Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tym samym Robercie B. nie będę już brał udziału w konkursie geograficznym.

 

Trzymaj się Solar. Mam nadzieję, że skorzystasz na tym wyjeździe nie tylko finansowo, co pozwoli Ci zobaczyć kawałek świata, choć na pewno nie na początku tej drogi ku nowemu.

 

Zimę w tym roku mamy irlandzką, ciepłą i pochmurną, więc pewnie nie przeżyjesz szoku "pogodowego".

 

Powodzenia i szukaj tej wtyczki do Internetu :)

 

Robert B :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)po drugie jesli chce popatrzec przez dobry sprzet to jade do Ostrowika i obserwuje przez

250/3000 mm refraktor.

 

A ja tylu ludzi wypytywalem o ten sprzet i nikt mi nie potrafil powiedziec dokladnie jakie ma parametry...

Tak sie sklada, ze mam od czasu do czasu mozliwosc popatrzec przez ten teleskop...

Jak przyjdzie wiosna, planujemy z kolega robic przez niego planety za pomoca Vesty :szczerbaty:

 

Serdecznie pozdrawiam :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe pełne pocieszenia słowa. Wyjechać za zarobkiem trzeba choć wcale nie mam tu źle, przecież mieszkam w Polsce B.

W końcu trzeba się czegoś dorobić nie tylko telepa :lol: ...dzieci mi rosną i wiadomo.

 

A jeśli chodzi sprzęcior to myślę o APO od 120mm w górę, i patrzałkę do Słońca, choćby solarmax jak ten na moim awatarze.

A z zachmurzeniem nie będzie problemu, chmury gromadzą się nad głową kupca ze średnim zasięgiem w promieniu ok. 100km :)

więc głównie w Irlandii bardziej pochmurnie niż zwykle :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w realizacji marzen! W Irlandii nawet jak nie bedzie czystego nieba to tez jest co ogladac. To piekny kraj! Tylko uwazaj, bo jest takie powiedzenie, ze czlowiek najpierw traci mlodosc w pogoni za pieniedzmi by nastepnie tracic pieniadze na przedluzanie mlodosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w irlandii... Żeby ci się chociaż dwie czyste nocki trafiły, i żebys uzbierał na wymarzony sprzęt! Powodzenia! :Reege:

 

Witam!

Mieszkam w Irlandii i w sumie nie jest najgorzej z ta pogoda. Co prawda pada juz od dwoch tygodni, ale kiedys pewnie przestanie. Do jakiego miasta sie wybierasz? Ja mieszkam w Athlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mieszkał w samym Dublinie tam jest mój brat rodzony i dowiedziałem się że komputer w chałupie ma :)

więc mi się zdaje że na internet wskoczę szybciej niż mi się zdaje.

 

 

Powodzenia w irlandii... Żeby ci się chociaż dwie czyste nocki trafiły, i żebys uzbierał na wymarzony sprzęt! Powodzenia! :Reege:

 

Akurat mnie bezchmurne nocki mało obchodzą, lubię słoneczne dni, w końcu jestem Solar B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i kupisz ten nowy sprzecik,tam na wyspach,to moze chmurek troche nam ubedzie.. ;) ...

 

Tam podobno astro-sprzęt dużo drożej niż na kontynencie mają. Byłem w zeszłym roku w Dublinie, Maynooth i Corku, ale niestety nie miałem czasu, żeby to sprawdzić w sklepach osobiście. Pogoda rzeczywiście kiepska, ale jak już Słońce zaświeciło, to całą gębą. Klify w okolicach Corku były boskie.

Pozdrawiam Solar i życzę powodzenia na Zielonej Wyspie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.