Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Lista osób, które będą uczestniczyć w obserwacjach:

Kuba J. ,

Wimmer,

Rerekumkum,

Grzegorz3,

Qnik,

Zbyt (?)

Teha (?)

Kuba nie kuś :D

 

przez ostatnie kilka lat wszystkie zjawiska dzienne jak zaćmienia i tranzyty obserwowałem przed firmą i taki miałem plan tym razem, ale właściwie czemu nie wprowadzić nowej świeckiej tradycji :ha:

 

no dobra. Jeśli nie wypadnie mi jakaś awaria to piszę sie. W końcu to Ty załatwiłeś nam pogodę :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest piękna, ale temat trochę ucichł. Nie jest tajemnicą, że zbliża się zaćmienie Słońca. W związku z tym temat zaproponowany przez Zbyt'a wydaje mi sie jak najbardziej na miejscu.

 

Warto jednak wygłosić referat jeszcze przed zjawiskiem.

Aby przyszło więcej ludzi proponuję weekend (26 lub 27 lipca) może zainteresujemy kogoś przypadkowego i zaprosimy na wspólne obserwacje koło górki żołnierza.

 

Teraz pytanie do Dari, czy da się to zorganizować w takim terminie.

Ja wykazuję pełną gotowość. Myślę, że chętnych też nie zabraknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dzisiejszego spaceru w interesujących nas rejonach, zrobiłem kilka fotek "naszego" miejsca obserwacji:

 

WEJŚCIE NA "GÓRKĘ ŻOŁNIERZA" - widok z parkingu

Hpim2976.jpg

 

WSPOMINANA PĘTLA TRAMWAJOWA

Hpim2980.jpg

 

WIDOK ZE SZCZYTU GÓRKI NA STRONĘ POŁUDNIOWĄ - tutaj proponuję się rozbić

Hpim2979.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna opcja lokalizacji naszego obozu :)

Po lewej stronie od wejścia na górkę, czyli na lewo od parkingu jest taki oto obszerny trawnik. Ze względu na miłą atmosferkę i łatwiejszy dostęp z parkingu (jakieś 50m), to też byłoby dobre miejsce.

 

Jak to widzicie?

Hpim2987.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obserwacje zapewne wezmę swój aparat.

Niestety swoją najdłuższą lufę (500mm) pożyczyłem koledze, który wyjechał na miesiąc :Boink:

Można jednak podpiąć go pod jakiś teleskop z filtrem. trzeba by tylko, żeby ktoś miał redukcje z wyciągu na m42 albo Canona.

 

Jeśli ktoś posiada to byłbym wdzięczny :)

 

 

 

P.S. Miejsce jak miejsce. Jest płasko więc jest dobrze. Miejsce to popieram też z innego względu: nie jest daleko ;P

Edytowane przez qnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - kawiarnia jest zamknięta na wakacje. :(

Dlatego proponowałem wrzesień.

Poza tym trzeba uruchomić całą machinę reklamową i organizacyjną ( ulotki, plakaty, umowy, kasa) Tak bliski termin jest więc nierealny.

 

 

Nic nie przeszkadza jednak spotkać sie nam w trybie spotkania intergracyjnego.

Omówić wszelkie bieżące sprawy ( czytaj zaćmienie)

 

 

pozostaję otwarty i pozdrawiam

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jednak podpiąć go pod jakiś teleskop z filtrem. trzeba by tylko, żeby ktoś miał redukcje z wyciągu na m42 albo Canona.

ja zabiorę ze sobą MTO czyli gwint M42 się znajdzie. Mogę tez zabrać Pentacona 2,8/135 na M42 z filtrem a w razie potrzeby mam jeszcze telekonwerter 2x i jakiś statyw fotograficzny też się znajdzie. Niestety moja kamerka nie wróci do tego czasu więc ja nie pofotografuję. Chyba że płaszczakiem :angry:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z Exec'em i coś mi się obiło o uszy (właściwie o oczy bo przez gg), że też mógłby wpaść na te wspólne lukanko... Ale póki on sam nie określi swojej chęci, to nie mogę go zgłaszać :)

Bede bede. Mam teraz problemy komputerowo-internetowe, wiec rzadko tu bywam, ale na zacmieniu bede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko! :) Jest nas teraz... 7 osób! B) Jakby tylko Tomkowi udało się wyrwać, to mielibyśmy sporą ekipę zaćmieniową. No panowie. Ale teraz pytanie. Która miejscówka lepsza koło Górki? Głosujemy...? :)

 

Ja bym osobiście wolał miejsce na południu, to które zaproponował Wimmer.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kasę dla wykładowcy to na mój wykład nie trzeba ;P

 

Jeśli chodzi o miejscówkę to też coś wyczeszę ;) (myślę, że się spodoba wszystkim)

 

Mogę więc opowiedzieć coś dla skromniejszego grona o zaćmieniach. Jeśli się spodoba to Rozbujamy towarzystwo trochę :banan:

 

Nalegam na wcześniejszy termin, bo nie ma mnie cały sierpień.

 

Jeśli znajdzie się audytorium co najmniej pięcioosobowe to opowiem coś. :)

 

Proszę się deklarować (termin: niedziela wieczór np. 19:00 ) Później zawsze można wyskoczyć na :Beer:

 

P.S. Jeśli ktoś zorganizowałby projektor na ten wykładzik, to byłbym atrakcyjniejszy w odbiorze :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wyrocznia powiada, że w nocy z soboty na niedzielę ma być ładnie. I faza już zachęcająca.

Może by więc wybrać się gdzieś. :D

 

pozostając w gotowości

 

Dari

 

P.S.

W tygodniu już nie dam rady :( W ostateczności niedziela na poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odpowiada - :D

 

Jesli tylko warunki nie pokrzyżują nam planów, to w sobotę chciałbym pojechać na obserwacje.

 

A w niedzielę chętnie posłucham.

 

A nawet jeśli pogoda będzie super, to piwoooo można odłożyć na rano i jechać po wykładzie.

W sierpniu także jestem nieco zajęty.

 

pozdrawiam

 

zawsze gotów

 

Dari

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podaj tylko dokładną lokalizację miejsca, gdzie będzie spotkanko to przybędę. Z obserwów(gdyby pogoda była dobra) raczej odpadam.

 

Aha bym zapomniał :Boink: Mam problem z Netem i raczej do niedzieli problem się nie rozwiąże (znając operatorów sieci "x"). Także mam prośbę. Mógłby mi ktoś, kto będzie szedł na wykład wysłać SMS gdzie dokładnie i kiedy? To mój nr. telefonu: 500043154. Z góry dzięki :)

 

Pozdro

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem - tak zrobiłem (prawie)

 

Na obserwacje pojechałem do rezydencji Partyka i Agnieszki. Gdzie?

A tego nie powiem z dwóch powodów. Po pierwsze jest to własność prywatna i właściciele mogliby sobie tego nie życzyć, po drugie jest to niejsce niezwykłe, niesamowite, nieziemsko piękne, harcorowe, genialne, wbijające w glebę - najlepsze miejsce do astro jakie widziałem!!!

 

Gospodarze przyjęli zdrożonego towarzysza (czyli mnie) po staropolsku. Chlebem własnego wypieku, winem i karkówką. :D przyrządzoną według sekretnej receptury.

 

Potem wezwało nas niebo gwiździste.

 

Rozłożyliśmy ciężkie Newtony. Do świtu padło wiele emek ngcków ( w tym moja pierwsza PN) i planet ( czytaj Jowisz z obstawą)

 

I nic to , że w pewnym momencie chmury przykryły prawie całe niebo ( potem sobie poszły) i nic to że Księżyc w czwartej kwadrze zaświecił nam oczy. ( przypawerowaliśmy mu 240, tak dla sportu).

 

Noc była odjazdowa. Jak już nie dało się patrzeć z powodu oślepiającego blasku naszego Satelity - resztę czasu przegadaliśmy.

 

Do świtu!!!

Serdeczne podziękowania Gospodarzom za taką noc astro!!!!

 

Kto nie był- niech żałuje!!! Kto był -niech się wyśpi <_<

Ja zrobiłem to po drodze do Wrocławia

 

pozdrawiam

 

Dari

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, tak się zastanawiałem...

 

Skoro będzie piękna pogoda, to może będziemy lookać zaćmienie przy grillu? :szczerbaty: Serio. Możnaby było wziąć brykiet, karkówkę, kiełbaski no i możnaby było jeszcze trochę po zaćmieniu pogodać. Ot takie dodatkowe spotkanko integracyjne. Co wy na to? :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, tak się zastanawiałem...

 

Skoro będzie piękna pogoda, to może będziemy lookać zaćmienie przy grillu? :szczerbaty: Serio. Możnaby było wziąć brykiet, karkówkę, kiełbaski no i możnaby było jeszcze trochę po zaćmieniu pogodać. Ot takie dodatkowe spotkanko integracyjne. Co wy na to? :)

 

Pozdrawiam

 

Ja niestety dziękuję. Powody mam dwa:

1.Kiedyś robiłem grilla i prowadziłem lukanko jednocześnie. Teleskop stał nieopodal. Na drugi dzień lustro wyglądało jakbym nasypał tam garść popiołu. Sporo pyłu tam osiadło. No i w dodatku jedzenie tłustych kiełbasek i innych karkówek :szczerbaty: przełożyło sie na zatłuszczenie okularów :)

Niestety grill i lukanko nie idą w parze, chyba że grillowanie po złożeniu i schowaniu sprzętu

 

2. Mam na 18sta do pracy :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej się jeszcze wypisuję, łysy wstaje przed zmierzchem astronomicznym, a dopiero dziś wchodzi w 4 kwadrę.

 

Będę raczej szukał okazji od nocy wt-śr.

!ciemnego nieba!

pozdr

th

 

Gdybyś się wybierał, daj jakiś sygnał - może bym się dołączył?

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo chęci dwóch tylko osób postanowiłem wygłosić mały referacik, rzecz w tym, że nikt się jednak nie stawił. Trudno. Przypadki losowe chodzą po ludziach.

 

Referat jednak jest przygotowany i będzie musiał poczekać do września (w sierpniu mnie nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żal, że nie mogłem (ból zęba wyłaczył mnie ze skutecznością 100 procent ) :(

 

Jednak bardzo cenię Twoja inicjatywę !!!

 

Jak będziem organizować coś we wrześniu - jesteś na numerze 1.

 

pozdrawiam i do spotkania

 

może pod ciemnym niebem

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.