Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 7 (33) - Ssak nieparzystokopytny w płomieniach


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, MateuszW napisał:

Nie, to coś zupełnie innego. U mnie halo/odblask nie pochodzi od konkretnej gwiazdy, a całego stożka światła. Na gwiazdach nie mam dużych halo. 

I dlatego napisałem, że mi to nie pasuje, ale być może w rejonie filtrów i korektora powinniśmy szukać problemu. 
 

Możliwe, że podlinkowaniem tamtego wątku nakierowałbym kogoś na rozwiązanie tego problemu.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pozmakit napisał:

Ale takie halo nie jest jakiś odosobnionym przypadkiem np:

Ale nam chodzi o konkretne halo - pokazujące zarys LG z dziurą na LW. Takie halo jakie pokazujesz to coś zupełnie innego i są one dość częste i nikogo nie dziwią (powstają na filtrze).

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tayson napisał:

Zastanawia mnie również dlaczego na całym zdjęciu poza dwoma wspomnianymi rejonami nic się nie dzieje. Sorki za mocna opinie, ale wygląda to trochę jak szaro-szara plama.

Moim założeniem było wyciągnięcie rejonów pod koniem, niestety przez warunku praktycznie nic nie udało mi się wyciągnąć - dlatego też tak ustawiałem kadr, gdzie ponad 50% to szara plama. Gdybym go troszkę inaczej ułożył to widziałbym więcej IC434. Do tego tyle cholerstwa (czyt. wodoru) się zarejestrowało. Jakbym nie ciągnął ten szary wychodzi. Teraz widzę, że kadr powinienem przesunąć tak by podnieść trochę płomień i przesunąć w lewo.

 

20 godzin temu, Tayson napisał:

Co do plomyka mam odczucia jak pozostali. Za bardzo przekombinowane.

Jak patrzę na materiał z różnych etapów obróbki to... jakoś nie odbieram tego jako przekombinowane, tym bardziej, że poziom sygnału na najciemniejszych jego partiach wynosi >32 a na koniu 28-30 więc jakby nie patrzeć koń jest ciemniejszy... może to odczucie wynikające z wielkości obiektu, nie wiem. Bez kontrastu wydaje mi się to zlane z tłem.

 

20 godzin temu, Tayson napisał:

Fajnie ogarnales halo. Głównie bawiels się w to w PS, czy Pixie? 

Dziękuję. Cały sztuczny flat, który usuwał tylko to halo robiłem w pixie, pozostałości w PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 07:55, Pav1007 napisał:

Jak patrzę na materiał z różnych etapów obróbki to... jakoś nie odbieram tego jako przekombinowane, tym bardziej, że poziom sygnału na najciemniejszych jego partiach wynosi >32 a na koniu 28-30 więc jakby nie patrzeć koń jest ciemniejszy... może to odczucie wynikające z wielkości obiektu, nie wiem. Bez kontrastu wydaje mi się to zlane z tłem.

 

Dokładnie. Płomień jest niedoceniany, gdyby nie M42 był by królem okolicy, ludzie prześcigali by się o detale jego włókien a tak obrabiany jest zazwyczaj jako przystawka do konia i tak się publika do tego przyzwyczaiła, że gdy został dopieszczony jak należy i walczy o uwagę na równi, wydaje się to być dziwne :D 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 10:11, Piotr4d napisał:

Paweł, jak duże (w pixelach) jest halo? 

Sprawdzę w domu dziś i dam znaka.

 

W dniu 11.01.2020 o 21:21, Dasionek napisał:

Nadeszła pora zmienić tapetę w smartfonie. 

Dzięki :-) Miło mi

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.