Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Cię serdecznie na AF. Ja również niedawno rozpocząłem prawdziwe oglądanie nieba i jeszcze mi dużo brakuję do ideału. Taka mała rada ode mnie - spróbuj znaleźć jakieś astro"maniak" w swojej okolicy, na pewno da ci dużo praktycznych porad. Powodzenia w rozwijaniu zainteresowań.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Niedawno zacząłem obserwować "prawdziwe" niebo - na razie oglądam głównie słynną Aberrację Chromatyczną, ale zacząłem też prywatny maraton Messiera... Zarejestrowałem się na Forum... Jak na razie traktuję to (i moja rodzina pewnie też) jako nieszkodliwe zboczenie...

Cosi

Cosi fan tutte :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Interesuje się grami komputerowymi. Jest to całe moje życie. Niedługo podejmę studia na politechnice łódzkiej. Będę się starał zostać programistą lub designerem gier komputerowych. A tak poza tym to interesuje mnie piłka nożna(tzn. trenuje, oglądać nie lubie). Mam prawko i lubie drajwować xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Interesuje się grami komputerowymi. Jest to całe moje życie. Niedługo podejmę studia na politechnice łódzkiej. Będę się starał zostać programistą lub designerem gier komputerowych. A tak poza tym to interesuje mnie piłka nożna(tzn. trenuje, oglądać nie lubie). Mam prawko i lubie drajwować xD

 

 

Nie mam pojęcia co ty robisz na tym forum. Od chwili dołączenia do społeczności siedzisz i klepiesz posty, które nie mają nic wspólnego z astronomią. Prawdopodobnie zarejestrowałeś się z nudów. Piszesz, że wybierasz się na studia i to na dość wymagający kierunek, astronomia również wymaga dużo wiedzy i poważnego podejścia, dlatego zastanów się głęboko i zrewiduj swoje stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu daj sobie spokój i nie zaśmiecaj tego forum. Kojarzysz mi się z takim dzieckiem NEO których jest pełno w sieci tylko że tamci piszą np. pod filmikami że są to fotomontaże. Oczywiście pisze do naszego kolegi Mike_ RAW. Już pewnie wiesz że prawie wszystkich na forum zdenerwowałeś dlatego powinieneś dostać kicka od admina albo po prostu opuścić forum B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowym członkiem tego forum. Chodzę do I klasy liceum, astronomią interesuję się od jakiegoś roku a od niedawna postanowiłem zając się astronomią obserwacyjną. Na razie moim jedynym sprzętem jest lornetka DO Entry 10x50, ale za jakieś pół roku planuję zakup Dobsona 10" B) Jestem z miejscowości Kolbudy, jakieś 20 km od Gdańska. Chciałbym się też dowiedzieć czy jest tutaj ktoś z tych okolic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię bardzo w naszej społeczności(też niedługo do niej należę). NA początku też byłem w takiej sytuacji jak Ty, obserwowałem lornetką i bardzo rozwinęło to moje zainteresowanie astronomią. Synta 10" to bardzo dobry wybór, ja sam kupiłem 8"(ze względu na fundusze). Co do osób w Twojej okolicy to niestety niewiem.

 

Pozdro

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jestem z miejscowości Kolbudy, jakieś 20 km od Gdańska. Chciałbym się też dowiedzieć czy jest tutaj ktoś z tych okolic :D

 

Witam na forum.

Miłego obcowania tutaj na forum.

 

odnośnie tego czy jest ktoś z tych okolic, z Gdańska napewno ;) a także ciut dalej też są osoby ;)

Ja np. jestem z Kwidzyna, mały kawałek od Gda. ;)

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:-))

 

Astronomią interesuję się od piątego roku życia i od kiedy pamiętam, była ona ważną częścią mojego życia i podejścia do życia. Na poczatku było to tylko gapienie się w nocne niebo i dręczenie rodziców pytaniami: "tata/mama a co to tak jasno świeci??". Jako siedmiolatek zacząłem czytać pierwsze książki wypożyczone z biblioteki..i tak to się zaczeło:-) Obecnie astronomia to mój "konik" i odskocznia od wszystkich życiowych problemów i stresów. Poza nią mam jeszcze wiele innych zainteresowań ale nauka o kosmosie i tak jest dla moją ulubiona dziedziną z nauk przyrodniczych...

moej_teleskoep.jpg

Mój sprzęt w trakcie wyważania osi deklinacji i rektascensji.

W wolnym czasie staram się robić wypady poza osiedle w upatrzone miejsce idealne do obserwacji (bez świateł miasta i terenowych przeszkadzajek). Co do forum to jest to pierwsze forum astronomiczne na jakim się udzielam. Na innych forach wystepuję pod tym samym nickiem i avatarem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nazywam się Julka i jestem z Białegostoku.

Zaczęłam się interesować astronomią, ponieważ na niebie świecił jasny punkt i zastanawiałam się co to jest ( to była Wenus). W miarę upływu czasu coraz bardziej się w to " wciągałam".

Teraz jestem posiadaczką Snynty 130/900 i zaczynam chłonąć kolejne informacje.

Mam nadzieję, że będziecie wyrozumiali dla moich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja też przywitam się ze wszystkimi userami forum. :rolleyes:

Mam na imię Sebastian i mieszkam na przedmieściach Chełma. Moja przygoda z astronomią zaczęła się od 5go roku życia i trwa po dziś dzień. Jestem typowym samoukiem bo niestety nie mam wśród swoich znajomych nikogo kto by się także interesował astronomią. Literatura, mapy, podstawy mechaniki nieba, zaopatrzenie w sprzęt do obserwacji-do wszystkiego musiałem dojść sam. Ale nie żałuję wydanych pieniędzy i poświęconego czasu bo astronomia to jedna z najpiękniejszych i najciekawszych nauk jakimi zajmuje się człowiek. Forum to odnalazlem na google i choć nie mam wiele czasu to będę się starał udzielać jak najwięcej. Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię serdecznie Sebastianie w naszej astrospołeczności. Podziwiam Cię za to że sam do wszystkiego doszedłeś jednak sądzę, że rozmowa z kimś bardziej doświadczonym wiele Ci da. Sądzę, że wśród naszych user-ów znajdziesz kogoś z swojej okolicy

 

Pozdro

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Powoli zaczynam się czuć jak pasożyt siedząc cicho i korzystając z całej tej wiedzy którą się dzielicie na tym forum. Więc żeby jakoś uspokoić swoje sumienie postanowiłem podziękować wszystkim za pomoc w powrocie do niegdysiejszego hobby. Pacholęciem będąc dostałem w prezencie newtona "alkor" made in CCCR (pewnie co niektórzy jeszcze pamiętają ten sprzęt). Ile to 70mm lusterko dało mi radości z nieprzespanych nocy... Całonocne błądzenie po niebie (z literaturą jakoś kiepsko było w tamtych czasach), nigdy nie zapomnę jak pierwszy raz w życiu zobaczyłem nad ranem jowisza i 4 galileuszowe satelitki, emocji nie jestem w stanie opisać ale pewnie większość z was ma podobne doświadczenia z początków obserwacji. Później udało mi się zdobyć spod lady "niebo na dłoni" - ktoś na forum fajnie napisał ze wielu trzyma tą książkę z sentymentu. Te kolorowe całostronicowe zdjęcia... Zawsze jak na nią patrze taki niekontrolowany uśmiech na gembe się ciśnie. O znowu (-: ! Obecnie mam SW1309 standardowe okulary + Sky-Watcher SWA 7mm i barlow vixena, napęd w jednej osi i lornetkę nikona action VII 10x50. Co prawda niebo już nie wprawia mnie w taki zachwyt jak kiedyś, ale daje mi niesamowitą odskocznię od codzienności. Zaszywa się człowiek gdzieś z dala od ludzi i po jakimś czasie zaczyna czuć częścią tego ogromnego świata. Jako że mieszkam w mieście (Wałbrzych) na obserwacje przeważnie jeżdżę na pobliskie miejscówki. Jeśli jest ktoś z okolic będzie miał ochotę to zapraszam na wspólne obserwacje, mam spore kombi i chętnie gdzieś wywiozę do lasu. No i oczywiście jak następnym razem będzie zlot w Tąpadłach to na bank się mnie nie pozbędziecie. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wiedzę i wrażenia którymi się dzielicie na tym i sąsiednim forum. Dzięki wam odkryłem swoje pasje na nowo. Uff jakoś uczucie bycia pasożytem zmalało (-;

 

Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek z Łodzi, witam wszystkich. Zarejestrowałem się już jakiś czas temu ale nie miałem do tej pory czasu by napisać jakikolwiek post.

 

Mieszkam w Lodzi, a właściwie na jej zachodnich, podmiejskich obrzeżach co daje już pewną możliwość codziennych obserwacji nieba. Astronomią 'teoretycznie' interesuje się od dziecka. Encyklopedia Wiedzy i Życia „Gwiazdy i Galaktyki” jest książką, którą jako dziecko znałem niemal na pamięć. Ale dopiero kilka lat temu jako dwudziesto-sześcio letni facet postanowiłem kupić teleskop. Przestudiowałem kilka książek i stron internetowych zdecydowałem się na Reflektor 150mm i... ostatecznie nie zebrałem funduszy by go kupić ;-)

Dopiero w kwietniu tego roku nabyłem ETX-70. Tak na początek, bo lekki, ze śledzeniem obiektów, łatwo go zabrać na wakacje, łatwo z nim wyjść na obserwacje w moich okolicach. Ale niestety 70mm ma swoje ograniczenia. M61 i M62 są w nim chmurkami o nieco innym odcieniu czarnego niż reszta nieba. Mimo to cieszy fakt ich zobaczenia. :-D. Tak samo jak obserwacja Saturna, Jowisza wraz z księżycami i Neptunem w niedalekim sąsiedztwie...

W przyszłości planuję kupić reflektor 200mm i pobawić się w astro-foto oraz sprawdzić jak M61 wygląda w większym teleskopie.

Niestety w moich zainteresowaniach jestem osamotniony. Kiedy zaczynam temat astronomii wśród znajomych, wszyscy śmieją się, że kupiłem teleskop do podglądania sąsiadek ;-)

 

BTW.

Dzięki za bazę wiedzy jaką tu stworzyliście. Była, jest i będzie dla mnie bardzo przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.