Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Elo :) Korzystam z tego forum juz blisko 5 lat, glownie do przegladania galerii i zbierania szczeki z podlogi podziwiajac prace Tiamata czy innych rownie doswiadczonych astrofotografow. A, ze rocznica okragla to postanowilem zrobic pierwszy krok zeby moc samemu wglebic sie w swiat gwiazd i mglawic :D. Temat mnie interesuje od dawna, ale zapal slomiany to i wiedza nadal znikoma, a 22 roczek niedlugo stuknie na karku. Hope to see You around ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś wyłoniłem się z chaosu, określiłem siebie i czuje sie niemal jak gej ktory przestał się ukrywać. Tak chcę poznawać niebo, podglądać planety i sięgać tam gdzie moje oko jeszcze nie sięgło. Od zawsze wychodziłęm z domu ogladać deszcz meteorów, z utęsknieniem czekałem na zaćmienia, i zerkałem na mapy nieba by wiedzieć gdzie namierzyć okiem planety, ale teraz chce czegoś więcej. mam nadzieję że pomożecie....

 

Na razie szukam teleskopu bądź dobrej lornetki, by określić się całkowicie i podsycić żar jaki rozbudził się u mnie w ostatnm czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Szacowne Grono!

 

Jestem kompletnym osłem w temacie astronomii.

Parę lat temu mój Ojciec dostał na prezent Bressera Arcturusa(wiem, wiem zabawka) i parę książek typu"Astronomia dla każdego"

 

Teleskopik zabrał do siebie, ale literatura została:) Przeczytałem więc wszystko i nawet próbowałem coś zobaczyć, ale oprócz księżyca i kilku gwiazdozbiorów nic na niebie nie mogłem znaleźć.

 

Minęło kilka lat i zafascynowało mnie nocne niebo. Dużo czytam ale głównie książki popularnonaukowe w stylu: "Krótka Historii Czasu", czy "Pierwsze Trzy Sekundy"

Teraz zabrałem Teleskop od Ojca i na razie oglądam księżyc.

 

Chce się nauczyć świadomego oglądania nieba i dlatego postanowiłem podpatrzeć fachowców w tym temacie czyli Was(ale wazelina hehe)stąd moja rejestracja na forum.

 

Ciągnie mnie też do astrofotografii, ale finanse mówią, że to dość odległa przyszłość.

 

No więc tak: Wymyśliłem sobie, że zacznę od lornetki, co pozwoli mi zorientować się na niebie i przy okazji nie zbankrutuję(Jaką lornetkę kupić to zapytam już w odpowiednim temacie).

 

Mam nadzieje, że nie wyczerpie waszej cierpliwości głupimi pytaniami i zacznę szybko raczkować po niebie:)

 

Aha. gdzieś czytałem, że głupich pytań nie ma, są tylko głupie odpowiedzi. Więc uważajcie co piszecie :):)

 

A tak ogólnie to mieszkam w Warszawie i mam kompletny odpał na punkcie motocykli.

 

Pozdrawiam Dominik vel Dosiek77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Domimiku.

Cieszę sie ze wzrostu sił Chorągwi Warszawskej. Organizujemy co pewien czas wspólne manewry, na które zapraszamy. Informacji szukaj w wątkach działu "Spotkania i zloty lokalne".

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem lornetek i wraz z innymi kolegami chętnie doradzę Ci przy wyborze. Poczytaj też porady udzielane innym w wątkach działu "Lornetki" a nawet "Mój pierwszy teleskop"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ola i mam 21 lat. Astronomią interesuję się od dziecka. Aktualnie jestem w fazie budowy teleskopu newtona 200/1000. Kiedyś byłam na forum jako mirror, ale nie mogę pisać postów z tamtego konta. Zdałam sobie sprawę z tego, iż pisałam na starym profilu posty na niskim poziomie. Postanowiłam pisać posty na wyższym poziomie i wrócić.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie

 

W prawdzie od dłuższego czasu obserwowałem to forum jako wolny internauta, ale jakiś czas temu postanowiłem się przyłączyć. Jestem więc tu zupełnie nowy i oczywiście otwarty aby nauczyć się czegoś od innych, bardziej doświadczonych osób. To forum jest dla mnie przede wszystkim wspaniałym źródłem opinii (oczywiście subiektywnej, lecz jednak cennej) o sprzęcie.

 

Mieszkam w Warszawie i jestem studentem PW, wydział Elektryczny.

 

Wszystko zaczęło się około dwóch lata temu. Wyjechałem wtedy z Wawy na wakacje i jakoś tak spontanicznie pomyślałem, że zabiorę ze sobą starą lornetkę (10x50). Kiedyś mój Ojciec opowiadał mi, że kiedy był małym chłopcem to obserwował niebo. Używał jakieś prostej mapki nieba i lornetki teatralnej. Przy okazji wakacyjnego wyjazdu pomyślałem, że zobaczę jak prezentuje się nocne niebo obserwowane z użyciem lornetki. To co zobaczyłem (byłem wtedy na wsi) było zachwycające. Do dziś pamiętam niezliczoną ilość gwiazd w pasie Drogi Mlecznej. Kiedy wróciłem z wakacji postanowiłem zerkać na niebo tak często jak to tylko będzie możliwe. I to był w sumie początek, od tego czasu trochę się pozmieniało, ale jedno się nie zmieniło: Zobaczyć ładnie rozbitą gromadę kulistą pod ciemnym niebem - coś pięknego.

 

Jak już wspomniałem mieszkam w Wawie więc jeśli chodzi o zanieczyszczenie światłem to chyba gorzej już być nie może. Ale nie poddaję się, raz na jakiś czas trzeba gdzieś wyjechać i tyle. Plus obserwacje tego co da się obserwować mimo słabej widoczności.

 

Cóż... jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Astropolisańczyków" - na imię mam Wojtek, obecnie mieszkam w Nowym Sączu. Nie powiem, że astronomia interesowała mnie od dziecka bo tak nie było ;) Na serio w niebo zacząłem spoglądać dopiero jakiś rok temu.

Sprzęt: lornetka 10x50 SW 80/400, SW 200/1000 na HEQ5.

PS: szukam ludzi z okolic celem wspólnych obserwacji/foto nieba.

 

Pozdrawiam - pladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Marek. Moje zainteresowania to żeglarstwo i " podglądactwo ", czyli obserwacje przyrody i wszystkiego co daleko u góry.

Podglądactwem tego co u góry, zaraziłem się podczas długiego przebywania pod gwiazdami tropikalnego nieba i tak już zostało.

Od dłuższego czasu korzystam z informacji zawartych na portalu Astropolis.pl, aby zrozumieć to co widzę i zdecydowałem sie zarejestrować jako użytkownik. Jestem pewien że to była dobra decyzja i pomoże mi to w pogłębianiu wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim :):D

Kosmosem, gwiazdami, planetami interesowałem się od kiedy pamiętam, teraz postanowiłem postawić większy krok i zacząć jakoś działać, pogłębiać się w pasji. Narazie zbieram na lornetkę za około 400 zł. No i właśnie pytanie:

-Za ile można kupić jakiś teleskop na początek

-Jaka lornetka na początek.

Jestem amatorem, a astronomia jest bardzo obszerna. Od czego zacząć? Znacie jakieś ciekawe artukuły? strony?

Chodzi mi o informacje dla początkujących tylko w internecie, niechcę narazie wydawać pieniędzy na książki, atlasy itp.

Z góry dzięki.

Może nie ten dział na tekie pytania, ale nie chciałem już zakładać nowego tematu :)

Edytowane przez JOZI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

Rozejrzyj się po różnych działach. Zwłaszcza "mój pierwszy teleskop", a także po dziale o lornetkach. Na forum znajdziesz wiele przydatnych informacji, testów, poradników.

Wiele rzeczy dla początkujących znajdziesz też tutaj: http://celestia.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

 

pozdrawiamy i życzymy udanego pobytu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich!

Jestem Piotrek mam w posiadaniu lornetkę 8x56 z własnoręcznie zbitym statywem oraz synte na eq5. Od małego pragnąłem zobaczyć kratery na księżycu no i w końcu kilka miesięcy temu, po raz pierwszy zobaczyłem je z bliska ;P

Edytowane przez nICo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.