Skocz do zawartości

NGC 1333 pierwsze światło


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Romek, dobre. Mam tylko wątpliwości, czy nie pozbyłeś się gradientu wycinając tło,a co za tym idzie tracąc ogromną część danych w delikatnych pyłach.

Teraz gwiazdy są fajne,ale nie ma mgławic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba musisz się zdecydować jaki rodzaj astrofoto chcesz uprawiać - albo naukową albo estetyczną - przy naukowej nikt nie napisze złego słowa na temat przykładowo szumu ale jeżeli estetyczna to musisz wstrzymać wodze i wyciągać z umiarem do momentu kiedy materiał pozwala. Moim zdaniem to co pokazał Spirit jest już dobre pomimo tego że widać że stoczył nierówna walke z gradientami ale tak to niestety jest z OSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

A nieprawda. Zależy jak go stosujesz :) Na RODOS zombi pokazał fajny trick który pozwala manualnie z pełnym podglądem z zoomem regulować parametry autostretcha a potem przenieść je do histogramu. Bajka!

A podzielicie się tym kiedyś?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzychoo226 napisał:

Gdzie ten trick? :ermm: Przeniesienie parametrów autostretcha do histogramu to chyba nie to?

A odpaliłeś dodatkowo okno z Dynamic Crop ;)?

Pewnie chłopakom chodzi o to że nie zrobił tego całkiem z automatu tylko przesunął pasek z RGB odrobinę w prawo.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, .zombi. napisał:

Ja autorem nie jestem, podpatrzyłem to od @Duser również na rodos dodatkowo nie jest to wiedza tajemna:

 

 

 

aczkolwiek na filmie nie działa optymalnie bo pan nie uznał za stosowne wyrównać klatki przed wyciąganiem ;)

@Duser prowadzi kanał na Youtube po niemiecku? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za włożoną pracę.

 

Powiem Wam, że jestem prze porównanie bardzo zadowolony z mojego zdjęcia, które pokazałem w pierwszym poście

Jestem naprawdę bardzo nieobeznany z OSC, to drugie foto, i pierwsze z APO.

 

 

Materiał jest jaki jest, nic nie poradzę.

To 10 godzin na refraktorze APO F5, kalibrowane w pełni wg zasad i stackowane w PIXie.

Prowadzone na ASA, bez poruszenia, w całości wykonane na naprawdę przyzwoicie ciemnym niebie.

Nie potrafię sobie jakoś wyobrazić co zasadniczo można by zrobić lepiej jeśli chodzi o akwizycję (pomijam kopniety narożnik)

Jedynie mogę palić krócej, oraz spróbować jakoś wkręcić w tor optyczny filtr LPS.

 

ASI294C to bardzo trudna kamera jak się okazuje i temat kalibracji w zasadzie stał się przedmiotem prac naukowych.

 

Zasadniczo to co widzę, to nikt tu nie pokazał tych czerwieni z centrum pyłów tak, ja to Maciek sugerował i kolor faktycznie sprawia trudności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał:

Zasadniczo to co widzę, to nikt tu nie pokazał tych czerwieni z centrum pyłów

Challenge :)

Bo tak niestety działa odwrócenie koloru i usuwanie magenty. Bez tego wygląda to tak.

 

ngc1333_1920_RED.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.