Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Też chętnie bym się dołączył. Już raz miałem okazję uczestniczyć w wypadzie na Tąpadła jakoś w maju tego roku. To był mój pierwszy raz na obserwacjach. Wtedy jeszcze bez swojego sprzętu. Miałem natomiast okazję przyjrzeć się bliżej różnym konstrukcjom teleskopów i oczywiście temu co potrafią. Zaowocowało to tym, że od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem własnej Synty 8" na eq5. Niestety mam tylko kitowe okulary, ale w planach dokupienie kolejnych. W związku z tym, że zawsze lubię przed zakupem przetestować, to taki wspólny wyjazd bardzo by mi pomógł :) Jeśli tylko pogoda będzie znośna, to się piszę.

Edytowane przez Cefeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby ktoś miejsce w samochodzie to ja też chętnie pojadę (pasuje mi tylko termin 30/31, bo w piatek wieczorem dopiero wracam do wrocławia)

 

Ponieważ sam nie posiadam sprzętu teleskopowego, a jedynie aparacik fotograficzny zachęcam wszystkich gorąco do zabrania ze sobą przejściówki z wyciągu okularowego na m42 :szczerbaty: jeśli ktoś oczywiście posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam nie posiadam sprzętu teleskopowego, a jedynie aparacik fotograficzny zachęcam wszystkich gorąco do zabrania ze sobą przejściówki z wyciągu okularowego na m42 :szczerbaty: jeśli ktoś oczywiście posiada.

z fotografowaniem może być problem ... chyba że Jowisza. Mam złączkę T2/Canon plus 3 metry ogniskowej więc coś pewnie wyjdzie. Jak wiesz mam też 2,8/135 tylko jak podpiąć go do telepa? Spróbuję coś wymyślić ale nie obiecuję

 

z miejscem w aucie nie ma problemu. Niestety jeszcze nie mam 100% pewności czy pojadę ale jeśli tak to mogę Cię zabrać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fotografowaniem może być problem ... chyba że Jowisza. Mam złączkę T2/Canon plus 3 metry ogniskowej więc coś pewnie wyjdzie. Jak wiesz mam też 2,8/135 tylko jak podpiąć go do telepa? Spróbuję coś wymyślić ale nie obiecuję

 

Ja tez mam jakiś obiektyw 500mm, na pewno coś wymyślimy :)

Ważne jest, żeby można było to postawić na jakimś montażu. Nie musi być solidny, jeśli będzie to ekspozycja z jakims obiektywem.

 

Mam teraz do dyspozycji przejściówke z wyciągu okularowego na m42 + meade 25cm z montażem, ale pogoda płata figle, naped w montażu jest dość kiepski, a pozatym wszystko musze oddać za trzy dni... =(

 

z miejscem w aucie nie ma problemu. Niestety jeszcze nie mam 100% pewności czy pojadę ale jeśli tak to mogę Cię zabrać

 

Bedę Ci bardzo wdzięczny.

A więc do zobaczenia i pogodnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek się u mnie zgodził, tylko, że moi rodzice są niechętni. Więc, jak ich namówić? Cały czas im wpajam, że nic się nie stanie, a oni dalej swoje. Mówię im nawet, że mnie ograniczają jeśli chodzi o zainteresowanie... Pomocy...

 

Był Twój tata na zaćmieniu? Był. Poznał część z nas? Poznał. Że niby nieodpowiednim towarzystwem jesteśmy? Wiem, będziemy kazać Ci palić papierosy i pić wódkę, zaprosimy w dodatku grupę francuskich kurtyzan i będzie zabawa i demoralizacja na całego :lol:

Właściwie, to powinienem mówić za siebie.

Przepraszam, po mnie może i mógłbyś się tego spodziewać, ale po pozostałych kolegach z pewnością nie! To są fajne chłopy :) (czasem i kobiety)

pzdr

 

P.S: No może trochę za dużo przeklinam, ale to nie szata zdobi człowieka - podobno

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek się u mnie zgodził, tylko, że moi rodzice są niechętni. Więc, jak ich namówić? Cały czas im wpajam, że nic się nie stanie, a oni dalej swoje. Mówię im nawet, że mnie ograniczają jeśli chodzi o zainteresowanie... Pomocy...

chętnie Ci pomożemy ale jak ...

 

a czego konkretnie dotyczą obawy Twoich rodziców? Boją się dla zasady, a może boją się , że dziadek Cię nie "upilnuje", a może chodzi o dziadka, może słabo widzi w nocy i obawiają się o jego jazdę samochodem?

 

z wariantami 2 i 3 jakoś można powalczyć ale pierwszy jest raczej beznadziejny

Ja tez mam jakiś obiektyw 500mm, na pewno coś wymyślimy smile.gif

Ważne jest, żeby można było to postawić na jakimś montażu. Nie musi być solidny, jeśli będzie to ekspozycja z jakims obiektywem.

mam EQ3-2. To solidna konstrukcja ale czy pociągnie 500mm na długich czasach? Wątpię. Problemem będzie też guiding. Pozostaje jeszcze problem sztywnego połączenia aparatu z montem. IMHO należy rozpocząć od 135 mm; ewentualnie można mu wkręcić telekonwerter ale jakoś mam wątpliwości

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek,

 

Nie wiem skąd masz info o takich dobrych warunkach.

ICM pokazuje że 27/28 będzie bez szans.

 

Pozostaje mieć nadzieję że 31/31 będzie pomyślniejszy.

My oczywiście jak zawsze na tak. Byle pogoda była.

Bo ostatni miesiąc to jakaś tragedia. Guide nawet nie potestowałem nie mówiąc już o warunkach do wizuala.

 

P&K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek dobrze widzi, i w nocy jeździ również bez problemowo (coś o tym wiem ;). W końcu całkiem nie dawno prowadził szkołę jazdy jako "nauczyciel", jeżdżąc z kursantem w samochodzie).

 

Po prostu chodzi o to, że niby, że ja do was nie pasuję, że to tak głupio.

 

Wimm, a skąd! Tak raczej to mój tato jak z nim rozmawiałem to nie miał zastrzeżeń, ale jak już była rozmowa i z mamą i ojczulkiem, to jednak głowa rodziny uległa "pierwszej damie domu" :lol: Ale jeszcze zobaczę, jak to będzie.

 

Pozdro

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chodzi o to, że niby, że ja do was nie pasuję, że to tak głupio.

do nas nikt nie pasuje. My sami do siebie nie pasujemy. Jesteśmy w rożnym wieku, mamy różne charaktery, temperamenty, różne zawody etc, ale jednak łączy nas COŚ. Zamiast wybijać szyby w samochodach wolimy podziwiać Wszechświat. Poświęcamy czas, energię i pieniądze żeby poznać jego piękno. Zamiast siedzieć przed tv i oglądać kolejny reality show wolimy marznąć przez pół nocy. Mamy pasję! Z nami nie nachlasz się, nie naćpasz, nie przywalisz komuś "w ryj". Z nami za to poszerzysz swoją wiedzę. Takiej lekcji Twoja szkoła nie zorganizuje nigdy!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dla tych którzy nie znają Wetterzentrale

 

http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavnmgeur.html

 

śpiesze przedstawić znany z niemickiej solidności serwis pogodowy. :D

 

W stosunku do ICM pokazuje prognozę na kilka dni do przodu.

 

miejmy nadzieję że sie sprawdzi

 

pozdrawiam

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. :)

 

Aha, bym zapomniał. Rodzice po części boją się też dla zasady :Boink:

 

 

Myslę, ze powinieneś im zacytowac moje słowa:

 

Pierwszy raz poznałem osobę w tak młodym wieku, która tak miłuje astronomie i robi to co lubi.

Ja mam już 21 lat i mimo, ze interesuję się astronomią od mniej więcej piatego roku życia, to na obserwacjach byłem dpiero parę razy.

 

Ty masz niepowtarzalną szansę rozwijać swoje umiejętności i wiedzę w gronie innych ludzi. Nie zmarnuj jej bo ja już ją zmarnowałem i bardzo tego załuję.

 

A jeśli chodzi o towarzystwo, to Twoi rodzice powinni być dumni z tego, ze zadajesz się ze starszymi ludźmi, bo starsi sa mądrzejsi ( :szczerbaty: ) i więcej można sie od nich nauczyć.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zrobiłem małe zamieszanie, ale wszystko się wyjaśniło. Rodzicom chodziło o... wyjazdy z wami bez opiekuna z mojej rodziny :Boink:

 

Nie będzie najmniejszego problemu, wystarczy tylko, że wybierze się ze mną np. dziadek, wujek, tato itp.

 

Pozdro! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się prezentuje prognoza pogody na niemieckim serwisie? Bo według ICM będzie "bzitko". ICM

 

A chciałbym jeszcze pomęczyć moją Syntę, zanim będę musiał się pożegnać. Chyba, że jeszcze w następny weekend, bo w ciągu tygodnia to ja totalnie odpadam. Mam ważne zajęcie w szkole (obsługa sprzętu audio) i codziennie muszę być na 8.00, bo, cytując mojego kolegę, który był przede mną, "może coś wyskoczyć".

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.