Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli baaaardzo początkujący są mile widziani, to  ja również x 2.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również jestem na TAK.

Oczywiście, że początkujący są mile widziani! Weźcie pod uwagę, że niektórym (na pewno piszę o sobie :D) podczas rozstawiania sprzętu często włącza się pewne ograniczenie w mózgu polegające na tym, że do odpalenia sesji nie zobaczyłbym różowego słonia biegającego po polu. Po odpaleniu - jestem do dyspozycji ;)

Maciek czy tam jest dostępny południowy horyzont? Strzelec?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, razor8246 napisał:

A czy propozycja skierowana jest również do osób dopiero zaczynających swoją przygodę z astro obserwacjami? Mieszkam pod Warszawą więc jak wszyscy z tych okolic, o dobrym niebie mogę tylko pomarzyć. A samemu jak wiadomo, ciężko się zebrać gdzieś dalej ;) 

Tak się składa, że ja też mieszkam w tym Otwocku pod Warszawą :Beer:

Ja jeśli czas pozwoli to też bardzo chętnie wybrałbym się pod ciemne niebo.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, MiraCeti napisał:

Jeśli baaaardzo początkujący są mile widziani, to  ja również x 2.

Prócz tego, że mile widziani, to oczywiście jeszcze mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów!

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, dziki napisał:

Również jestem na TAK.

Oczywiście, że początkujący są mile widziani! Weźcie pod uwagę, że niektórym (na pewno piszę o sobie :D) podczas rozstawiania sprzętu często włącza się pewne ograniczenie w mózgu polegające na tym, że do odpalenia sesji nie zobaczyłbym różowego słonia biegającego po polu. Po odpaleniu - jestem do dyspozycji ;)

Maciek czy tam jest dostępny południowy horyzont? Strzelec?

Jestem przed pełną dokumentacją. Będę informował na bieżąco o postępach lub o fiasku całego przedsięwzięcia. Warunkiem jest znalezienie miejscówki która my zaakceptujemy i która nas zaakceptuje. Mam parę pomysłów i parę rozmów za sobą . Okolice Broku - bo tam jest dobre niebo. 

Mam nawet taki pomysł, źeby dogadać się z zaprzyjaźnionym gospodarzem we wsi Bojany , źeby postawił toitoja i wyrzucił kilka solidnych przedłużaczy. Zrzuta po 10 pln od każdego, wyjazd  na jedną noc. 

Takie Speedy Rodos :)

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bojany są świetne pod względem nieba... też jestem za, jako opcję "szybki strzał" jeśli weekend by nie wchodził w grę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy dobrze rozumiem, że opcja "zaprzyjaźniony gospodarz" jest raczej bez noclegu? Wtedy pewnie nocleg w pobliżu we własnym zakresie lub o świcie powrót do domu. Tak czy nie ja jestem chętny. Na "szybki strzał" z Dzikim w tygodniu też.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem potencjalnie zainteresowany. Oczywiście wszystko zależy od terminu i od stanu finansów, ale myślę, że z uwagi na miejsce zamieszkania, raz na jakiś czas bym się pojawił. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, szybki strzał oznacza niestety całą noc w aucie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przypomniałbym sobie jak to jest :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cała noc w aucie ale przynajmniej nie w towarzystwie dzików (co najwyżej z Dzikim) a to już duży komfort. Wiem co mówię bo mnie kilka razy z miejscówki wypłoszyły. 

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 minut temu, Szymoff napisał:

nie w towarzystwie dzików (co najwyżej z Dzikim)

Nie wiem co gorsze :-DDDDDD

(oczywiście żart :-) )

• Haha 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, Pav1007 napisał:

Nic nie gorsze, ani lepsze, bo to to samo. Dziki i Dziki.
:lol:

;)

Edytowane przez wimmer
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
30 minut temu, Szymoff napisał:

Cała noc w aucie ale przynajmniej nie w towarzystwie dzików (co najwyżej z Dzikim) a to już duży komfort. Wiem co mówię bo mnie kilka razy z miejscówki wypłoszyły. 

Przynajmniej Dzikiego nie wypłoszą :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziki ale Wariat. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, wessel napisał:

Jestem przed pełną dokumentacją. Będę informował na bieżąco o postępach lub o fiasku całego przedsięwzięcia. Warunkiem jest znalezienie miejscówki która my zaakceptujemy i która nas zaakceptuje. Mam parę pomysłów i parę rozmów za sobą . Okolice Broku - bo tam jest dobre niebo. 

Mam nawet taki pomysł, źeby dogadać się z zaprzyjaźnionym gospodarzem we wsi Bojany , źeby postawił toitoja i wyrzucił kilka solidnych przedłużaczy. Zrzuta po 10 pln od każdego, wyjazd  na jedną noc. 

Takie Speedy Rodos :)

Mi zawsze się marzyła taka miejscówka - coś jakby klub na świeżym powietrzu. Jak jest pogoda w weekend, a człowiek potrzebuje się odstresować, to wiem, że jak wsiądę w samochód, to kogoś tam zastanę, bo samotna astrofotografia już mi się znudziła (jakiś dział na forum gdzie widać obecność). Mega sprawa z ogromnym potencjałem przerodzenia się w coś uber wartościowego. W zasadzie potrzebne bezpieczne miejsce i obok gdzieś hotel/motel/chata, żeby się kimnąć (warunki obojętne, oby ciepło było i woda).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No wlasnie, najlepsze byłoby połączenie jednego z drugim. Pole to nie problem, problemem jest ta chata dostepna a vista i bez konsekwencji w razie rezygnacji. Właśnie o tym gadam z właścicielami takich miejsc. Z żarciem w Broku nie ma problemu, na stacji orlenu jest kanjpeczka z bardzo smacznym, domowym jedzeniem, są sklepy do 22  i dwie normalne restauracje serwujące świeże ryby. Nawet poza sezonem daje się przeżyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A może ktoś stąd ma taką chatkę z dala od świateł i jest w stanie użyczyć, oczywiście pod obecnośc właściciela? Wiele osób jest na tym forum, nie zdziwiłbym się gdyby kogoś takiego znaleźć. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Tak jak parę osób wie mam właśnie taką miejscówkę w Broku, ale:

- w zimie jest na tle ciepło na ile się napali w kominku, czyli raczej iluzorycznie ciepło

- jest prąd , gorąca woda ( wodę się przywozi) herbata, kuchnia mikrofalowa

- nie ma wody i kanalizacji bo na zimę jest wyłączona.

- pojemność max. 5 osób.

Ale ponieważ mogę gwarantować jakość nieba to pomyślałem że warto byłoby znaleźć tam właśnie miejscówkę.

Tak jak pisałem wyżej

Plan minimum: pole gospodarza w przedłużaczami na żądanie - drobna opłata np.10 zł od osobonocy. Myślę że dałoby się załatwić toitoja albo sławojkę. Reszta we własnym zakresie.

Plan maksimum: jak wyżej plus pełne zaplecze gastronomiczno-noclegowe w rozsądnej cenie dostępne a vista.

Zaletą jest wspaniałe niebo 80 km od Warszawy z dobrym dojazdem bo cały czas po asfalcie.

Kilka razy korzystałem na zasadzie planu minimum z gospodarstwa agroturystycznego w Starogrodzie obok Kołbieli

https://www.booking.com/hotel/pl/agroturystyka-ranczo-na-wzgorzu-starogrod2.pl.html

ale niebo nie jest już tam tak dobre i często wstają mgły.

O mojej działalności tam w zimie można poczytać tutaj.

Edytowane przez wessel
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, Pav1007 napisał:

No tak, z dzikami jeszcze nie miałeś do czynienia to nie wiesz :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta