Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czary jak dotychczas poskutkowały, ale nie w Trójmieście. Być może teraz uda się coś fajnego wyczarować, by zadowolić Ori i resztę Trójmiaszczan, hm, a może Trójmieszczan, a może Trójmiastowiczów?... Być może istnieje jeszcze jakaś inna odmiana tegoż trójmiejskiego wyrażenia.... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Nazywam się Bogdan i mieszkam w Jastrzębiu Zdroju!

Fajne to forum i celestia też. Od tego czytania to mi oczy niedługo wysiądą i tyle w nocy zobacze :blink:

Powiedzcie plis gdzie znależć konkretnie info o imprezach astro (zloty, spotkania itd) na najbliższy czas. Mile widziane info o spotkaniach gdzieś w okręgu Rybnik ROW,Skoczów a nawet Żywiec!

Pozdrawiam wszystkie "świrusy i świruski"

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,mam na imię Paweł,tzw.rocznik Czarnobyla :D('86).Mieszkam i obserwuje z wioski niedaleko Czechowic-Dziedzic.

 

Niebem zainteresowałem się gdzieś około 10-12 roku życia,ale tu śmieszna sprawa, bo tak naprawde to nie wiem kiedy dokładnie i dlaczego.Chyba po prostu musial mnie zafascynowac widok nieba i ciekawość kazała mi je poznać no nie wiem.Dość wcześnie zapragnąłem jakiegoś sprzętu i około trzynastki kupiłem teleskop,używanego żywieckiego 90/900 i również lornetke,atlas.Tak poznawałem gwiazdozbiory i inne obiekty.Nieco póżniej zamienilem telepa na 150/900,którego mam do dziś.Chyba najwiekszą atrakcją wtedy był Jowisz z Saturnem w rejonie Barana i Byka,kto widział ten wie :rolleyes:.

 

Przyznaje ze wstydem, że potem, w okresie ogólniaka trochę moja pasja obserwacyjna zmalała,ale zawsze byłem na bieżąco,przynajmniej teoretycznie z tym co się dzieje na niebie.A gdy naszła ochota to się coś obejrzało z Ds-ów,a planety, Łysek,Słońce to nawet dość często.Od jakiegoś czasu znowu obserwuje więcej,cóż jako student nie muszę tak wcześnie wstawać jak w średniej i można trochę nocki zarwać B).

 

Na forum trafiłem rok temu,ale to mój pierwszy raz dopiero teraz,oby nie ostatni.

 

Czarnego Nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam się Marek Stroński.

Postanowiłem dołączyć tutaj do was, mając nadzieje że pobyt tutaj będzie dla mnie owocował poszerzeniem moje wiedzy astronomicznej.

Od niedawna jestem posiadaczem małego teleskopu SK804 OTA zamontowanego na prostym statywie fotograficznym http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...=pl&cur=PLN z którego jestem bardzo zadowolony. To dzięki niemu właśnie wczoraj z Katowic obserwaowałem Jowisza wraz z jego księżycami.

Mam nadzieje spotkać tutaj z mojego regionu licząc, że tutaj znajdę kilka osób o podobnych jak ja zainteresowaniach.

Mój e-mail: marek.stronski[at]gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zapewne będzie owocował poszerzeniem Twoich zainteresowań astronomicznych, bo można tu spotkać entuzjastów różnych specjalności tej pięknej nauki.

 

Ostrzegam: działają tu niebezpieczne bakcyle, bardzo zakaźne, bardzo trudne do zwalczenia:

- niepohamowany głód sprzętu do wizualnych obserwacji,

- niepohamowany głód sprzętu do astrofoto,

- niepohamowany pociąg do zabierania głosu we wszystkich możliwych tematach.

 

Wszystkiego dobrego, udanych obserwacji, interesującej lektury Forum!

 

:Salut: Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak tu spotkać kogoś na żywo

Doprawdy - nie wiem! :ha:

 

Umówić się można zamieszczając wątek w Społeczność Astroforum / Zloty i spotkania lokalne / {region}

 

Można też na głównej stronie sprawdzić, kto jest on line i jeśli jest obecna znana Ci osoba - wysłać do tej osoby privatną wiadomość, wtedy możesz od razu dostać odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na wstępie, chciałbym pogratulować twórcom wspaniałego dzieła jakim jest Astro-Forum i szczerze im za nie podziękować, podobnie jak całej społeczności, chciałoby się rzec "wśród gwiazd", tworzącej to forum.

Byłbym zaszczycony, gdybym mógł dołączyć do Was, Astro-Forumowiczów.

 

Astronomia była dla mnie zawsze czymś niezwykłym jak zapewne dla każdego człowieka. Wszechświat. Wszystko co nas otacza.

Nigdy nie zajmowałem się astronomią na poważnie, ale często to do mnie wracało i mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłości będę mógł naprawdę się tym zająć jako amator astronomii.

 

Na Astro-Forum szczęśliwie trafiłem, mniej więcej na początku Lipca tego roku gdy szukałem programu, takiego jak na przykład "Stellarium". Wielu dobrych ludzi i ogromna wiedza, byłem i wciąż jestem pod wrażeniem. Wtedy zdałem sobie sprawę, że astronomia nie jest jak potoczne "hop-siup" i jest o wiele bardziej złożona, skomplikowana oraz wymagająca. Z każdym kolejnym dniem, utwierdzałem się w przekonaniu, że to jest "to". Szczerze powiedziawszy mogłem niestety stać się kolejną osobą, która z początkowo dużym entuzjazmem zraziłaby się do tego fascynującego zajęcia. Na szczęście, dzięki Wam stało się inaczej i po skierowaniu mojej, jak na razie krótkiej przygody z astronomią na odpowiednie tory, zalogowałem się i napisałem tego posta.

Jeszcze raz, dzięki i pozdrawiam wszystkich.

 

P.S. Chyba lekka przesada z mojej strony, za tą całą, rzekłbym "oficjalność".

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Astro - forum. Na imię mi Ania :) Mam 23 lata.Jestem z okolic Zielonej Góry.

 

Na forum zarejestrowana jestem od bardzo dawna, ale dotychczas byłam jedynie biernym użytkownikiem forum :icon_redface: (wiem wiem zgruzujecie mnie za to, rozumiem należy mi sie...)

 

 

Astronomią interesuję się od dziecka. Niestety nie mogę sie pochwalić żadnymi większymi sukcesami na tym polu (praca studia..(jedynie baaaardzo amatorskie obserwacje Andromedy, Plejad, M27, Marsa, Saturna, plam słonecznych wykonywane na moim pierwszym i jak dotąd jedynym sprzęcie Newton 120/900 ... Uniwersał :icon_redface: )

 

Nie udzielałam się dotąd na forum bo to co chciałam wiedzieć znajdowałam w Waszych postach, a co taka zielona myszka jak ja moze wnieść od siebie na forum. Pewnie tylko zaśmiecałabym je swoimi infantylnymi pytaniami...

 

Dziś jednak podjęłam męską decyzję:) Na meila przyszło od Was zaproszenie na StarParty 2008 do Jodłowa i wiecie co... zapisałam się :D Co tam jak zaczynać na poważnie z Astronomią amatorską to w doborowym gronie :D

 

Od dawna marzyłam by przyjechać na taki zlot. Możliwość spotkania tak wielkich pasjonatów astronomii to dla mnie ogromny zaszczyt. Jak mówicie, znajdzie się miejsce na zlocie dla nowicjuszki, ktora co prawda nie wiele wniesie od siebie ale za to ma ogromną chęc poznania i zgłębiania tajników Astronomii? :rolleyes:

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Astro - forum. Na imię mi Ania Mam 23 lata.Jestem z okolic Zielonej Góry.

 

Na forum zarejestrowana jestem od bardzo dawna, ale dotychczas byłam jedynie biernym użytkownikiem forum (wiem wiem zgruzujecie mnie za to, rozumiem należy mi sie...)

 

 

Astronomią interesuję się od dziecka. Niestety nie mogę sie pochwalić żadnymi większymi sukcesami na tym polu (praca studia..(jedynie baaaardzo amatorskie obserwacje Andromedy, Plejad, M27, Marsa, Saturna, plam słonecznych wykonywane na moim pierwszym i jak dotąd jedynym sprzęcie Newton 120/900 ... Uniwersał )

 

Nie udzielałam się dotąd na forum bo to co chciałam wiedzieć znajdowałam w Waszych postach, a co taka zielona myszka jak ja moze wnieść od siebie na forum. Pewnie tylko zaśmiecałabym je swoimi infantylnymi pytaniami...

 

Dziś jednak podjęłam męską decyzję Na meila przyszło od Was zaproszenie na StarParty 2008 do Jodłowa i wiecie co... zapisałam się Co tam jak zaczynać na poważnie z Astronomią amatorską to w doborowym gronie

 

Od dawna marzyłam by przyjechać na taki zlot. Możliwość spotkania tak wielkich pasjonatów astronomii to dla mnie ogromny zaszczyt. Jak mówicie, znajdzie się miejsce na zlocie dla nowicjuszki, ktora co prawda nie wiele wniesie od siebie ale za to ma ogromną chęc poznania i zgłębiania tajników Astronomii?

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.