Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą fazą to nie taka łatwa sprawa, gdyż w zależności od regionu Polski faza maksymalna będzie się wahać od 0,2498 do 0,4171. To i wiele innych informacji na temat zjawiska są zawarte w dokumencie (tekście, opracowaniu, nie wiem jak to nazwać :P ) Marka Substyka: http://www.astrocd.pl/index.php?id=12&id2=&kat=14 (na samym dole stronki).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jeżeli rozłożylibyśmy sprzęt w Rynku, to maksiumum fazy wynosiłoby ok. 28%. Nie tak źle. Najbardziej zazdroszczę mieszkańcom Suwałk- 41% :szczerbaty: . Ale jak powiedziałem- lepszy rydz niż nic :szczerbaty:

 

Pozdrawiam i nie tracę chęci na spotkanko przy zaćmieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jeżeli rozłożylibyśmy sprzęt w Rynku, to maksiumum fazy wynosiłoby ok. 28%. Nie tak źle. Najbardziej zazdroszczę mieszkańcom Suwałk- 41% :szczerbaty: . Ale jak powiedziałem- lepszy rydz niż nic :szczerbaty:

 

Pozdrawiam i nie tracę chęci na spotkanko przy zaćmieniu

 

Proszę nie mylić fazy zaćmienia z procentowym zakryciem tarczy słonecznej!

 

Faza zaćmienia w Polsce, w zależności od miejsca obserwacji, zawierać się będzie pomiędzy 0,2498 a

0,4171, co oznacza, że tarcza Księżyca przykryje od 14,6 do 30,6 procent powierzchni tarczy słonecznej!

 

Opis zaćmienia: http://www.astrocd.pl/modules/dwn/dwn.php?id=20 (pdf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whoooops! Ale wpadka :szczerbaty: Dzięki za korektę Marku :)

 

Ale tak czy inaczej, Wrocław nie ma najgorzej z zaćmieniem.

 

Aktualna lista:

Kuba J. +1 os.

Wimmer +1 do 3 os.

Krawat

Rerekumkum + ?

Qnik

Grzegorz3

 

Ale nas jest! Normalnie 6 osób z A-F! :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ja już nie pytam was Panowie, ja wam mówię <_< JEDZIEMY

Bez różnicy gdzie, najchętniej na Walim

O 21,30 czekam na McDonalds na wszyskich i kogokolwiek - jak się nie doczekam, jadę sam.

 

pozdrawiam

 

Dari

 

P.S.

 

Dzisiaj w nocy wracałem z Berlina - niebo było masakryczne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj niebo było bardzo dobre! Wiem, bo lookałem z podwórka i testowałem pole nowego Baaderka :). A dzisiaj- chyba postaram się złapać M13 i M57 dla testu, mimo, że niebo zaciekawe u mnie na osiedlu to nie jest <_<.

 

Ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Teha sie nie wacha, niech TeHa jedzie.

A ja będę z dziewczyną, to nas dwoje jest.

 

A wczoraj potwierdzam, było super niebo, tylko ja zamiast obserwować zmagałem się ze sprzętem do guide :/

Dziś tylko obserwacje. Szkoda takiej dobrej nocy.

 

Pozdr, P&K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.