Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chłopaki - niestety PAS :huh:

 

Miejscówkę wyznacza i grupę prowadzi drugi na liście Wimmer !!!

 

owocnych łowów

 

Dari

 

O rety! Nie wiem, czy podołam :szczerbaty:

Żartuję...

Panowie (i Panie) proponuję Tąpadła, bo zanim dojedziemy na Walim, to będzie północ :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę samochodem i mogę zabrać 2-3 osoby ze sprzętem. Kontakt przez forum lub tel. 601 41 30 66

 

Właśnie będę potrzebował transportu ZbyT. Niestety Exec chyba nie pojedzie.

Dasz radę mnie dźwignąć? Napisz skąd by Ci pasowało i od której strony jedziesz, to wyjdę na spotkanie.

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu. Przyjadę po Ciebie. Powinienem trafić chyba, że zmieniłeś adres :D 21:00 może być?

 

pozdrawiam

 

Ale zamotałem teraz. Tak jasne pasuje o 21:00. Będę czekał już przy ulicy. (Pereca)

Dziękuję.

 

CZYLI SPOTYKAMY SIĘ O 21:30 pod Mc DONALDEM (obok BP) PRZY ULICY KARKONOSKIEJ.

Stamtąd jedziemy na Tąpadła (najlepiej przez Jordanów, bo jest prosto i w prawo :D )

 

...do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie... Ja do dzisiaj zbieram szczękę po widokach M13 z 10" Synty i LVW13, po Veilu, po M57... Masakra. :blink:

 

Nie opłacało się czekać na Oriona, bo byśmy tam zamarzli chyba :szczerbaty: Ale jak we wrześniu będziemy jechać (a ja będę jechał na 99,99%) to trzeba będzie zapolować na M42. A także na M1, M30, M31, M32. Whoah! :D

 

A Plejady przez moją lornetkę... Coś cudnego. :) Hihotki... To było coś! :)

 

Bardzo mi się podobało,ba,dalej jestem podjarany, ale w miarę jak czas dochodził do 2.00 tak widziałem coraz mniej gwiazd :ha: A im bliżej domku byłem, tym bardziej się spać chciało.

 

Pozdrawiam!

 

PS. Złapaliśmy jeszcze M81 i M82, M29, M16, M31 (dla mnie jakoś taka kupiasta była nawet przez 40mm i 10")... Wimmer mnie poprawi w razie czego i dopisze obiekty. Aha, jeszcze M92. :)

 

EDIT: A no i bym zapomniał! Ameryka również była odnaleziona. Z UHC-S'em wyglądało to tak, jakby część nieba w okularze była pojaśniona i miała kształt. Ale i tak była wielka, co powodowało, że oglądaliśmy ją tylko po kawałku.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów, po raz pierwszy widziałem tak rozgwieżdżone niebo. Widok M13 powala na kolana, a co do opadającej szczęki, to jakoś dziwnie się teraz czuję. Chyba wziąłem czyjąś szczękę :P

 

Żałuję, że nie zobaczyliśmy M42, zapewne jej widok byłby równie piękny jak M13 i M31, ale podejrzewam że musielibyśmy czekać co najmniej 2 godziny aż wzejdzie dostatecznie wysoko.

 

Do domu dotarłem o 3:45. Tąpadła to jednak dla mnie trochę za daleko więc nie będę mógł zbyt często tam jeździć. Ze znalezieniem miejscówki były małe problemy (niestety nie miałem ze sobą mapy :Boink: a drogowskazów tyle co pies napłakał), będę musiał poszukać alternatywnej ale w promieniu do 20 km.

 

Pozdrawiam wszystkich obecnych i tych którzy nie mogli się zjawić. Było naprawdę sympatycznie :)

 

P.S. Wimmer jak tam paróweczki? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wimmer jak tam paróweczki? :P

 

Jak zwykle wspaniałe :lol:

 

Dodam też od siebie, że prócz początkowych problemów z dojazdem (ale nawigator ze mnie :D ) to nocka była na prawdę dobra. Nie licząc w pierwszych godzinach obserwacji blasku ogniska naszych sąsiadów :szczerbaty:

No i ciutkę za mało jednak obiektów padło - ale to wynik ogólnego niezorganizowania obserwacyjnego :) Kupię sobie chyba wskaźnik laserowy i będziemy namierzać obiekty i trzepać jeden za drugim :)

Dziękuję za spotkanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co? Mam dla was niespodziankę :lol: Nie sprzedaję Synty! Oczywiście, nocka była dobra. A w związku z tym, że nie sprzedaję Synty, to będę polował na StarPointera z dodatkową stopką, tak, żeby ją wkręcić w otwory wywiercone w tubus :).

 

Powiem szczerze, że tej nocy douczyłem się, jak szukać obiektów :).

 

Pozdrawiam, i dzięki za wypad!

 

PS. Wimmer, nic się nie stało. W nocy jedzie się całkiem inaczej. Zwłaszcza po takich krętych, wkurzających drogach :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to chętnie wybiorę się na jeden dzionek najchętniej w sobotę. Pojadę moim Złotym Szerszeniem więc mogę kogoś zabrać

 

nigdy nie byłem na żadnym zlocie i nie wiem jakie panują tam obyczaje ale zanim pojadę wolałbym zapytać organizatorów czy przewidują taka możliwość

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Chcialabym serdecznie zaprosić na wykład , który odbędzie się 13.09.2008 (najbliższa sobota) o godzinie 18:00 w Instytucie Astronomicznym UWr przy ulicy Kopernika 11.

 

Temat to "Polska Sieć Bolidowa", a wykładał będzie Mariusz Wiśniewski - wiceprezes Pracowni Komet i Meteorów, koordynator obserwacji video oraz doktorant Centrum Astronomicznego im Mikołaja Kopernika w Warszawie.

 

Na wykładzie będą obecni członkowie PKiMu oraz członkowie Wrocławskiego Koła Astronomicznego, tak więc będzie można porozmawiać na temat Wrocławskiej Stacji Bolidowej, zajęć Pracowni oraz na wszelkie inne tematy związane z astronomią bądź nie :D

 

Po wykładzie przewidziane jest zwiedzanie Instytutu oraz w miare pogody obserwacje pod kopułą przez 20 cm. refraktor Clarka-Repsolda :)

 

Chętnych proszę o zgłaszanie w temacie chęci wzięcia udziału w wykladzie i rozprowadzanie plotki wśród zainteresowanych znajomych ;)

Możliwa jest ewentualna zmiana godziny jeśli tak pasowałoby większości :)

 

Pozdrawiam i do zobaczenia! :D

Edytowane przez B_space
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.