Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bonjour Théo.

Po pierwsze - gratuluję polszczyzny!

Po drugie - miła propozycja; szkoda, że z powodu mojego amatorstwa nie do mnie adresowana. Niebo nad Pirenejami... I pomyśleć, że akurat za miesiąc będę w Tuluzie - niestety, tylko dwa dni.

Salut!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, ja jestem Polakiem (choć w dziedzinie astronomii wolę się posługiwać francuskim... théo jest moim nikiem, chciałem to zmienić, ale na forum nie ma takiej opcji, ani też opcja edytowania postu jest nieaktywna... dziwne to trochę..

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi,

Jak przetłumaczę kilka artykułów na język polski, to zamieszczę je tutaj :)

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się przywitam, bo na tym forum jestem nowy.

Jestem z okolicy stolicy i mam sporo zapasu wolnego czasu.

Na chwilę obecną składam do kupy refraktorek 70/500 (właściwie telep jest już gotowy, ale trzeba zmontować monta i zdobyć akcesoria).

Ode mnie na razie ryle.

Pozdrawiam, Rysiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imię Szymon,mieszkam w Lublinie i jestem licealistą. Zamiłowanie do astronomi odkryłem dosyć niedawno. Przez ten czas przeczytałem parę książek, których np ekranizacje mnie zafascynowały (Mowa o filmie Kontakt oraz książce o tym samym tytule autorstwa Carla Sagana[POLECAM!]). Szukając róznych informacji w internecie natrafiłem na stronę http://apod.nasa.gov/apod/ w której można znaleźć wiele ciekawych zdjęć(pewnie większość z was spotkała się z tą stroną). Jeżeli chodzi o astronomię to można powiedzieć, że jestem zielony ale staram się jak najwięcej wchłaniać wiedzy na jej temat bo pragnę w przyszłości studiować własnie astronomię lub astrofizykę. Mam nadzieję, że to forum pomoże mi w zgłębieniu wielu ciekawych faktów oraz hipotez bo w astronomi to chyba jednak one dominują :D.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Twoje zainteresowania to akurat trafiają w "nieco teoretyczne" wątki, które tez pojawiają się na tym forum i na zintegrowanym z nim "astropolis.pl". Polecam np mój wątek w "Dział nie z tej ziemi" "Ciemna materia ..." ktory na sam koniec zmienił charakter na wielko-astronomiczny.

Ale zwróć uwagę, że samodzielne wyszukiwanie na niebie gwiazd wielokrotnych, gromad, mgławic i galaktyk - nawet małym teleskopem lub lornetką, to też wciągająca zabawa.

Pozdrawiam.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich!

 

Mam na imię Irek i jestem ze Świebodzina (lubuskie).

 

Czytam to zacne forum już od jakiegoś czasu i uzyskałem wiele odpowiedzi na pytania jakie mnie nurtowały, za co oczywiście bardzo dziękuję i proszę o jeszcze :)

 

Do tej pory niebo oglądałem przy pomocy lornetki Nikon 10x50. Właśnie planuję kupić pierwszy teleskop i postanowiłem się zarejestrować, bo w związku z zakupem mam kilka wątpliwości. Liczę na wyrozumiałość, bo "okularnica" i "dwucalica", zdaje się mnie dopiero opanowywać i nieraz mogę walnąć jakąś techniczną gafę ;)

 

Życzę idealnego seeingu!

 

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

... mam kilka wątpliwości. Liczę na wyrozumiałość, bo "okularnica" i "dwucalica", zdaje się mnie dopiero opanowywać ...

Witamy, witamy, chętnie doradzamy. Choroby zakaźne humorem zwalczamy.:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kosmopolitian

Polecam bardzo planetarium w Warszawie, znajduje się ono w Muzeum Techniki (Pałac Kultury i Nauki). Byłem tam raz i jestem bardzo zadowolony. Nie jest ono duże, ale co potrafi, to potrafi. Według mnie jest świetne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Jestem astroamatorem z Pszczyny :]. Astronomią interesuję się bodajże od 4 lat, czyli w sumie nie długo. Moj pierwszy teleskop to 90/900eq2. Obecnie posiadam dobsa 270/1500 z kitowymi kelnerami z 90/900 :((. Powoli zbieram na nowe okulary ale nie ma lekko :] Wszystko kosztuje a za studia trzeba płacić.

 

 

 

pozdrawiam wszystkich i zyczę bezchmurnego nieba co w ostatnich czasach jest nam chyba najbardziej potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Nowe okularki można kupić niezupełnie nowe - używane przez forumowiczów ;)

 

Zajrzyj do astromarketu -> jest tam ruch w interesie i czasem można okazyjnie coś upolować.

Zestaw okularków, które zapewnią 'święty spokój' na jakiś czas może kosztować więcej niż telep... ale warto!

 

pozdrawiam

i nieba owszem życzę

 

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki śliczniusi bobasek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! friends.gifyahoo.gifbeerchug.gifluxhello.gif

 

wielkie gratulacje Tadeo, ucałowania dla Ani. Napracowała sie dziewczyna, ale chłopak jak ta lala icon_salut.gif

 

teraz jeszcze dom i drzewo do zasadzenia i komplecik jak znalazł :)

 

ściskam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.