Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Sebastian, jestem z W-wy. Astronomią zacząłem się interesować w 6 klasie podstawówki, wtedy miałem świra na tym punkcie, chłonąłem wiedze z książek jak oszalały. Później miałem długą przerwę. Teraz po latach mam nadzieje że odbuduję swoją pasję nie tylko teoretyczną i tym razem pomoże mi w tym Meade LB 10" :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu natknąłem się w necie na notkę o Roku Galileusza i galileoskopach, i cóż: zakręciło mną. Stare dzieje, dawne pasje, nie będę opowiadał. Teraz szukam lunetki (dałem posta w dziale "Kupię"), czytam i drukuję Wasze posty, kupuję książki, niedługo jadę do Chorwacji i tam chcę trochę to wszystko ogarnąć, a przede wszystkim podziwiać nocne niebo. Na co dzień moje warunki to balkon na parterze.

Zawodowo zajmuję się jakością, mieszkam w niewielkim miasteczku w woj. mazowieckim, mam nałogi i skłonność do zarywania nocy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem tu pierwszy raz, mieszkam w Gdyni gdzie pracuję i jestem kobietą :-). A, że ostatnio sobie zakupiłam teleskop Synta Sky-Watcher SK1149EQ2 i chiałabym z kimś podyskutować, kto mógłby mi trochę poopowiadać jak się go używa, bo ostatnio widziałąm tylko kawałek księżyca, i nic pozatym. Uzbroiłam się w mapę nieba i czekam teraz ładnej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w Gdyni gdzie pracuję i jestem kobietą :-). A, że ostatnio sobie zakupiłam teleskop Synta Sky-Watcher SK1149EQ2 i chiałabym z kimś podyskutować, kto mógłby mi trochę poopowiadać jak się go używa

Witaj Asiu

Co do pomocy w obserwacjach, to załóż odpowiedni temat w dziale Trójmiasto, skontaktuj sie np. z Ori2711, która również jest z Gdyni.

Na pewno znajdą się chętni do pomocy.

 

Pozdrawiam:

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Nazywam sie Maciek i mam 14 lat.Postanowiłem sie tu zarejstrowac aby zapytac sie was o rozne porady. Może to będzie głupie pytanie ale jak dodac komentarz(chcę kupic teleskop i sie was poradzic o zdanie)? Nie umiem sie posługiwac tym forum ale mam nadzieje ze mi pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Nazywam sie Maciek i mam 14 lat.Postanowiłem sie tu zarejstrowac aby zapytac sie was o rozne porady. Może to będzie głupie pytanie ale jak dodac komentarz(chcę kupic teleskop i sie was poradzic o zdanie)? Nie umiem sie posługiwac tym forum ale mam nadzieje ze mi pomożecie.

Witam na forum

Poczytaj ten dział Mój pierwszy teleskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych użytkowników :)

 

Imię me Przemysław, na drugie Łukasz, trzecie - Jan. Jestem nastoletnim młodzianem, lat około szesnastu :)

Pochodzę z Mojęcic, jakieś 20 kilometrów w linii prostej od Wrocławia.

Szlachetną sztuką astronomii interesuję się od lat 3 bodajże - jak zacząłem, nie pamiętam :D

Teleskopu jak na razie nie posiadam, mogę się za to poszczycić wojskową lornetką z bliżej nieokreślonym powiększeniem oraz grawerunkiem CCCP 1981 xD

Ponadto interesuję się fizyką i programowaniem.

 

Właściwie to wszystko o moim skromnym żywocie :)

 

 

Pozdro4all

Edytowane przez krzaczor93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam się Paweł Wróbel i mam 16 lat. Jestem astronomem amatorem (na poziomie żółtodzioba) od 5 miesięcy. Teleskop, Seben 150/1400, znalazłem na strychu domu do którego się wprowadziliśmy. Narazie widziałem Saturna, Jowisza, Wenus , Księżyc oraz M57. Mam też nadzieje, że znajdzie się jakiś bardziej doświadczony forumowicz, który będzie mógł odpowiedzieć na kilka moich pytań.

Paweł

Edytowane przez Wróbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na imię mam Piotrek, pochodzę z okolic sieradza, mam 16lat. Astronomią interesuję się od niedawna, od czasu kiedy jakieś 1,5 miesiąca temu kupiłem sobie amatorski teleskop Sky-Watcher P13065 EQ-2. Juz teraz astronomia zafascynowała mnie, zapewne za kilka lat (gdy znudzi mi się ten teleskop) zastanowię się nad jakimś bardziej profesjonalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam na imię Tomek. Pochodzę z Pleszewa, studiowałem i pracuje w Poznaniu na Wydziale Fizyki UAM. Astronomia pociągała mnie odkąd pamiętam. Niedawno w pracy znalazłem prosty refraktor, który "pożyczyłem" sobie do domu. Kilka bezchmurnych nocy wystarczyło aby dawna fascynacja niebem powróciła ze zwielokrotnioną siłą. Powróciły też plany budowy własnego teleskopu. I tak oto znalazłem się tutaj ;-) jeszcze raz Was witam

 

toffi84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. może się do Siemianowic przeprowadzę będę miał nieco bliżej ;).

A tak na poważnie to w przypadku jakiegoś ewentualnego planu wypadowo-obserwacyjnego daj znać, chętnie się przyłączę.

 

Daj jakieś namiary na siebie - wyślij na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych Kolegów i Koleżanki

 

- choć, jak udało mi się zauważyć, Kolegów na forum jest chyba znacznie więcej :)

 

Nazywam się Monika i jestem z Gdyni, 29 wiosen..

z nauk ścisłych jestem totalna noga, dlatego m.in. wybrałam prawo - taki zawód też wykonuję.

 

Jeśli chodzi o astronomię to jestem totalnym żółtodziobem.. umiem zlokalizować na niebie Wielki Wóz, Księżyc i... to by było na tyle :)

zawsze jednak lubiłam "patrzeć w gwiazdy" i podziwiać niebo, mimo że nie rozpoznawałam gwiazdozbiorów, planet itd.

 

Pomyślałam, że fajnie byłoby spojrzeć w niebo i wiedzieć na co się patrzy, postanowiłam zatem poszerzyć swą wiedzę, stąd moja obecność tutaj (wygooglowałam Was). Oprócz wiedzy teoretycznej, którą zdobywam aktualnie czytając różne publikacje, chciałabym też poobserwować niebo w lekkim powiększeniu (z prośbą o dobór odpowiedniego teleskopu zwrócę się do Was w odpowiednim dziale), ponadto jestem fotografem-amatorem i chciałabym poznać również tajniki astrofotografii :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.