Skocz do zawartości

Moje pierwsze klatki


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do szanownego grona uzytkowników . Ponizej zamieszcze surowe zdjecie przerobilem to tylko z formatu RAW na format JPG wiadomo szumu robi sie po zamianie z RAW na JPG wiecej . Takich klatek zrobilem 47 kazda po 6 Sek  ISO 1600 Canon 1100D f /5,6 obiektyw staloogniskowy 135 mm . Po wrzuceniu do DSS z darkami 150 szt i biasami 100 szt zrobionymi w tej samej temperaturze tym samym sprzetem wychodzi na koniec stackowania totalna lipa a tak wlasciwie wychodzi WIELKIE NIC . Obraz gorszy niz surowa klatka o 3 moze 4 razy . I tu kieruje pytanie w ktorym momencie jest cos zle ? Lub gdzie popelniam bledy ? Bardzo prosze o uwagi i sugestie .Moze mam zle ustawienia w programie DSS ?

_MG_4346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze format jpeg jest formatem stratnym i wiele tracisz zmieniając na jpeg. RAW z reguły zamienia się na TIFF.

Po drugie na tej fotce widać dokładnie tyle ile naświetliłeś - 47 klatek po 6 sekund dla f5.6 to jest nic.

ms1.thumb.jpg.525820d80607b9a6463c6982a1295530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajny wątek, bo ja też na tym etapie jestem. Wykorzystując niebywałą przerwę w zachmurzeniu, w dniach 2-3.01.2019 wykonałem swoje pierwsze zdjęcia. Canon 40D mod, na Exos 2. Czasu starczyło na 6-7 zdjęć po 3 min, do tego darki 5 i biasy 6. Zdjęcia z filtrem Astronomik CLS, teren podmiejski. Po stackowaniu w DSS straciłem dużo detalu kolorystycznego - ,,czerwieni wodorowych" . Rozumiem, że podstawowym problemem jest mała ilość materiału ??? Jak przyjdzie pogoda i zbiorę powiedzmy z 2 godziny materiału, to będzie lepiej i łatwiej  później wyciągnę kolor w PS ??? 

Orion_030119_7a.JPG

Orion_dss_030119_1a.JPG

Auriga_030119_6a.JPG

Auriga_dss_030119_1a.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pojecia sa mi w ilus tam procentach znane nie jeszcze calkowicie ale wiem ze w DSS mozna kombinowac tak aby bylo dobrze . Mysle ze generalny problem tkwi w tym ze to jest zbyt krotki czas naswietlania zeby cokolwiek wydobyc wiecej .Wiec problem lezy w gromadzeniu materialu im wiekszy czas tym wiecej mozna wyciagnac w czasie obrobki . Czy dobrze mysle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel chciał cie zniechęcić - wiadomo boi się konkurencji ;-) 

Napisz co robisz z tym plikiem wygenerowanym przez DSS ? 

DSS ma go tylko złożyć, nic więcej tam nie rób.

To że go w DSS widać jak widać to o niczym nie świadczy.

Plik wynikowy należy obrabiać w zewnętrznych programach.

Poszukaj jest setki opisów jak to robic.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sfustrowany spokojnie moze bardziej uparty i zawsze daze do postawionego celu . To ze plik wynikowy obrabia sie w zewnetrznych programach takich ja Ps Gimp itd itd wiem .Generalnie chodzilo mi o to bo kolega Wessel napisal ze czas moich klatek jest nic czyli zbyt malo i teraz chodzilo mi o to czy wydluzyc czas jednej klatki i zrobic ich kilkaset czy pozostac przy czasie 6 Sek dla klatki a zrobic ich kilkaset albo i wiecej ? Prosze rowniez pamietac ze to ze sztywnego statywu robione , wiec wydluzeniem czasu zbyt wiele raczej niezwojuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro posługujesz się Photoshopem to otwórz stacka, przejdź na krzywe (Ctrl M), pobaw się krzywą obserwując efekt. Potem przejdź na poziomy -levels (Ctrl L) i pobaw się suwakami. Poeksperymentuj, sam wyciągnij wnioski z tego co widzisz.

Na zdjęciu które zamieściłeś widać, że wykasowałeś 95% zarejestrowanego sygnału, tło jest czarne.

No i nie ustawiłeś ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis tam sobie układ zapewne daleko od nas .Korzystajac z wczorajszego okna pogodowego wyruszylem za miasto w prawie calkiem ciemne miejsce odrazu widac roznice po wysokosci ISO i po czasie . W miesci w tym ISO wyszla by calkiem biala klatka a na tym czasie pewnie o 70 % mniej by sie zarejestrowało .Więc kolejna lekcja ważnym elementem jest miejsce ekspozycji .Dużo jeszcze przede mną pracy oj dużo . Canon 1100D 4x8Sek. ISO 6400 f5/6 75mm Obróbka DSS , Ps 

 

 

Uklad.jpg

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.