia, że fajnie coś wyszło

2) Po pewnym czasie, zauważenie na chłodno, że jednak coś ze zdjęciem jest nie tak, że wymaga poprawek.

3) Załamanie. Zdjęcie jest masakrycze. Gdzie ja miałem oczy. Totalna masakra.

 

Poprawiam zdjęcie.

 

4)O teraz jest fajnie o to chodziło. Wreszcie! O taki efekt chodziło.

5)Po pewnym czasie, zauważenie na chłodno, że jednak coś ze zdjęciem jest nie tak ...

....

....

 

popieram w 100% i wieloma wykrzyknikami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.