Skocz do zawartości

M31 Andromeda i Tair 3S


jacek1986

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Ciemne halo wokół M31 może oznaczać zbyt agresywny sztuczny flat. 

Brak flatów w ogóle może to wywołał. Po 'autostrechu' w PixInsight już było halo widoczne i to bardziej niż tu. Nie byłem w stanie całkowicie tego wyeliminować tylko zbić trochę różnicę. Mogę surowy materiał udostępnić, bo naprawdę jestem ciekaw, jak poradziłaby sobie osoba z większą w tej materii wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jacek1986 napisał:

Brak flatów w ogóle może to wywołał. Po 'autostrechu' w PixInsight już było halo widoczne i to bardziej niż tu.

Po rozciąganiu w Pix LE wygląda to normalnie. Może jednak w pełnym Pixie masz dodatkowo włączoną jakąś "automatyke" przy streczowaniu?

image.thumb.png.5064a9a3b44680de7e073ff0b26d38df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem sobie pixa wersje trial i też się pobawiłem, fajny ten programik. szkoda, że taki drogi :/. Ciekawe czy można kupić jakąś grupową licencje żeby wyszło taniej...ktoś się orientuje ? Efekt marny ale zdjęcie ma potencjał.

 

 

M31(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Coś zwróciło moją uwagę,mianowicie twój Tair ma chyba nie do końca dobrze skorygowane pole - na brzegach kadru gwiazdy są rozciągnięte.Zainteresowało mnie to,ponieważ dawno temu fotografowałem również M31 przy pomocy Taira S3 + 300D modyfikowany.W moim egzemplarzu całe pole było ładnie skorygowane. W sumie miałem dwa takie obiektywy i byłem z nich bardzo zadowolony.

Dla potwierdzenia tego o czym piszę :

598f2492626ec_M31AndromedaTair3Sfin.jpg.59fef4c08163a823b73af78b088079bc.jpg

Mam nadzieję,że się nie pogniewasz ;)

Pozdrawiam.

P.S Zdjęcie bardzo ładne - gratuluję !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2017 o 17:54, Jarek76 napisał:

Witaj.

Coś zwróciło moją uwagę,mianowicie twój Tair ma chyba nie do końca dobrze skorygowane pole - na brzegach kadru gwiazdy są rozciągnięte.Zainteresowało mnie to,ponieważ dawno temu fotografowałem również M31 przy pomocy Taira S3 + 300D modyfikowany.W moim egzemplarzu całe pole było ładnie skorygowane. W sumie miałem dwa takie obiektywy i byłem z nich bardzo zadowolony.

Dla potwierdzenia tego o czym piszę :

598f2492626ec_M31AndromedaTair3Sfin.jpg.59fef4c08163a823b73af78b088079bc.jpg

Mam nadzieję,że się nie pogniewasz ;)

Pozdrawiam.

P.S Zdjęcie bardzo ładne - gratuluję !

 

Dzięki!;)

 

A w kwestii materiału... jak już upubliczniłem, tak liczyłem się z tym, że może się zda na jakiś materiał do ćwiczeń, wszak do idealnych nie należy;)
Ale jak sam napisałeś, jest z Tairem tym akurat coś nie tak, tak się okazało 2 dni temu, że nawet nie z samym Tairem, aby przyczyną była soczewka 'korygująca' do Nikona aby umożliwić ostrzenie na nieskończoność (do kupienia na aledrogo). Przypadłość Nikonów, że mają zbyt oddaloną matrycę od bagnetu. O te kilka mm za dużo..

Szlag by ją, bo odkąd kupiłem Taira, byłem przekonany, że ona tam musi być i że jest to część obiektywu!! Czekam tylko teraz na dostawę adaptera, który umożliwi normalne podłączenie Nikona bez żadnych przejściówek/soczewek. Niestety tylko ebay i 2tyg czekania :( 

No ale mam nadzieję, że już kolejny próby z Tairem będą w pełni płaskie i bez takiej aberry:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
3 godziny temu, kosmitek napisał:

I jak? Kupiłeś tą przejściówkę do Nikona? Możesz podać link to tego elementu? Też coś takiego by mi się przydało. W Polskich sklepach nie ma takiej przejściówki?

Kupiona, sprawdzona i 'do kosza'. Wciąż (choć naprawdę niewiele) brakuje. Niektórzy przesuwają przednią soczewkę o te mikrometry, ale nie chciałem się w to bawić.

I poszedłem w 1100d i zmodowałem :]

tylko pogody brak na testy :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.