Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planujemy wspólne ognisko Łodzian na przełomie czerwca i lipca - niebo i tak jasne a ciepłe noce sprzyjają integracji.

Jak będzie wiadomo co i jak to zapodam info w dziale Łódź.

 

Pozdr

Paweł Maksym

 

Bardzo chętnie bym się przyłączył. Będę pilnie śledził wszelkie informacje na temat spotkania. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :rolleyes:

 

Nazywam się Ania i pochodzę z północnej części naszego kraju. Dokładnie z Rumi koło Trójmiasta. Astronomia pasjonowała mnie od wielu lat, jednak moja wiedza opierała się głównie na czysto teoretycznej wiedzy. Od pewnego (trudno określić) czasu staram się pomału zgłębiać tajniki nocnych obserwacji, nauczyć się nieba, aby móc w przyszłości zająć się obserwacjami na poważnie. Na razie jest lornetka Nikon Action EX 10x50 CF i dwie gałki oczne z lekką wadą :lol:

 

Od pewnego czasu obserwuję uważnie wasze forum i mam nadzieję, że z czasem się tutaj zadomowię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu w naszych szeregach :rolleyes: .Ja rowniez probuje pomalu(na ile czas pozwala)zglebic choc troche wiedzy na temat astronomii.Na ta chwile nie posiadam zadnego sprzetu do obserwowania nieba ale za sprawa tego forum naprawde wiele juz widzialem,czego i Tobie rowniez zycze.

Udanych lowow na niebie i przyjemnej lektury jaka jest nasze forum B) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich znanych i nieznanych, mieszkam w województwie Podkarpackim, praktycznie to już można nazwać Bieszczady. Astronomią zajmuję się od 1988 roku, i tak trwa moja pasja do dziś, chciałem być obecny przy Was i czerpać wiedzę od każdego z Was, więc jedyna droga to internet. Teraz coś o sobie. Znacie mnie z Astromaniaka oraz z Astronomia.pl, tam najwięcej przesiaduję, mam na imię Paweł, lat już na głowie będę miał 34, mało, co piszę tu, ale staram się i jak na razie jest tych postów mniej, ale może być więcej, oczywiście, że jak mi pozwolicie, skąd się dowiedziałem o tym forum z internetu. Astronomią zaraziłem się jak przebywałem w Warszawie, ale nie zaprzeczam, że gdy byłem mały, nie spoglądałem w nocy przez okno na gwiazdy, nie wiedząc, co to właściwie tak tam błyszczy. Moja miejscowość to Przysietnica, mam też wyróżnienie w konkursie astronomicznym oraz wygrana konkursu astronomicznego Krajowego Europlanet, ostatnio w maju w programie Planetarium była mowa o mnie i pokazane było zdjęcie Syriusza gwiazdy, oraz film rok temu w TV Polonia o Całkowitym zaćmieniu Księżyca, moje filmy ciężko dostać, nie ma ich w internecie. Ale kto wie czy na zlocie jak będę nie zobaczycie moich filmów. Witam i Pozdrawiam każdego z osobna a szczególnie Ciebie Adamie. Życzę każdemu pogodnych nocy no i oczywiście wyróżnień i wygranych w konkursach astronomicznych jak ja. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Co prawda nie jest to mój pierwszy post tutaj i choć chciałem się jakoś przedstawić oficjalnie to niestety nie zauważyłem tego topiku.

Szybko naprawiam swoja gafę.

 

Na imię mam Dawid ale znajomi wołają mi DaVidoSS i tak oficjalnie się już przyjęło.

Juz jako kilkunastoletnie dziecko zawsze spoglądałem w niebo przez otwarte okno , zasypiając w swoim łóżku we wsi rodzinnej gdzie dorastałem. Musze tu nadmienić ze takiego nieba nigdy więcej nie widziałem potem i bardzo życzyłbym sobie i Wam raz chociaż taki rozgwieżdżony nieboskłon obserwować.

Dziś niestety się wioska i okolice już rozświetliły i o tamtym widoku można zapomnieć....

Pochodzę raczej z niezamożnej rodziny gdzie każdy dzień to była walka o przetrwanie i niestety w owym czasie o jakimś sprzęcie ,nawet prostej lornetce moglem tylko marzyc.

Trochę czasu minęło ,a nawet sporo gdzie bardzo rzadko spoglądałem w gore a powiem szczerze ze chyba nawet wcale..

Dziś jestem niezależny od kpin :`co ty tym szukasz? przynieś lepiej wody ze studni!!!!`,mam własna rodzinę. Mieszkamy jakieś 5 lat w południowych Niemczech. ´

 

Zycie biegło sobie spokojnie aż pewnego dnia wygrałem tele-coś tam na loterii fantowej.

Kiedy po raz pierwszy wyjrzałem przez to coś w nocne niebo od razu ożyły we mnie dawne pragnienia.

 

Niestety im więcej chciałem zobaczyć tym bardziej zawodziło mnie to tele-coś tam.

Po ciężkich starciach z małżonką stanęło na nadszarpnięciu budżetu domowego o zakup porządnego teleskopu ,co dzięki Wam poszło gładko : POST. I tu Wielkie Dziękuje dla Was.

 

Oczywiście w miedzy czasie doszło do ekspansji mojego odnowionego hobby w postacie programów telewizyjno naukowych ,książek ,programów astronomicznych i ciągłego wpatrywania się w niebo.

 

Jestem zszokowany. Nie tym ze w niezwykle zabieganym dziś tyle ludzi wspaniałych hobbystów ,astroamatorow eksploruje co noc nasz wszechświat ,lecz tym jak to się stało ze przez te wszystkie lata nigdy nie trafiłem na taka społeczność.

Trudno..

Od teraz wszystko się zmienia.

Obiecuje być częstym gościem na Waszym forum dzielić się z Wami moimi obserwacjami, wrażeniami i problemami .

 

Moje motto:

Wszyscy jesteśmy dziećmi kosmosu!

 

Pozdrawiam serdecznie :

DaVidoSS

Edytowane przez DaVidoSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jestem zszokowany. Nie tym ze w niezwykle zabieganym dziś tyle ludzi wspaniałych hobbystów ,astroamatorow eksploruje co noc nasz wszechświat ,lecz tym jak to się stało ze przez te wszystkie lata nigdy nie trafiłem na taka społeczność.

Trudno..

Od teraz wszystko się zmienia.

Obiecuje być częstym gościem na Waszym forum dzielić się z Wami moimi obserwacjami, wrażeniami i problemami .

 

Moje motto:

Wszyscy jesteśmy dziećmi kosmosu!

 

Pozdrawiam serdecznie :

DaVidoSS

 

 

I ja Cie serdecznie witam wśród Nas :)

bardzo dobrze że trafiłeś na to forum, znajdziesz masę wiedzy tutaj.

 

wszystko co jest nad nami zawsze fascynowało człowieka, wszechświat. cały czas go poznajemy i odkrywamy.

Jeszcze raz witam.

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie wszyscy, że wcześniej się nie przedstawiłam, ale jakoś nie natknęłam się dotychczas na ten wątek.

 

Mam na imię Kasia, mam 17 lat i mieszkam na Suwalszczyźnie (którą, z powodu temperatur i niełatwego dostępu do wielkomiejskich zdobyczy cywilizacyjnych pieszczotliwie nazywam "Daleką Północą"). Na AF trafiłam niemalże przypadkiem- nie jestem wielką fanką astronomii (chociaż czasem poczytam sobie to i owo), a zaciągnęły mnie tu zjawiska optyczne w atmosferze. Razu pewnego, czytając o niewyjaśnionych zjawiskach, natknęłam się na hasło "Słońce poboczne", a zabrzmiało ono tak intrygująco, że musiałam sprawdzić, cóż to takiego. Dalej było więcej takich haseł: halo 22*, iryzacja, łuki nie łuki, zielone promienie i oczywiście różne ciekawe CHMURY :). Wciągnęłam się w to, a w związku z tym, że najwięcej haseł Wyrocznia Google wyszukiwała z AF, to i ja się dopisałam.

 

Poza tym moim światem jest muzyka. Gram na fortepianie (zdobyłam w tym roku dyplom pianisty), a oprócz tego uczę się gry na organach (jestem od 1,5 roku organistką w kościele). Czasem próbuję swoich sił w poezji oraz narysuję od czasu do czasu to i owo. A przyroda od zawsze mnie interesowała. Pozdrawiam wszystkich serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na prezentację swojej osoby. Choć buszuję to już od jakiegoś czasu, ale nie tak długo, aby dać się poznać większej ilości osób. Dobrze jest więc i grzecznie się nareszcie przedstawić. Mój nick to Pytajnik. Pewnie dlatego, że kto pyta ten mniej ryzykuje i nie błądzi... lub MNIEJ błądzi... Lubię pytać i dowiadywać się. Ale też - jeśli już posiadłem jakąś wiedzę i doświadczenie - uwielbiam się tą wiedzą dzielić z innymi. Jestem w zasadzie początkujący. Co prawda kiedyś już zajmowałem się obserwacjami nieba. Używałem refraktorka Bressiera jak na tamte lata całkiem fajnego. Potem pożyczyłem go komuś i więcej do mnie nie wrócił. Może mi przeszło? Nie wiem - nie upomniałem się o zwrot. Później (całkiem niedawno) miałem wspaniałą okazję pojechania na Puerto Rico do miejscowości Arecibo do znajomego astrofizyka i radioastronoma gdzie jak pewnie wiecie jest najpotężniejszy radioteleskop na świecie. Miejsce okazało się magiczne i niesamowite. Połączenie dziewiczego lasu tropikalnego i kosmicznej technologii w skali gdzie indziej nie spotykanej. Niebywałe... no i po 2 tygodniowym pobycie w Arecibo ... znów mnie wzięło. Ale tak, że mam wrażenie, iż zbyt niecierpliwie chcę nadrobić stracone latka bez obserwacji nieba. Ponieważ kocham fotografię od szczenięcych lat postanowiłem skupić się przede wszystkim na astrofotografii. Podziwiam sukcesy i niebywałą wprost jakość zdjęć robionych przez osoby publikujące na tym forum. W ogóle - to właśnie forum - wydaje mi się najciekawsze ze wszystkich i bardzo pożyteczne. Ponieważ dopiero zaczynam będę co chwila prosił pewnie o jakieś porady - mam nadzieję, że potraktujecie mnie łaskawie, uprzejmie i bez irytacji.

 

Jeśli chodzi o konkret to niestety dość przypadkowo i okazyjnie nabyłem trochę sprzętu. Mam teleskop Meade LX200 10" z GPS, DSI, Lustrzankę Sony A900, trochę różnej jakości okularów i pragnienie nabycia drugiego teleskopu do guidingu... może Meade ETX-90/EC by się nadawał? No właśnie - już by sie poważna porada przydała...

 

No cóż - może to jak na pierwszą prezentację już wystarczy. Mogę jeszcze dodać, że zawodowo zajmuje się filmem, telewizją i czasami grafiką komputerową 3d. Zapraszam na stronę www.sephirot.com .

 

Jeszcze raz witam i pozdrawiam uprzejmie wszystkich użytkowników AstroForum i życzę samych sukcesów i rozkoszy wynikających z obcowania ze Wszechświatem i Nieskończonością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przeglądałem to forum, potem nadszedł czas (23 kwiecień 09) aby się zarejestrować i stać się oficjalnym członkiem AF. Teraz powinienem się w końcu przywitać i coś powiedzieć o sobie.

Astronomią (obserwacjami nieba) zainteresowałem się chyba jak każdy z nas za młodu gdy tylko zobaczyłem te małe "błyszczące" na niebie punkciki. Potem poszedłszy do szkoły dowiedziałem się o gwiazdach, planetach i Koperniku. Wszystko to było ciekawe i sam postanowiłem się za to zabrać. Gdy miałem nie z pełna 11 lat namówiłem rodziców na kupno swojego pierwszego teleskopu - Optisan 900114II- teraz wiem że nie najlepszy sprzęt, ale wtedy gdy nie miałem komputera a jedyny sklep oferował coś takiego, to wtedy było dla mnie COŚ... Po paru latach zerwałem z nałogiem :unsure: z braku czasu i teraz, gdy trochę wydoroślałem i poczułem pragnienie podglądania "życia" we wszechświecie postanowiłem powrócić do tego jakże pięknego i ciekawego hobby i z tej okazji niedawno miałem małe, porządne zakupy, a w miarę czasu jak będę prowadził obserwacje szykują się kolejne, ale o tym później w postach na forum... Zdecydowałem się na zakup bo przez mojego Optisana mogłem dojrzeć jedynie Księżyc. Na razie nie miałem jak wypróbować nowego sprzętu bo nie ma pogody, albo leje albo są chmury, ale jak będzie okazja od razu podzielę się opinią . Jeszcze raz chciałem podziękować forumowiczom za pomoc przy zakupach.

Nazywam się Łukasz, w maju skończyłem 18 lat, urodziłem się i mieszkam w Białymstoku, za rok matura <_<, w liceum w którym się uczę jest koło astronomiczne (właściwie powstało w tym roku) - prowadzi je dr z Uniwersytetu w B-stoku -oczywiście na nie uczęszczam, na razie były wykłady (bo nie było pogody) ale są planowane wypady za miasto na obserwacje.

Jak niektórzy zdążyli się zorientować jestem dość porywczą osobą - każdy ma jakieś wady :rolleyes:-, ale za to zorganizowaną i sumienną.

Lubię pytać doświadczonych, bo kto pyta nie błądzi (albo przynajmniej mniej błądzi) i lubię mieć pewność, ale odrobina niepewności też dobrze robi :D

 

Myślę, że tyle tytułem wstępu o mojej skromnej osobie starczy.

Jeszcze raz witam wszystkich forumowiczów i życzę samych sukcesów w obserwacjach i pogodnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,ja rowniez jestem poczatkujacym choc pierwszy raz na tym forum zalogowalem sie dosc dawno temu B) .

Zdjecia...oj tak,kazdy chyba o nich marzy.Wczesniej czy pozniej,z duza badz mala wiedza ale na pewno wiekszosc z nas sprobuje chociaz sil w tej jakze pieknej dziedzinie sztuki.Ogladajac nasze forumowe zdjecia mozna naprawde odplynac w odchlan,caly czas siedzac w fotelu :rolleyes: .Oj jest na co popatrzec.

Raz jeszcze witaj i goraco zachecam do czynnego korzystania z naszego forum(pierwszej bazy wiedzy),jak i strony Celestia ,naszej rodzimej encyklopedii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.