Skocz do zawartości

Canon 60x80 na Allegro


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na Allegro pojawilo sie takie cos:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39341014

 

Pytania:

 

Jakim cudem Canon robi lornety z rubinowymi powlokami?

 

(Wszyscy trabia ze rubinowe powloki sa bu! Canon nie jest bu, a robi produkt z rubinami???)

 

Jakim cudem sprzet made in Japan o srednicy obiektywow 80mm kosztuje 130pln?

 

Jakim cudem osiagnieto takie pole 92/1000m przy pow. 60x?

 

Zawsze chcialem miec 80'tke. Tu w dodatku daja mi Canona i to za kase ktora moglbym uciulac. Czy to jest przekret, czy wszyskto jest ok?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon nie robi takich lornetek. To po prostu podróba.

 

Arek

 

P.S. I na pewno nie ma toto powiększenia 60x ani obiektywu 80mm

 

Ok. Tego sie obawialem.

 

Jak mozna zrobic kuku takiemu pajacowi co sprzedaje te wynalazki?

 

Podaje nie prawde o marce i bledna specyfikacje towaru. Przecie tak nie wolno!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ordynarna sciema :) Ten pan w mundurze z orzelkiem ma chyba uwiarygodnic to gowno. Logo Canona zostalo na 100% nalozone w komputerze - i to z mizernym skutiem. Kiedys na jakims "bajzlu" nadmorskim widzialem taka lornetke, tez miala napisane, ze to 80 mm, a w rzeczywistosci aperaturka miala moze ze 30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, z tym naprawdę trzeba coś zrobić. Ja nie wiem co, bo się nie znam na prawie, ale chyba są jakieś sposoby, nie? Na Allegro roi sie od Canonów i Nikonów z czerwonymi powłokami i absurdalnymi nadrukami, Boże zmiłuj się na ludźmi którzy to kupują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, jedyne chyba co można zrobić, to wystosować coś na kształt donosu; czy to do allegro - o narzuszenie zasad czy regulaminu, czy do canona, o to że ich okradają.

 

a idea naszego prawa to: - producencie broń się sam

 

natomiast na ludzką naiwność, (choć w tym przypadku, to ewidentna próba oszustwa :[ ) lekarstwa chyba niema

 

smutne, lecz prawdziwe

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość, który sprzedaje tą ściemę nie odróżnia w ogóle lornetek od latarek (jak mój kumpel na Kudłaczach :) ) - to cytat z jego aukcji:

 

Ta aukcja jest swego rodzaju sprawdzeniem rynku, liczba latarek w tej cenie jest mocno ograniczona. Zapraszam do udziału w aukcji .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozna napisac do allegro, ze lamia prawo i natychmiast taka aukcje zawiesza. Do canona mozna takze wyslac listy niezadowolonego klienta, ktory mial wlasnie kupic 1Ds MarkII, ale po kupieniu ich lornetki na allegro wlasnie sie rozmyslil ;)

 

A tak powaznie - jezeli komus sie chce, niech wysle tego linka do centrali.

 

Ja wyslalem juz takie maile, zarowno do Allegro i Canona (info@canon.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ordynarna sciema :) Ten pan w mundurze z orzelkiem ma chyba uwiarygodnic to gowno. Logo Canona zostalo na 100% nalozone w komputerze - i to z mizernym skutiem.

Na 99,9% logo nie jest nałożone komputerowo. Jeśli jest to chyle czoła - perfekcyjna robota

 

Spokojnie mozna napisac do allegro, ze lamia prawo i natychmiast taka aukcje zawiesza.

Dobrze by było. Ale Allegro ma prowizje z każdej aukcji i blokują jedynie bardzo wyraźne przekręty. Ciekawe co odpowiedzą.

 

Do canona mozna takze wyslac listy niezadowolonego klienta, ktory mial wlasnie kupic 1Ds MarkII, ale po kupieniu ich lornetki na allegro wlasnie sie rozmyslil

Haha dobre :Beer: . A może by tak zapytać Canona na kiedy planuje wprowadzenie profesjonalnej serii obiektywów z rubinowymi powłokami, takimi jakie stosują w swoich lornetkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję allego od dawna i jakieś 3-4 lata temu pojawiło sie sporo chińszczyzny w plastiku o parametrach około 13x60 jako podróbka Breakera, po roku zaczato je opisywać jako 20x60, potem 30x70 i nawet 50x70 bo mierzono już oprawę zewnetrzną obiektywu :D

W zeszłym roku już widziałem kwiatki typu 40x80 i nawet oznaczenia 60x90 i 70x90, zapewne zaczęto już podawać średnicę lornetki z deklami a nawet z futerałem i kartonem :buahaha"

Nadmienię że cały czas chodzi o te same lornetki (Made in China) o parametrach rzeczywistych typu 13x60 :o:unsure::szczerbaty:

Zapewne w tym roku pojawią się już jako super-lornety 100x100 po prostu...

 

No Comments na temat wiedzy optycznej ich nieszczęsnych nabywców bo bez ich zakupów sprawa umarłaby śmiercią naturalną najdalejej po kilku miesiącach :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na stadionie w Wa-wie podszedłem do stoiska z lornetkami, patrzę, leży coś większego od stadionowej przeciętnej. Wiem że lipa ale ciekawość mnie pcha. Oglądam - lornetka opisana jakoś w stylu 60x90 ale na oko widac że średnicy ma nie więcej jak 70mm. No więc mówię do pana sprzedawcy że coś nie tak tu napisali bo i powiększenia tyle nie ma i średnica nie ta. A ten na mnie z mordą, mniej wiecej tak: "Co tu k.., gadasz jak sie, k.., nie znasz, w jardach jest napisane, w angielskich, k.., jardach."

Wymiękłem :buahaha:

Dobrze że w dziób nie dostałem, bo pan wyglądał tak że mogłem. :banan:

 

Pozdrawiam i doradzam ostrożnośc w bezpośrednim prostowaniu ścieżek.

Korek

Edytowane przez Korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha: Ale wy kochacie rzeczy typu Made in China :ha: No ,a tak już całkiem normalnie to ja mam taka " Chinską " lornetke 50 x 50 kupiona za chyba 40 zł na giełdzie samochodowej :huh: W rzeczywistosci daje powiekszenie rzędu ok 5-8 x obiektyw owszem ma 50 mm - jedyna rzecz która się zgadza z napisem na niej :helo:

I tak szczeże mówiac to daje całkiem niezłe obrazy gwiazd co do obiektów mgławicowych , galaktyk ( m31 , m 42 , księzyc , sąsiadka :D , kometki ) jest niezła. Więc nie żałuje zakupu natomiast kolega kupił prawie identyczna i ma problem z dostrzeżeniem nawet sasiadki :lol: Więc nie polecam Made in China chyba że faktycznie wyglada na dobrą i daje całkiem niezłe obrazy to wtedy można ryzykować :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Janusz_P.
Na Allegro jest tez strasznie duzo analogowych aparatow fotograficznych firmy Sony:

http://allegro.pl/show_item.php?item=41352759

Niestety nasz najwiekszy serwis aukcyjny nie kwapi sie w usuwanie tego typu podrobek :(

 

 

Po pierwsze to nie jest lustrzanka tylko przeziernikowiec :banan:

Po drugie nie ma toto wymiennego obiektywu :ha:

A po trzecie to całkowity szajas i nie ma nic wspólnego z Sony :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Hi... ktoś zgłosił sprawę kierownictwu Allegro, zwrócili się dziś do nas do firmy o opinię i dostali ją wraz z linkiem do tego postu na forum, chłopaki to działa :helo: wysłaji już ponoć zapytanie do sprzedawcy i przedstawiciela Sony na Europę z prośbą o wyjaśnienie sprawy wątpliwej marki aparatu :banan::banan::banan:

Zobaczymy co z tego wyjdzie i co wyniknie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Chyba jest jeszcze nadzieja. Od rana mamy nieustajacy szturm na ten watek. Ok. 5-15 userow anonimowych (gosci) non-stop na watku. Oby to byli ludzie odpowiedzialni za kontrole przekretow na allegro. Choc z drugiej strony jezeli to sa potencjalni klienci szukajacy w wyszukiwarkach czegos w rodzaju "canon+allegro" to tez dobrze, bo jak otworza tego linka to uchronia sie przed wywaleniem kilku setek w bloto.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i :Ass:

 

Znowu sie to :kupa: objawilo na allegro.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42602157

 

Wyglada na to, ze nie rozwalimy tego przekretu...

 

Niniejszym oglaszam jednostronne embargo na pajaca "mikiland" (Tadeusz Mikulski tel.: 0606190241)

 

Dla wyjasnienia. Nie mam nic do Chinskich lornetek za 130 pln. wkur... mnie tylko sprzedawanie ich pod inna marka i innym krajem pochodzenia.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Jezeli Rada Forum uzna, ze post o tresci jak wyzej, moze poprzez naruszenie prywatnosci wpedzic forum w klopoty, to prosze to usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.