Skocz do zawartości

Mars 2016/2017


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

kular 5 mm + ring 28mm + kilka tulejek dystansowych, już sam się pogubiłem jaką to dało wypadkową ogniskową

 

 

Nie wiem, czy połączenie okularu z kamerką to jest dobry pomysł. Kiedyś miałem QHY5 i też próbowałem ją sprzęgnąć z okularem i było kiepsko - duuużo gorzej niż na Twoim zdjęciu. A tu jeszcze te pierścienie dystansowe... Skoro i tak wyszło nieźle, to na pewno lepsze rezultaty będą z dobrym barlołem:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, czy połączenie okularu z kamerką to jest dobry pomysł. Kiedyś miałem QHY5 i też próbowałem ją sprzęgnąć z okularem i było kiepsko - duuużo gorzej niż na Twoim zdjęciu. A tu jeszcze te pierścienie dystansowe... Skoro i tak wyszło nieźle, to na pewno lepsze rezultaty będą z dobrym barlołem:)

To Hyperion 5mm, mają specjalnie gwint przygotowany do przykręcenia kamerki , ale z barlowem też mam plany podejść

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To artefakt jak przesadzisz z dekonwulcją. Zmniejsz trochę sigme a zwiększ siłe żeby efekt wyjsciowy był podobny. Nie wiem czym wyostrzasz materiał - sposoby mogą być różne.

 

Do dekonwolucji używam AstraImage 3.0SI, ale w tym programie nie ma czegoś takiego jak sigma. Jest wartość PSF (Point Spread Function).

LRD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odhaczyc Agressive? Wtedy możesz zrobić więcej iteracji i masz do dyspozycji ten drugi suwak a on jest odpowiedzialny za siłę dekonwulcji. Ja robię u siebie 50-150 iteracji i jak mi wychodzi obwodka to zmniejszam psf size a trochę zwiększam psf wing. Pokombinuj metoda prób i błędów:) przy okazji dowiesz się czego po jakich ustawieniach się spodziewać.

 

Generalnie jak wychodzi obwodka to psf size jest za duże. Ale jak zmniejszysz to znowu spada trochę detal. Wtedy możesz podciągnąć trochę psf wing.

 

Jeszcze możesz zrobić wyostrzanie na 2 razy z różnymi ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje tylko czekać na lepsze warunki i słabiej ostrzyć ;).

 

Mając w pamięci Twojego ostatniego Marsa uważam ten komentarz za co najmniej niestosowny :D

 

 

A próbowałeś odhaczyc Agressive? Wtedy możesz zrobić więcej iteracji i masz do dyspozycji ten drugi suwak a on jest odpowiedzialny za siłę dekonwulcji. Ja robię u siebie 50-150 iteracji i jak mi wychodzi obwodka to zmniejszam psf size a trochę zwiększam psf wing. Pokombinuj metoda prób i błędów:) przy okazji dowiesz się czego po jakich ustawieniach się spodziewać.

 

Generalnie jak wychodzi obwodka to psf size jest za duże. Ale jak zmniejszysz to znowu spada trochę detal. Wtedy możesz podciągnąć trochę psf wing.

 

Jeszcze możesz zrobić wyostrzanie na 2 razy z różnymi ustawieniami.

 

Agressive rzeczywiście zawsze mam włączony. Odznaczę tą opcję i poeksperymentuję. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z wczorajszych avików okazał się lepszy od reszty

resize 140%, pokolorowany w Fitswork

 

Mars_2016_06_03_233826_avi_6_v2.jpg

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

i jeszcze porównanie z symulacją z Calsky

z lewej symulacja dla mojego teleskopu, a z prawej moje zdjęcie

 

Mars_2016_06_03_233826_por_calsky.jpg

Edytowane przez ZbyT
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.