Skocz do zawartości

M42 w HST z miasta


dziki

Która wersja M42 podoba Ci się najbardziej?  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która wersja M42 podoba Ci się najbardziej?

    • HDR
    • Malina z kiwi
      0
    • Zachód słońca nad oceanem
    • Zanurzony w zieleni

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 11.05.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, dziki napisał:

Znowu to zrobiłem. Coś poklikałem blokując możliwość komentowania - naprawione.

 

Pewnie wypada wrzucić składowe ;) - to wrzucam. Filtry SII i OIII niestety wygenerowały masakryczne odblaski - nie wiem czy to przez odwrotne włożenie czy dodatkową "przeszkodę" w torze jaką jest reducer 0,79.

 

Ha:

Ha_SC_noB_cr_ARG_HT_ARGDRK_core_stars_bckgr_OK1_HDRMAX_FLAT_1920px.jpg

OIII:

OIII_SC_noB_cr_HT_ARGDRK_core_stars_bckgr_OK_HDR_LHE_MASK_FLAT_1920px.jpg

SII:

SII_SC_noB_cr_HT_ARGDRK_stars_bckgr_OK_FLAT_1920px.jpg

Bardzo piękne zdjęcia, mógłbyś podzielić się wiedzą dotyczącą obróbki jak wyłowić kolory np. w Photoshopie z tych trzech kadrów?, jak widać wszystkie są w odcieni czerni i bieli. Z góry dziękuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory żeniłem wychodząc z tutka na bf-astro + kolejne warstwy selective color dla zielonego, żółtego, niebieskiego w celu uzyskania zadowalającego rezultatu - trochę metodą prób. Nie dodawałem wodoru do tlenu i siarki - wiem, że tak można, ale nie chciałem mieszać składowych. Wcześniej na oko wyrównanie poziomu histogramów RGB.

 

Środek na początku tradycyjnie - na przyciętej rozblurowanej masce (pierwszy wodór, jaki wrzuciłem). Po korespondencji z Tobą delikatnie (po 10-15% przezroczystości warstwy) dodałem dwie warstwy wygenerowane w Pix: HDRMultiscaleTransform oraz LocalHistogramEqualization, też zamaskowane rozblurowaną maską - to widać na drugiej wersji wodoru.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.