Jump to content
Adamo

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Recommended Posts

30-to sekundówka, to jeszcze nie astrofoto, a jak pada to już prędzej meteo-foto.

Ale próbuj!

1 godzinę temu, robi napisał:

W razie złych wyników proponuję skok w naprzestrzeń na ciemną górkę za Stężnicą. Przypomnę. Tylko 6 km dalej i ponad 200 m wyżej. Pamiętam obłędny obraz Obłoku GwiezdnegoTarczy przez lornetkę z tego miejsca podczas ubiegłorocznego obozu.

To jest baaardzo słuszna koncepcja.

nie mniej słuszna - dla tych całkowicie "unplugged" to wpakować się w dolinkę prowadzącą do nieistniejącej już wsi TYSKOWA, w dolinę wjeżdża się z drogi Baligród-Stężnica-Wołkowyja w punkcie o współrzędnych 49.2963N, 22,3498E, dolinka biegnie dokładnie na południe!

tyskowa.jpg

• Like 1

2 minuty temu, Marcin_G napisał:

To jest baaardzo słuszna koncepcja.

nie mniej słuszna - dla tych całkowicie "unplugged" to wpakować się w dolinkę prowadzącą do nieistniejącej już wsi TYSKOWA, w dolinę wjeżdża się z drogi Baligród-Stężnica-Wołkowyja w punkcie o współrzędnych 49.2963N, 22,3498E, dolinka biegnie dokładnie na południe!

Proponuje sformować patrol lornetkowo-galaktyczny, grzać silniki i w razie okienka pogodowego rajd po Drodze Mlecznej :gunsmilie:

Dwa lata temu podczas Astrozlotu w Stężnicy me czcigodne stopy przeszły całą tą dolinkę. Jest piękna, z dobrym widokiem na południowy wschód (no wiecie, strzelec, wężownik, te sprawy.....) U wlotu doliny czasami siedzą smolarze i wypalają węgiel drzewny, ale nie wiem, czy są co roku. Oby nie. Droga w dolinie nadaje się dla normalnych aut osobowowych bez napędu 4x4, 6x6 czy 8x8, a osoby działające zupełnie "na lekko" mogą z powodzeniem podejść na zachodnie zbocze doliny, by mieć jeszcze lepszy widok na południowy wschód. Poniżej panorama doliny zrobiona przeze mnie 2 lata temu z zaznaczeniem kierunku północy, wschodu i południowego wschodu, oraz mniej więcej jak biegnie droga Baligród-Stężnica-Wołkowyja.

Za prawdę powiadam Wam - miejsce przepiękne przy każdej pogodzie!

tyskowa.jpg

• Like 1

1 godzinę temu, Marcin_G napisał:

30-to sekundówka, to jeszcze nie astrofoto

Jaki czas predysponuje zdjęcie do tego zaszczytnego miana? :g::icon_wink:

• Haha 1

Obaj wiemy, że w odpowiednich warunkach i przy odpowiednim sprzęcie / temacie, można robić astrofoto i na 1/500s....

11 godzin temu, Marcin_G napisał:

30-to sekundówka, to jeszcze nie astrofoto, a jak pada to już prędzej meteo-foto.

Ale próbuj!

Oj Łukasz Sujka by sie nie zgodził :)

Edited by Miszuda
  • Like 1

Jak pogoda pozwoli, to wybieramy się z Łukaszem P na połoniny w czwartek przed południem. Jeśli ktoś chętny, to możemy gdzieś się spotkać. Podkreślam, że to luźny wypad, nie jakiś maraton :flirt:

25 minut temu, angelscorpion napisał:

Jak pogoda pozwoli, to wybieramy się z Łukaszem P na połoniny w czwartek przed południem. Jeśli ktoś chętny, to możemy gdzieś się spotkać. Podkreślam, że to luźny wypad, nie jakiś maraton :flirt:

A'propos maratonu - jak aktualnie wygląda droga z Łańcuta przez Dynów do Sanoka. Jedziesz tamtędy?

Z Łańcuta do Dynowa droga bdb, przed samym Dynowem troszkę gorsza. Za Dynowem nie powiem jak teraz, bo ostatnio w zeszłym roku jechałem, ale tragedii nie ma :flirt:

Droga z Jarosławia przez Dynow jest nowa i jedzie sie super wyjażdżajac w Uchercach Mineralnych :)

Jade po najlepsze piwo w Polsce.

z dobrych wieści to prognozy sa coraz lepsze i jest szansa na brak opadów śniegu :)

• Like 2
  • Haha 1

ej... nie żartujcie z tym zimnem... ile stopni ma być? (tylko na serio) To ja sobie naszykowałam na wyjazd same cienkie suknie, a tu taki ziąb? Nie róbcie jaj...

16 minut temu, Bellatrix napisał:

ej... nie żartujcie z tym zimnem... ile stopni ma być? (tylko na serio) To ja sobie naszykowałam na wyjazd same cienkie suknie, a tu taki ziąb? Nie róbcie jaj...

spokojnie, ciepło będzie. weź tylko coś ciepłego na noc, bo nie będzie już tak ciepło ;)
image.png.5bfad5101078fcb391f4c18fa4e26bbe.png

W nocy lokalnie może spaść do 5 stopni wiec upału nie bedzie.

Znając życie, na pewno zapomnę na zlot piżamy. 

• Like 1

52 minuty temu, Bellatrix napisał:

Znając życie, na pewno zapomnę na zlot piżamy. 

Super istotne komunikaty zawsze w cenie....

• Like 1
  • Haha 3

To może ktoś zabrałby noktowizor? :) Nikon ma jakieś ?

7 minut temu, Darek_B napisał:

:) Nikon ma jakieś ?

nie miał, nie ma i nie zanosi się by były....

Melduję się na miejscu, drzewa już poskracałem:

IMG_20180509_142754.thumb.jpg.03e21a8fe7fde6dcd4a6fda2b632fbaf.jpg

Teraz czekam na Adamo, Wintera i Piotra2d(3d, 4d? ;) ) i zaczynamy grzać w 15 :D

Temat zamykam, ciąg dalszy w relacji :

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 161 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Like
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.