Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam. Widzę młody ,że jesteś posiadaczem filtru Moon&Skyglow i folii ND 5 Baader'a. Jak taki zestaw spisuje się na słońcu? B) Czy jest sens dokładać do Solar Continuum? Zastanawiam się nad kupnem takiego zestawienia, ostatnio nie mam okazji wynosić teleskopu na nocne obserwacje, :burza: popatrzyłbym tochę na słońce. :rolleyes: Jak wybór byłby najbardziej sensowny mając Synte 8'',światłosiła f/5??

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

Jestem Miłosz i mieszkam w kuj-pom na wsi niedaleko Chełmna . Mam baaardzo ciemne niebo i córkę dzięki której zacząłem patrzeć w niebo . Posiadam Nikona VII 12x50 i znikomą wiedzę o niebie i sprzęcie ale cały czas staram się coś czytać (wakacje temu nie sprzyjają ),patrzeć w niebo Poza tym poluję na używany teleskop dla córki i chyba coraz bardziej dla siebie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa konkretyzm. Widać dziewczyno po twojej ripoście że wiesz do czego służy to forum i po co się na nim zarejestrowałaś. Podoba mi się twoja bezpośredniość, tak trzymaj.

 

p.s.

Mogłabyś wkleić swoje zdjęcie, abyśmy mogli zobaczyć co za ładna buźka jest taka cięta. :blink:

 

pozdro.

Tadek

Edytowane przez Tudor4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam na imię Daniel, pochodzę ze Szczecina. Ostatnio, bardzo spontanicznie, powróciło u mnie dziecięce zainteresowanie niebem (nie tylko nocnym). Mam nadzieję, że tym razem na poważniej, jednakże czas pokaże :)

Witam wszystkich serdecznie i gratuluję bardzo udanego forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Trudno mnie nazwać nowicjuszem gdyż astronomią interesuję się od wielu lat. Pierwsza książką astro to "W kręgu astronomii" Stanisława Brzostkiewicza, pierwsza luneta to jakiś rosyjski wynalazek o średnicy obiektywu 50mm oraz niezapmoniany 'AstroCabinet' z NRD, pierwsze astrofoto we Fromborku na 'wakacjach w planetarium'. Ech to były czasy, jednak wtedy nawet nam się nie śniło o instrumentach jakie dziś dostępne są dla nawet niezbyt zamożnych, nie mówiąc o możliwościach internetu i komputerów.

Dziś spełniam swoje marzenia, lustrzanka cyfrowa, celestron C8 z 'goto' - inny świat, tylko czasu jak zawsze brakuje a jak już trochę się go wygospodaruje to pogoda płata figle...

Ale miło pomyśleć patrząc w tę ogromną przestrzeń, że są ludzie, którzy z pasją jak ja patrzą w to piękne niebo!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Przypomniałeś mi te dziwne czasy kiedy marzeniem był sprzęt o parametrach mniej więcej takich jak wyszydzany dziś badziew z Allegro za 150-200zł.

To se ne vrati.

I dobrze, bardzo dobrze :D

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nazywam się Tomek i jestem z Krakowa. Astronomią interesuje się w sumie od niedawna, ale udało mi się już co nieco wypatrzeć za pomocą mojej lornetki Tento 7x35, np. księżyce Jowisza (swoją drogą byłem bardzo zaskoczony, że tak ładnie je widać w takim małym sprzęcie). Jestem raczej weekendowym obserwatorem, ale głównie dlatego, że w weekendy mam możliwość obserwacji z miejsc gdzie pięknie widać Drogę Mleczną. Powiem tylko, że bardzo wciąga to hobby i już od dłuższego czasu przeglądam forum i Celestię. Są to świetne źródła informacji, szczególnie dla początkujących. Jest ich tyle, że głowa pęka.

 

Aktualnie szukam jakiegoś fajnego sprzętu najlepiej używanego, który będzie w miarę mobilny (mam samochód, ale mały).

Myślę o Syncie 6" na montażu dobsona, więc jeśli ma ktoś do sprzedania (lub coś podobnego z lustrem 150mm) to proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już popełniłem kilka postów , ale się jeszcze nie przedstawiłem.

Mieszkam chyba w centrum totalnego LP , okolice Katowic

Dlatego posiadam planetarnego Maka 150. Jak na chwilę obecną

skupiam się głównie na naszych gazowych gigantach ( bo pięknie je widać )

Na wyjazdach z dala od LP - messiery, ngc i wszystko co się nawinie pod okular

A dla sportu gonitwa za ISS

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów , Aleksander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem. Astronomią interesuję się od dawna. Pracuję w szkole, jestem nauczycielem przyrody. Na forum chciałbym poszerzyć swoja wiedzę w tej dziedzinie, aby lepiej ja przybliżyć moim uczniom. W Roku Astronomii 2009 utworzyliśmy Klub Astronomiczny i chcemy wystartować w miedzy-gimnazjalnym konkursie. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich członków tego forum :) . Nazywam się Wiktor, mieszkam na małej wsi pomiędzy Wrocławiem a Opolem. Astronomią interesuje się od dzieciństwa, to moja pasja życiowa :) . Aktualnie posiadam teleskop Bresser Galaxia 114/900.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wikalerys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.