Skocz do zawartości

Astroberry Server


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, luzikos napisał:

@Duser

 

https://forum.openmarine.net/showthread.php?tid=3062

 

Ewidentnie zakłócenia. Sreberko przetestowane w praktyce pomaga. Przetestowałem 3 kabelki i nie pomagało, wystarczyło zaekranować i od razu poprawa. Sprawdź :)

No dobra. Zaraz robię test ze sreberkiem  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, stfn napisał:

Zacznij od zmiany kierunku na West i powiedz czy to pomogło.

 

12 minut temu, malebranchi napisał:

i zwiększ prędkość :)

nie i nie

a montaż poprawnie znalazł plate solve, ale po wskazaniu obiektu jedzie w ziemię

mam GPS, lokalizacja się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawiony teleskop? Ostatnio miałem podobny problem, i rozwiązaniem było wyłączenie zrobienie plate solve kiedy teleskop był w położeniu zerowym, pręt przeciwwagi pionowo w dół, oś DEC na wprost, tak żeby teleskop patrzył się na polarną. Zaczynać od tego miejsca, zrobić solve, odpalić Polar Align.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, próbowałem wszystkiego, astapa i po sieci

zgrałem tez 100% katalogów na malinę

najśmieszniejsze jest to, że dwa dni temu zrobił solva ale nie chciał robić polar align

wczoraj chciał zrobić polar align, ale nie działał solve

wygląda to jak jakaś rosyjska ruletka, na kogo wypadnie na tego bęc

z tego co w tym wątku wyczytałem przynajmniej dwie inne osoby miały problem z solve i polar align

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że to system dla wszystkich, to nie jest płacę - wymagam i właśnie na tym polega piękno i przekleństwo open-source :)

 

Kuba, może szkoda Twoich nerwów i czasu, lepiej będzie jak odpalisz tego Asair. Tam pod spodem jest to samo, ale obudowany mocno uproszczonym interfejsem. Kupując gotowiec, zapewne masz do tego jakieś wsparcie, więc może okazać się, że ktoś pomoże Ci z ewentualnymi problemami. Sam uwielbiam AsiStudio ..stackowanie, przeglądanie klatek, wszystko działa super szybko i sprawnie bez zaawansowanych funkcji z ASTAP

 

Zabawa z open-source gdy masz jakieś problemy to zazwyczaj taka trochę inwestycja. Trzeba poświecić jej trochę czasu, zdobyć trochę wiedzy, zrozumieć jej działanie, potem trzeba zacząć do open-source dorzucać swój wkład - w postaci pomagania innym, zgłaszania błędów, poprawiania kodu i dopiero wtedy potrafi się pięknie odwdzięczyć.

 

BTW, pewnie do dziś nie wypróbowałeś mojego pomysłu na pozbycie się problemów sieciowych z których zapewne wynika reszta Twojej frustracji

BTW2 Na screenie widać, że jakiś solv przeszedł poprawnie, wystarczy, że zmienisz zakładkę na polar i przestaje działać ? A może na zdjęciu jest za mało gwiazdek jak to sugeruje komunikat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, kubaman napisał:

nawet solver on line nie działa

 

obraz.png.1671891923884eba7d4e8bf6dec07a9c.png

 

Tu masz informacje, że nawet Solver online nie był w stanie nic z tego zdjęcia wydobyć, alternatywnie coś z połączeniem sieciowym.

Gdy kiedyś sam bawiłem się online vs local to zawsze to działało podobnie, więc wybór online vs local to nie wybór pomiędzy różnymi jakościami "solvo'wania" a pomiędzy prędkością działania i zajętością dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pokazane wyżej zdjęcie nie dziwię się że solver nie mogł znaleźć gwiazd . Strasznie marny kontrast, pewnie z powodu mocno świecącego Księżyca .

W dniu 12.02.2022 o 19:09, kubaman napisał:

montaż poprawnie znalazł plate solve, ale po wskazaniu obiektu jedzie w ziemię

mam GPS, lokalizacja się zgadza

Pewnie KStars ma złą lokalizację , bo w defaulcie nie pobiera jej z GPSD . Trzeba to ustawić w Settings.

56 minut temu, luzikos napisał:

Kuba, może szkoda Twoich nerwów i czasu, lepiej będzie jak odpalisz tego Asair.

Nie jestem pewien czy to rozwiąze problem. AsiAir też stoi na Ekosie , a więc należy spodziewać się podobnych problemów  - np z solverem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2022 o 21:07, kubaman napisał:

 

 

obraz.png.cbff0f55971d6b703f800e9a0c3015a2.png

 

 

 

Też mialem rożne problemy z "solverem" , najwiecej wynikało z braku ostrosci.  Minimalma otoczka wokól gwiazdy (szukacz daje średnią ostrosc) powodowała błąď.

U Ciebie zakladam że ostrość jest Ok , ale przy 10s naświetlanua mogla się rozjechać na tyle że ekos ma problem. Ja z 600d na iso 800 z 80Ed (f6.5) naświetlam max 4s. I nie ma znaczenia, że na podglądzie nic nie widać, solver trwa kilka sekund.

 

Druga sprawa to jak ktoś już wcześniej wspomniał jak  teoretyczne polozenie teleskopu ( czyli to ktore pokazuje mapka Kstars)   jest daleko od faktycznego to Ekos sobie nie radzi.

Pozdr.

M.

Edytowane przez mirek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oczywiście pozycja była w okolicy wskazań montażu. To jest 200mm i APS-C, więc wielkie pole widzenia. Gwiazdki faktycznie się rozjeżdżały ale dawałem też 1s i było tak samo z solverem. Może księżyc wpływał, ale robiłem już solvy w 10x gorszych warunkach i szło. Tak szerokie pole powinno się w sekundę znaleźć bo baza danych nieba ma kilka MB raptem. No nic, męczę się dalej a jak nie wytrzymam to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć,

próbowałem szukać info na ten temat w tym wątku i na googlach ale z marnym skutkiem.

 

Czy jest możliwość kontrolowania astroberry bez podłączenia do Wi-Fi ? mam na myśli, że warunkach polowych ?
Brak dostępu do internetu.

 

Np podłączyć się za pomocą usb-otb, albo komunikacja bezprzewodowa astroberry <-> telefon.

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astroberry tworzy swojego hot spota i do tej sieci wifi się podpinasz. Możesz też kablem etherentowym.

 

Jak już jesteś w tej samej sieci co astroberry, to łączysz się przez klienta vnc -> to może być tablet, komputer, telefon średnio się nadaje bo mało będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.