Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...świat przecudnej urody ujrzeć raczył

syn czyli spadkobierca montażu mojego...

Tadeo, cieszymy się wszyscy razem z Tobą i serdecznie gratulujemy. Mnie osobiście brak jest tu jednak jakiejś uroczystości z tej okazji. Skoro już przypisujesz niewinne dziecię do astronomii, jak nie przymierzając chłopa pańszczyźnianego do ziemi, to musisz coś zorganizować. Może powstanie jakaś nowa, świecka tradycja – rodzaj chrztu czy też obrzezania astronomicznego? Dziecku należy się też symboliczny upominek. Jako grzechotkę można mu podarować sławną lidletkę lub też niskobudżetowy wyciąg okularowy. Może ktoś ma inną, lepszą propozycję?

W każdym razie, najlepsze życzenia i niech się zdrowo chowa, z astronomią czy bez!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie!

Mam na imię Leszek. Jest to mój powrót do astronomii amatorskiej. Kiedyś byłem w PTMA w sekcji SOPiZ. Długo nie obserwowałem, sprzedałem teleskop wraz z okularami. Dopiero teraz po przeprowadzce z miasta na wieś kilkanaście kilometrów na północ od Krakowa przyszedł czas na kupno nowego teleskopu i rozpoczęcie na nowo obserwacji.

Dobrze, że jest takie forum, bo kiedyś to byłem zdany sam na siebie.

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam na imię Krzysiek ( nie lubię jak ktoś mówi Krzysiu ;) ), mam 14 lat, jestem z Kuźni Raciborskiej obok Raciborza. Interesuje się kosmosem od przedszkola. Ale od niedawna zacząłem poznawać bardziej tajniki kosmosu . ;)No forum jestem już od Maja. Zarejestrowałem się tylko po to, abyście doradzili mi w sprawie zakupu teleskopu. No ale spodobało mi się tu.

 

Aktualnie własnego sprzętu nie mam, ale oglądam przez lornetkę kumpla. FUJINON 7x50. Źle nie jest ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Najważniejsze jest to że chcesz kontynuować swoje hobby i że się nie poddajesz. Jak sam wiesz w amatorskim teleskopie nie zobaczysz kolorów (są wyjątki gdzie leciutki odcień poszczególnego koloru da się odróżnić). Większość obiektów będzie wyglądała jak lekka mgiełka. M42 w zimie naprawdę pięknie się prezentuje. Ale nie mówię Ci tego żeby Cię zniechęcić, wręcz przeciwnie :D Życzę miłego i długiego pobytu na forum. Aha i jeszcze bezchmurnego ciemnego nieba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dobrze jeźli powiedziałbyś :

- jak stoisz z funduszami.

- co chcesz oglądać (planety czy głęboki kosmos).

- czy masz zamiary zabrać się za astrofoto.

- czy mieszkasz w bloku z małym balkonem czy w domku z ogrodem.

Poza tym radziłbym poprzeglądać podobne wątki na forum, może znjdziesz coś interesującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z funduszami stoję słabo, ponieważ: '' Jak już chcesz teleskop to za swoje! " - Mama. A żeby dozbierać tą kasę na nie wiem... Syntę 6" to troszku to potrwa. A więc aktualnie wybieram lornetkę.

 

I mam pytanie. Na pewnym forum jakiś użytkownik napisał, że przez lornetkę 10x50 zobaczył M42. Jest to możliwe? :blink:

 

I na szczęście przeczytałem dziesiątki for. Gdyby nie kupił bym teleskop Opticona lub WegaStar :banan:

 

Odp. na pytania:

 

1. Było

2. Najbardziej to planety. Księżyc, Jowisz, Saturn, Mars itd.

3. Nieee...

4. Mieszkam w miasteczku, w domku z polem. Zero światła, żadnych domów. Perfect!

Edytowane przez Sabazios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Nareszcie widze kogoś w moim wieku :D

 

M42 to gołym okiem z miasteczka sie da B) No Syntę 6" polecam gorąco, ponieważ sam ją mam i uwierz mi spooooro da się przez nią zobaczyć. Co do Układu Słonecznego no to wszystkie planety mam. Kilka z niezłymi szczegółami, S6" sie nadaje. Co do DS-ów... marzenie :) 94/110 eMek i sporo NGC-ków to tylko na razie po 1,5 roku. Ta Synta ma ogromne możliwości. Nie będziesz żałował

Masz gg? Jak tak to napisz na mój nr 16226956. Pogadamy :szczerbaty:

 

Pozdrawiam

Kacper

Edytowane przez Astro-nom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

jestem totalnym zieleniakiem w sprawach astronomii (moje 4 dziecko to :astro: Teleskop Bresser - MESSIER N-203 - LXD75 GoTo)

interesuje mnie szczególnie astrofotografia

czy są jakieś publikacje co by w sposób prosty i dla początkującego były zjadliwe co by się w temat wgryźć (bez na początek skomplikowanych wywodów) co by potem do meritum sprawy dojść ?????

(nb; dotychczasowe moje hobby to fotografia podwodna :rekin: )

 

czekam na pomoccccccccccccc............................

 

pozdrawiam

lexx

post-19028-127651126518_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również:)

 

Podstawy:

http://www.celestia.pl/Astrofotografia

http://www.celestia.pl/Astrofotgrafia_dedykowanym_CCD

 

No i wyszukiwarka na forum - poczytaj tematy o astrofoto dla początkujących. Jak już przebrniesz i się nie zniechęcisz, to koledzy z forum na pewną udzielą Ci rad i odpowiedzi na konkretne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również:)

 

Podstawy:

http://www.celestia.pl/Astrofotografia

http://www.celestia.pl/Astrofotgrafia_dedykowanym_CCD

 

No i wyszukiwarka na forum - poczytaj tematy o astrofoto dla początkujących. Jak już przebrniesz i się nie zniechęcisz, to koledzy z forum na pewną udzielą Ci rad i odpowiedzi na konkretne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Witamy na forum. Postaraj się nie umieszczać nic nie wnoszących postów w losowych tematach, ok? :)

A poza tym, to forum stoi otworem dla gromadzenia i przekazywania wiedzy.

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na ziemi i poza nią!

 

jestem nowy i u Was i w branży astro

chcę wiedzieć jak najwięcej można tylko w amatorskim wymiarze

interesuje mnie astro-foto :astronom:

jeżeli jest to możliwe to proszę szanownych starszych kolegów o pomoc szaraczkowi w rozkręceniu się

aktualnie moje hobby to foto podwodne :rekin:

dla relaksu możecie je odwiedzić pod:

 

www.robertgruszecki.com

 

pozdro

lexx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

 

Jestem Johny, szukam ludzi do ciekawych dyskusji. Jeśli jest taka potrzeba potrafie rozmawiać na każdy temat. Szczególnie interesuje się tematyką tego forum, technologiami informatycznymi, technikami NLP i samodoskonaleniam - z tego też względu najbardziej lubie rozmawiać właśnie o tych tematach. Licze, że znajde na tym forum ludzi którzy mają podobne zainteresowania i są chętni do rozmowy. Pozdrawiam i do uslyszenia

 

 

--

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy :friends: .Z nami to pogadasz najwięcej o teleskopach, montażach i lornetkach :astronom: , chociaż inne tematy też się przewijają (najczęściej jak nie ma pogody::burza: ).

Pisz, otwieraj nowe tematy, włączaj się do dyskusji :swear:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No!

Ogólnie to tajniaczę się na forum już jakiś czas i nie będę już chamem, się przedstawię :D

Forum nie pamiętam jak odnalazłam, dawno, dawno temu jak jeszcze nie było calego astropolis tylko samo astro-forum zarejestrowałam się po raz pierwszy. Później przyszły studia i kilka innych rzeczy i się dziecku odwidziało siedzieć na necie. Aktualnie jestem sobie na ostanim roku zarządzania (I stopień) na krakowskim AGH (obrona 15.07, dammit!). Sama również pochodzę z Krakowa. W tym roku wybieram się jeszcze na inne studia na AGH. Raz dlatego, że wjechało mi na ambicję, że nie mam inzyniera :P. Dwa, że przez ostatnie trzy lata nic nie robiłam i zachcialo mi się za naukę porządną wziąć. A trzy, że mam ochotę przedłużyć sobie jeszcze trochę radosne dzieciństwo.

Moje astro zajawki zaczęły mi się w zerówce jak mnie dziadek zaskoczył wyjeżdżając, że Słońce jest gwiazdą. Rozpoczęłam wtedy krucjatę w przedszkolu i próbowałam nawrócić dzieciaki tłumacząc, że Słońce nie ma uśmiechniętej buźki i promieni, które udają rączki (o ja naiwna).

W astronomii interesują mnie różne rzeczy, ale obserwaje już mocno znudziły. Można coś zobaczyć raz i jest fajnie, ale raz mi wystarczy :P Natomiast lubię zagadnienia z pogranicza fizyki i astronomii. Pozdrawiam ciepło wszystkich! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... obserwaje już mocno znudziły. Można coś zobaczyć raz i jest fajnie, ale raz mi wystarczy :P Natomiast lubię zagadnienia z pogranicza fizyki i astronomii. Pozdrawiam ciepło wszystkich! ;)

Dziewczyno, nie grzesz! :Boink: Jedno drugiemu nie przeczy. Ja tam im więcej patrzę :astronom: , tym bardziej mam chęć obserwować i więcej wiedzieć o obiektach i ich naturze :rtfm:

A tak w ogóle, witaj. Fajnie, ze dziewczyny zaczynają się bardziej udzielać. Ja tam się cieszę. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ochrzan na dzieńdobry :D Jak mam być szczera to tylko czekałam aż się ktoś do tego przyczepi :P Nie mówię, że przeczy, po prostu jakoś mi przeszło. Jestem z tych ludzi, co to mają podejście pod tytułem: jak chcę zobaczyć, równie dobrze mogę w necie, już tyle razy ktoś to gdzieś utrwalił. Już jestem odarta z całego romantyzmu obserwacji pod gołym niebem, ale nie powiem, bardzo miło mi się wspomina wstawanie o bardzo niepoważnych godzinach, żeby "złapać" Wenus. Wolę fizyczno matematyczne podejście do sprawy, tak już mam, że bardziej kręcą mnie cyferki (zboczeniec :P).

W ogóle, witam również ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ochrzan na dzieńdobry :D Jak mam być szczera to tylko czekałam aż się ktoś do tego przyczepi :P ...

:ha:

Jaki ochrzan, jakie czepianie! Cieszę się, że dziewczyny przychodzą, a one o ochrzanie. Jak będę chciał ochrzanić, to z daleka będzie słychać. Witaj jeszcze raz i żartuj sobie razem ze mną :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam na imię Michał i obecnie mieszkam we Wrocławiu (także sądzę że nie raz spotkamy się na Tąpadłach). Puki co dysponuję Maczkiem 90 kupionym od kolegi z forum oraz ruską lunetką Turist-3, ale w planach jest popularna Synta 8". Pozdrawiam i życzę wszystkim bezchmurnych nocy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.