Skocz do zawartości

Jones Emberson 1


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny obiekt , na pewno ciekawie będzie wyglądał w kolorze . Dzięki za inspirację, umieszczę go na swojej liście.

Gdzieś wcześniej  pisałeś , że masz problemy z nieprostopadle zamontowaną matrycą w swoim Atiku 383 . Patrzę na te gwiazdy i specjalnie nie widzę jakichś ewidentnych  anomalii.  Wydają się ostre w całym polu. 

Ja mam właśnie problem z moim Atikiem , gwiazdy po jednej stronie kadru są nieostre. A gdy podpinam ASI, ostrość jest równomierna,  co wskazywało by na matrycę w Atiku , chociaż Atik jest cięższy od ASI i może jednak coś tam mi się ugina ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz dokładnie ten problem co ja. W ASI mam całe ostre pole a jak zmienię na Atika to jeden róg leci. Dlatego niezbędna jest gimnastyka z tilterem.

U mnie to wygląda tak:

mocowanie.jpg.c85c6f94613e42e4be902fbaf49e603a.jpg

Za reductorem mam podkładkę dystansującą 2 mm z twardego PCV, potem tilter, potem jeszcze 2 pierścienie i 2 podkładki dystansujące. Wygląda strasznie, dobrze, że @Adam_Jesion tego nie widzi :), ale o dziwo wszystko po skręceniu jest sztywne na mur i działa, a tilter kompensuje nieprostopadłość matrycy. Oczywiście sporo gimnastyki z tym było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzędziel napisał:

i :), ale o dziwo wszystko po skręceniu jest sztywne na mur i działa

A co wy mówicie ???    ,   a u mnie DZIAŁA :)

Pal kolor. Niewielu ma ten obiekt w swojej kolekcji.

No, chyba, że tak jak ja chcesz palić znowu obiekt      Messier XXX

Jednak, co jakiś czas zalecane jest, aby focić coś znanego i powszedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adam_Jesion napisał:

A dlaczego ja? :D

No bo nie raz powtarzałeś, że sztywność mocowania kamery jest mega ważna, że mikrony stanowią o ostrości pola. To wszystko święta prawda, o czym wiem, ale sam do porządnej tuby stosuję taką prowizorkę -2 podkładki z pleksi, podkładkę z PCV i kilka złączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Grzędziel napisał:

No bo nie raz powtarzałeś, że sztywność mocowania kamery jest mega ważna, że mikrony stanowią o ostrości pola. To wszystko święta prawda, o czym wiem, ale sam do porządnej tuby stosuję taką prowizorkę -2 podkładki z pleksi, podkładkę z PCV i kilka złączek.

A kto nie stosuje prowizorek? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hans napisał:

I tą pracą wyprowadziłeś mi dzień na pozytywny bilans :) Dziękuje.

To bardzo miłe, co piszesz. Dziękuję.

:)

Jestem zaskoczony tak pozytywnym odbiorem tej niepozornej fotki. To potwierdzenie, że warto nie raz się potrudzić i zachęta do dalszych działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.