Skocz do zawartości

Registax, Autostakkert


Mariusz Wysocki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewien problem.

Wrzucajac tiffy do AS badz Registaxa i ustawiajac 3-4-5 align pointy po wcisnięciu "analise" zwiesza mi program w roznych stopniach. Wrzucilem 60 tiffow ksiezyca do AS zwiesilo mi na 60% musialem wylaczac menadzerem urzaden bo po godzinie program dalej byl zwieszony z napisem "brak odpowiedzi". Za 2gim razem zwiesilo na 66%. Gdy zmniejszylem ilosc zdjec z 60 do 10 to zwiesiło od razu na 0%... W registaxie podobnie wrzucam wciskam align porobi chwile do 12% i zwiesza program "brak odpowiedzi". Komputer mam dobry calkiem nowy i szybki. Nie wiem co moze byc przyczyna tych bledow strasznie irytujacych... Ktos moze cos wie na ten temat i moze pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie dzieli takie cuda. A zmniejsza sie przy eksportowaniu bodajze?! :)

 

JPEGI nie zmniejszone zacielo na 70 kilku % ...

 

tu jest screenshot:
https://gyazo.com/d24a2a74a32b5936cffa6de274067d06

Edytowane przez maniopwst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże są pojedyncze klatki? U mnie najczęściej zdarza się tak, jak wrzucam coś powyżej 3000x2000 pikseli.

Gdzieś takie ograniczenie było do niedawna w autostakkret, choć większe pliki po prostu sobie przycinał. Najnowsza wersja, którą używa kolega pracuje na dużej rozdzielczości. Mi się udało zestackować kilkadziesiąt dużych plików, ale w jpg.

 

Zamiast zmniejszania proponuję najpierw wykadrować zdjęcia, żeby wywalić zbędne tło. Jak nie pomoże, to zmniejszyć. Wykadrować można łatwo w faststone, a jak obiekt się mocno przesuwa po kadrze, to lepiej w pipp.

 

Niestety w astronomii bardzo brakuje programu do dużych plików z lustrzanki. Dlatego warto kupić kamerkę, problemy znikają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś takie ograniczenie było do niedawna w autostakkret, choć większe pliki po prostu sobie przycinał. Najnowsza wersja, którą używa kolega pracuje na dużej rozdzielczości. Mi się udało zestackować kilkadziesiąt dużych plików, ale w jpg.

 

Zamiast zmniejszania proponuję najpierw wykadrować zdjęcia, żeby wywalić zbędne tło. Jak nie pomoże, to zmniejszyć. Wykadrować można łatwo w faststone, a jak obiekt się mocno przesuwa po kadrze, to lepiej w pipp.

 

Niestety w astronomii bardzo brakuje programu do dużych plików z lustrzanki. Dlatego warto kupić kamerkę, problemy znikają :)

 

Chyba, że 16 Mpix ASI 1600, i problemy z za dużymi AVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewien problem.

Wrzucajac tiffy do AS badz Registaxa i ustawiajac 3-4-5 align pointy po wcisnięciu "analise" zwiesza mi program w roznych stopniach. Wrzucilem 60 tiffow ksiezyca do AS zwiesilo mi na 60% musialem wylaczac menadzerem urzaden bo po godzinie program dalej byl zwieszony z napisem "brak odpowiedzi". Za 2gim razem zwiesilo na 66%. Gdy zmniejszylem ilosc zdjec z 60 do 10 to zwiesiło od razu na 0%... W registaxie podobnie wrzucam wciskam align porobi chwile do 12% i zwiesza program "brak odpowiedzi". Komputer mam dobry calkiem nowy i szybki. Nie wiem co moze byc przyczyna tych bledow strasznie irytujacych... Ktos moze cos wie na ten temat i moze pomoc?

Mi się zdarzały zawiasy też czasami - i mi wychodziło, bo robiłem testy klatka po klatce, ze to wlasnie wina klatek niektórych była - na oko wyglądały niby ok ale jak je usunąłem to i program zestakował pozostałe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, co przychodzi mi na myśl:

1) jesli ksiezyc zajmuje nie az tak całą klatkę na kazdym tiff - sprobuj programu PIPP kalibrujacego obiekt i obcinajacego zbedne krawedzie. Testowalem to na avi (wierze ze tiff tez przejdzie). Po zmniejszeniu klatki moze pojdzie.

2) jesli twoj rejestrator moze na tych samych parametrach wyrzucic avi, nie tiff - moze przejdzie przez AS lub Registax. Do sprawdzenia. Moze jest tez gdzies program ktory przerobi tiff na avi.

3) Nie piszesz na jakim Registax pracujesz. Sprobuj na starszej 5 wersji. Gdzie niegdzie czytałem ze jest bardziej "kumata".

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.