Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich podglądaczy nieba :)

Moje imię Sebastian, nasza wspólna pasja towarzyszy mi od ponad 3 lat. Jeśli ktoś sprytnie porówna datę mojej rejestracji z tym postem, pomyśli, że coś nie tak :rolleyes:

Sam nie wiedziałem, nie pamiętałem. Mało znam to forum, za to poznałem niektórych jego Użytkowników. To świetni ludzie! To zadecydowało, że postanowiłem bardziej się tu zaaklimatyzować. Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie.

Astropozdrówka

grezyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Seba :)

 

Myślę, że Ci się tu spodoba. AF to wielki worek z wiedzą z którego możesz czerpać pełnymi garściami.

A poza tym jest to też grupa niesamowitych osób, które nawet przy braku pogody świetnie się bawią o czym mogliśmy się przekonać ostatnio w Radocynie :Beer:.

 

Wszystkiego najlepszego na AF

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Dawid, mam ~18 lat, mieszkam na Śląsku. Astronomię lubiłem od zawsze, ale gdy odłożyłem kiedyś 300zł i chciałem kupić coś na początek, to grupa ekspertów z innego forum stwierdziła że potrzebuje minimum 1000zł. No i odpuściłem, aż do teraz, choć dalej nie mam 1000 a ledwo 400 :) Ale wg mnie zapał jest najważniejszy, prawdziwy sprzęt przyjdzie z czasem.

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja pamiętam, że mój pierwszy teleskop kosztował mnie właśnie jakieś 300-400zł. Kupiłem go, na większy wtedy nie było mnie stać. Był to tylko 60mm refraktorek ale nie żałowałem. To prawda, prawdziwy sprzęt przychodzi z czasem i to często szybciej niż nam się wcześniej wydawało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jako, że w dobrym tonie, przed zadaniem pierwszego pytania, byłoby się przedstawić, zatem postaram się pokrótce uczynić zadość owemu zwyczajowi. Imię: Robert, wiek: średni, zainteresowania niebem hmmm.. dwie najważniejsze Gwiazdeczki w domu :lol: reszta na nieboskłonie choć na tych drugich to póki co znam się jak wilk na gwiazdach :lol: O ile zapał nie wygaśnie i czas pozwoli to może będzie kiedyś lepiej. Miejsca potencjalnych obserwacji to południowy balkon (raczej bez przywiązywania większej wagi) i wyjazdy na wieś.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia wszystkim Forumowiczom!

Noah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem się przywitac, a więc witam wszystkich serdecznie!

Mam na imię Kamil,obserwuję Wasze forum już od dłuższego czasu i w końcu postanowiłem dołączyc do Waszej społeczności B) studiuję farmację, astronomią interesuję się od jakichś 3 lat(tak na poważnie).Obecnie jestem w fazie zbierania funduszy na pierwszy sprzęt i jednocześnie poszukiwań optymalnego kandydata(mam już swojego faworyta) :D i to będzie tyle o mnie.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nikogo nie witałem. Więc porucznik Rżewski wita na pokładzie nowych rekrutów, oraz życzy miłego rejsu pośród gwiazd i informacji zawartych na tym forum.

Noah, bardzo szybko porzucisz balkon na rzecz wypadów w ciemniejsze miejsce.

Xerum525, niech zgadnę - Synta osiem cali na dobsie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna interesuję się dalekimi obserwacjami a pierwsze fotografie (jak pewnie niejeden forumowicz;), zrobiłem kompaktem przypiętym do lornetki;) Od roku jestem posiadaczem troszkę lepszego sprzętu więc osiągam troszkę lepsze jakości niż poprzednim zestawem;). Bardzo się cieszę, że trafiłem na to forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

O czym tu...mam 43 lata , mieszkam w Warszawie.

Astronomia, kosmologia i pytania o jak/dlaczego i sens Tego wszystkiego, to mnie pociąga.

Nie mam sprzętu do obserwacji ciał niebieskich ( poza oczami oczywiście ) noszę się z zamiarem kupna jakiegoś teleskopu.

 

Cóż jeszcze...no nie wiem.

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :). Czuję, że się nie zawiedziesz, ja przynajmniej jestem zadowolony a dołączyłem nieco ponad 2 tyg. temu.

A jak zdecydujesz się na kupno teleskopu bądź lornetki, to służymy radą. Na forum jest sporo doświadczonych osób, które na pewno Ci coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.