Skocz do zawartości

Zdalne włączanie np. komputera


AdamK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, jak za pomocą zdalnie włączanego za pomocą wifi przekaźnika,

wykonać krótkie zwarcie styków dla włączenia np. komputera i dłuższe dla jego zresetowania?

Wszystkie przekaźniki sterowane przez wifi jakie udało mi się odszukać tylko włączają lub rozłączają styki na stałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozważ zastosowanie funkcji "Wake on LAN". Stosuję ją z powodzeniem do zdalnego włączania komputera w swoim obserwatorium. Przepraszam, że może nie odpowiadam ściśle na Twoje pytanie, ale Wake on LAN to dużo prostsze rozwiązanie. Nie wymaga żadnych modyfikacji, dodatkowych elementów elektronicznych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mini pc w bios jest opcja odzyskiwania zasilania po jego utraceniu. Powoduje to ze komputer sam się uruchamia w momencie otrzymania zasilania. 

Stycznikiem sonoff robię wylacz/wlacz 230v, a komputer sam uruchamia się bez problemu. Czasami trzeba dłużej poczekac, az win swoje przemieli po niespodziewanym odlaczeniu zasilania. Od prawie 2lata ten sposób u mnie działa w sumie bez żadnych zgrzytow. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, oba sposoby włączania, czy też przywracania komputera do życia są mi znane, jednak ja podałem komputer jak przykład problemu do rozwiązania.

Z odpowiedzi Kolegów widać, że z komputerem sprawa jest do rozwiązania na kilka sposobów, ale z innymi sprzętami, które wymagają krótkiego przyciśnięcia przycisku, już nie.

Podczas włączania mojego montażu muszę przycisnąć klawisz pilota i tu potrzebna jest taka symulacja krótkiego przyciśnięcia klawisza.

Podobnie podczas hibernacji przed zamknięciem dachu potrzeba użyć pilota. I właśnie te klawisze muszę podpiąć pod przekaźniki, które będą symulować krótkie przyciśnięcia...

Może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Ja używam zwykłych przełączników IP. Po prostu klikam 2x na button (on, potem off).

Rzeczywiście proste rozwiązanie....! Że na to nie wpadłem... Widocznie już pod czaszką z wiekiem wszystko wolniej kontaktuje :-)

Najważniejsze, że to działa - dziękuję Adam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz Rpi3 lub Arduino , wystarczy dokupić zestaw przekaźników. Do zdalnego załączania kompa zalecam SSRy bo przekaźniki stykowe są niskiej jakości , potrafią się zapiekać podczas rozłączania.Szczegolnie przy sterowaniu kompem. Trzeba pamiętać że komputer podczas załączania pobiera nawet 8A.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tayson napisał:

Czasami trzeba dłużej poczekac, az win swoje przemieli po niespodziewanym odlaczeniu zasilania

Szczerze mówiąc to takie wyłączanie kompa uważam za niepoważne. Kwestią czasu jest, kiedy padnie ci system plików albo coś innego w Windowsie i nie wstanie. Ale zaskakuje mnie ze 2 lata działa, spodziewałbym się uszkodzenia systemu dużo wcześniej. Dlaczego nie możesz najpierw wyłączyć komputera a potem odciąć zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.