Skocz do zawartości

Zestaw do guidingu - Star Adventurer


Kapitan Cook

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian Ś.
1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Za 100 zł możesz zrobić coś takiego:

 

Świetny pomysł! Dokupiłem do tego jeszcze taka mini głowice żeby zamontować guider na gorącą stopkę, zobaczymy jak się sprawdzi. 

https://allegro.pl/oferta/glowica-kulowa-3d-goraca-stopka-na-aparat-kamere-6719988626?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Screenshot_2019-05-14-19-23-42-711_com.android.chrome.png.c39a48ef2c3f262261bd0b2ea7e314b1.png

 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.
7 minut temu, Tuvoc napisał:

Ja kupiłem tańszego klona T7C.

Tylko właśnie przy tym pomyśle @MateuszW na mini guider do Adventurera, kamery ASI mini I chyba też ta T7C nie mają gwintu statywowego, więc będą problematyczne. Zwykle ASI 120 łatwiej zamontować w tym wypadku. Do tych mini trzebaby wymyślić jakieś obejmy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.

Wszystko zależy od zestawu i zastosowania ;) Do mniej mobilnego szukacz/ guider 9x50 i każda z tych kamer się nada, oczywiście do odpowiedniej skali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszW napisał:

Za 100 zł możesz zrobić coś takiego:

 

Można znacznie taniej. Ja kupiłem obiektyw CCTV za 30zł i śmiem twierdzić że to jest dokładnie ten sam który jest w polemasterze. Działa świetnie, można precyzyjnie ostrzyć i daje ładny ostry obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i bez kombinowania to asi120 stare, i jakiś obiektyw 80-100 mm, do 300mm da radę prowadzić, kolega guidował nawet 50mm chyba 300 mm i jakoś szło, ale na granicy. ASI 120 ma chyba dystans na obiektywy CS-MOUNT i gwint statywowy. Coś takiego można zapiąć na głowicę kulową przykręconą do L-adaptera i robi za guider. Najtaniej, to można kombinować z obiektywem 50mm(nie więcej) i np. kamerką od raspberry pi, tylko wtedy guidujemy raspberry pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adam87 napisał:

Możesz napisać jaki ? Czy trzeba jakieś przejściówki ?

Ten: https://pl.aliexpress.com/item/25mm-3MP-CS-lens-HD-CCTV-Camera-Lens-IR-Security-Camera-Lens-For-HD-IP-AHD/32793444174.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3bf15c0fcepr3f

Kamerka T7 miała odpowiednie złączki by móc ostrzyć na nieskończoność, nie wiem jak w innych.

Edytowane przez Krzychoo226
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Ten: https://pl.aliexpress.com/item/25mm-3MP-CS-lens-HD-CCTV-Camera-Lens-IR-Security-Camera-Lens-For-HD-IP-AHD/32793444174.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3bf15c0fcepr3f

Kamerka T7 miała odpowiednie złączki by móc ostrzyć na nieskończoność, nie wiem jak w innych.

ooo identyczny jak w PoleMaster :)

 

pole_master-obiektyw.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.
W dniu 26.06.2017 o 00:19, MateuszW napisał:

I tak oto mam maleńki guider o ogniskowej ok 93 mm, światłosile f/3.9, który waży 83 gramy (z kamerką i mocowaniem 244g), a kosztowało mnie to 39 zł + 55 zł (barlow z giełdy, no a sama soczewka z niego też się nie marnuje), czyli 94 zł. Cel został osiągnięty! Podziękowania przede wszystkim dla @Piotrek L. za pomysł z reduktorem :)

Jeszcze odnośnie parametrów guidera z reduktora GSO 0.5x. Szukam sobie w sieci info o specyfikacji. Na stronie producenta nic nie ma, ale na agena astro, szacują to bardziej na 22/101-103 mm, czyli około f/4.6

 

https://agenaastro.com/gso-1-25-0-5x-focal-reducer.html

 

Cytat

Specifications:

  • Focal length (estimated) = 101 - 103mm (3.98 - 4.06")
  • Total item length (including external thread) = 13mm (0.51")
  • Total item length (excluding external thread) = 10mm (0.39")
  • Clear aperture = 22mm (0.87")
  • Weight = 0.5 oz.
  • Made in Taiwan

Varying the Reduction Factor of a Focal Reducer

The actual reduction will vary a little over or under 0.5x depending on exactly where the focal reducer is placed in the optical path. The exact focal length specification of this reducer has not been provided by the manufacturer, but we estimate it to be approximately 101-103mm. Hence, the "working distance" of this specific reducer is estimated to be 51mm, i.e., this reducer will provide a reduction of 0.5x when the center of its lens assembly is placed 51mm from the focal plane of the eyepiece or imaging device.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzychoo226 napisał:

Ten: https://pl.aliexpress.com/item/25mm-3MP-CS-lens-HD-CCTV-Camera-Lens-IR-Security-Camera-Lens-For-HD-IP-AHD/32793444174.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3bf15c0fcepr3f

Kamerka T7 miała odpowiednie złączki by móc ostrzyć na nieskończoność, nie wiem jak w innych.

Ale do guidingu to zdecydowanie za krótka ogniskowa. Trzebaby CCTV w okolicy 100 mm

18 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

Jeszcze odnośnie parametrów guidera z reduktora GSO 0.5x. Szukam sobie w sieci info o specyfikacji. Na stronie producenta nic nie ma, ale na agena astro, szacują to bardziej na 22/101-103 mm, czyli około f/4.6

Być może, ja to policzyłem suwmiarką, a nie wyznaczałem ze zdjęć. No i nie wiedziałem, od którego miejsca w obiektywie liczyć ogniskową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tuvoc napisał:

W moim przypadku, chcę podpiąć kamerę do szukacza 90x50. Brakujący element drukuję sobie właśnie teraz - https://www.thingiverse.com/thing:3483611/files

Może warto pójść tą drogą?

Nie wyostrzysz tej kamery przy tym adapterze, za krótki jest ten adapter. No chyba, że do kamery będziesz już miał wkrecony ten szerokokątny obiektyw, to może coś ugrasz, ale nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał:

Ale do guidingu to zdecydowanie za krótka ogniskowa. Trzebaby CCTV w okolicy 100 mm

Ja szukałem takiego jak ma polemaster bo do tego chce go użyć, brakuje mi już tylko złączek. Jestem pewien że znajdzie się za grosze coś z ogniskowymi w okolicach 100mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krzychoo226 napisał:

Ja szukałem takiego jak ma polemaster bo do tego chce go użyć, brakuje mi już tylko złączek. Jestem pewien że znajdzie się za grosze coś z ogniskowymi w okolicach 100mm.

Ok. Swoją drogą odnoszę wrażenie, że ogniskowa w Polemaster jest jednak ciut za mała :) Jest fajne szerokie pole, ale skala tak na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.